استراتژی انتشار آثار دنیای سینمایی مارول با فصل دوم سریال لوکی تغییر خواهد کرد

تغییری جدید با بازگشت خدای شرارت به دیزنی پلاس

انتشار آثار دنیای سینمایی مارول

اینطور که به‌نظر می‌رسد فصل دوم سریال لوکی قراره استراتژی انتشار آثار دنیای سینمایی مارول را تغییر بدهد.

سرویس استریم دیزنی پلاس در زمستان سال ۲۰۱۹ با چندین سریال‌ اورجینال نظیر The Mandalorian ،WandaVision و The Falcon and the Winter Soldier فعالیت خود را آغاز کرد. دیزنی پلاس ابتدا جمعه‌ها را برای پخش سریال‌هایش در نظر گرفته بود، تا اینکه در ماه ژوئن سال ۲۰۲۱، فصل اول سریال لوکی همه معادله‌ها را بهم زد و استراتژی پخش هفتگی را به چهارشنبه‌ها منتقل کرد.

تا امروز تمامی آثار دیزنی به این استراتژی وفادار بوده‌اند، اما ظاهرا مجموعه شش قسمتی خدای شرارت قراره دوباره انتشار آثار دنیای سینمایی مارول را دستخوش تغییری بزرگ کند و به الگوی پخش سابق دیزنی برگردد، چراکه طبق تایید رسمی کوین فایگی (Kevin Feige)، فصل دوم سریال لوکی در تاریخ ۶ اکتبر سال جاری (۱۴ مهر سال ۱۴۰۲) پخش خواهد شد، یعنی روز جمعه.

شایان ذکر است که دیزنی پلاس با این الگوی پخش غریبه نیست، زیرا دو قسمت ابتدایی سریال Obi-Wan Kenobi نیز در روز جمعه، مورخ ۲۷ می سال ۲۰۲۲ (۶ خرداد سال ۱۴۰۱) پخش شدند. اگر لوکی از الگوی تعیین‌شده توسط اوبی وان کنوبی پیروی کند، سریال بعد از پخش قسمت اول در روز جمعه، دوباره به روزهای چهارشنبه بازمی‌گردد تا نظم دیزنی پلاس بهم نخورد. از طرف دیگر، استودیو مارول قبلا اعلام کرده بود که تمامی شش قسمت سریال Echo در روز چهارشنبه، مورخ ۲۹ نوامبر سال ۲۰۲۳ (۸ آذر سال ۱۴۰۲) پخش خواهند شد، این یعنی تغییر استراتژی از چهارشبنه‌ به جمعه‌ موقتی است.

با پیروی از الگوی پخش هفتگی، لوکی باید اجرای شش قسمتی خود را با یک پایان حماسی در تاریخ ۸ نوامبر (۱۷ آبان) به پایان برساند تا فاصله‌ سه هفته‌ای با فیلم The Marvels داشته باشد، زیرا داستان فصل دوم رابطه‌ای قوی با کانگ فاتح جاناتان میجرز (Jonathan Majors) و نقشی کلیدی در پایه‌ریزی فیلم Avengers: The Kang Dynasty خواهد داشت. لذا پایان حماسی و مهمش به بحث‌های زیادی بین طرفداران ختم شده و تمام توجه‌ها را از دنباله کاپیتان مارول دور می‌کند.

فصل دوم سریال Loki در تاریخ ۶ اکتبر سال جاری (۱۴ مهر سال ۱۴۰۲) از دیزنی پلاس پخش خواهد شد.

5 4 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا