آیا قسمت پایانی فصل دوم سریال لوکی داستان انتقام جویان 5 را راه اندازی می‌کند؟

لوکی تکه اصلی پازل حماسه مولتی‌ورس است!!

آیا قسمت پایانی فصل دوم سریال لوکی داستان انتقام جویان 5 را راه اندازی می‌کند؟ پارسا خلیلی ۱۸ ۱۱ آبان ۱۴۰۲ مارول
داستان انتقام جویان 5

بر اساس گزارش تازه منتشر شده، قسمت پایانی فصل دوم سریال لوکی نقشی کلیدی در راه اندازی داستان انتقام جویان 5 خواهد داشت.

همانطور که در فصل اول فاش شد، یکی از نسخه‌های مولتی‌ورسی کانگ فاتح به‌نام او که باقی می‌ماند (He Who Remains) به‌منظور حفاظت از نظم خط زمانی مقدس، سازمان تناقضات زمانی (TVA) را بوجود آورد. او سپس قصری در انتهای زمان ساخت و از پشت صحنه به محافظت از خط زمانی مقدس پرداخت، تااینکه طبق برنامه‌ای از پیش تعیین شده، به‌دست سیلوی کشته شد. مرگ او که باقی می‌ماند باعث شد تا نظم خط زمانی مقدس از بین برود و جنگ مولتی‌ورسی جدیدی توسط واریانت‌های بی‌شماری از کانگ فاتح آغاز شود.

به‌همین خاطر در سکانس پس از تیتراژ فیلم Ant-Man and the Wasp: Quantumania، شورای کانگ به‌رهبری ایمورتس (Immortus)، راماتات (Rama-Tut) و سنتورین (Centurion) داشتند برای جنگ مولتی‌ورسی جدید آماده می‌شدند. حالا طبق گزارش جدید ورایتی به‌صورت رسمی تایید شده که ماجراهای خدای شرارت در فصل دوم سریال لوکی درنهایت سکوی پرتاب Avengers: The Kang Dynasty خواهد بود. به‌گفته ورایتی، سریال لوکی تکه اصلی پازل حماسه مولتی‌ورس است و قسمت پایانی آن کانگ فاتح اصلی را معرفی و داستان انتقام جویان 5 را راه اندازی می‌کند.

حالا این کانگ اصلی کیست؟ آیا قبلا در دنیای سینمایی مارول دیده شده است؟ روز گذشته مارول با انتشار تریلر میان فصلی سریال لوکی، ضمن ارائه نگاهی اختصاصی به دو قسمت پایانی فصل دوم، صحت داشتن بزرگترین تئوری‌ مطرح شده در رابطه با خدای شرارت را نیز تایید کرد. ماجرا از این قرار است که افشاگری به‌نام MyTimeToShineHello چند روز پیش مدعی شده بود در قسمت پایانی فصل دوم، لوکی جای او که باقی می‌ماند را گرفته و روی نظم خط زمانی مقدس نظارت خواهد کرد. به زبان ساده‌تر احتمال اینکه لوکی به کانگ اصلی حماسه مولتی‌ورس تبدیل شود وجود دارد.

جالب اینجاست که تئوری‌ مطرح شده با پرومو آرت‌ رسمی استودیو مارول مطابقت دارد. در پرومو آرت‌ مذکور، لوکی ظاهری کمیک محور داشت و کنترل مولتی‌ورس را بدست گرفته بود. جدا از اینکه لباس جدید لوکی در اولین پوستر رسمی فصل دوم دیده شده، در تریلر میان فصلی نیز شاهد صحنه‌ای هستیم که ‌شباهت زیادی به نحوه نمایش قدرت‌های لوکی در پرومو آرت‌ منتشر شده دارد. با توجه به این موضوع، می‌توان به جرات گفت که لوکی در حال حاضر مهمترین تکه پازل حماسه مولتی‌ورس است. صرف نظر از اتفاقی که در قسمت پایانی رخ می‌دهد، او قطعا نقشی محوری در راه اندازی داستان Avengers: The Kang Dynasty خواهد داشت.

چهار قسمت ابتدایی فصل دوم سریال لوکی هم اکنون از دیزنی پلاس پخش می‌شود و قسمت بعدی نیز فردا از راه خواهد رسید.

5 3 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

18 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا