تصاویر سریال The Last of Us جوئل و الی را در شهری خالی از سکنه نشان می‌دهد

جو آخرالزمانی حاکم است

تصاویر سریال The Last of Us جوئل و الی را در شهری خالی از سکنه نشان می‌دهد امیرحسین ناصری ۰ ۲۴ مهر ۱۴۰۰ HBO

در ویدیو تازه منتشر شده از تصاویر سریال The Last of Us می‌توانید شاهد حضور جوئل (Joel) و الی (Ellie) در شهری خالی از سکنه باشید که محیطی بسیار شبیه به سری بازی ویدیویی این عنوان را نشان می‌دهد.

ساخت یک داستان از بازی محبوب The Last of Us، موردی بود که درست پس از عرضه اولین عنوان از این سری در سال ۲۰۱۳ در ذهن طرفداران افتاده بود. به هر حال این بازی به عنوان یکی از موفق‌ترین‌ها در سبک خود شناخته می‌شود و طرفداران بسیاری تنها به همین دلیل به سراغ خریدن کنسول‌های پلی استیشن رفته بودند! با این حال یکی از نقاط قوت این عنوان که باعث شده تا افراد به شدت به سمت آن جذب شوند، داستانی بود که در کنار یک گیم پلی واقع‌گرایانه روایت می‌شد. در واقع شخصیت‌پردازی این بازی باعث می‌شود تا شما عمیقا با مشکلات دنیای خراب شده مردی شکست خورده به نام جوئل و دختری و نوجوان به نام الی درگیر شوید؛ در حالی که جوئل غم از دست دادن دخترش را تحمل کرده و الی با تنهایی و زندگی متفاوت خود دست و پنجه نرم می‌کند. با این حال، آیا چنین روایتی مستحق دریافت یک فیلم سینمایی نیست؟

در واقع ساخت فیلم اولین ایده سازندگان برای این پروژه بود، اما چنان که پیداست تبدیل این داستان جدید به حالت اپیزودیک و چند قسمته، نظر نهایی افراد بوده است. داستان این سریال جدید که از شبکه استریم HBO پخش خواهد شد، ظاهرا درباره The Last of Us 1 بوده و در آن الی هنوز یک نوجوان است که به قاتلی حرفه‌ای تبدیل نشده که یعنی وقایع The Last of Us 2 احتمالا برای فصل دوم این مجموعه تلویزیونی کنار گذاشته خواهد شد. فصل اول سریال شامل ۱۰ قسمت می‌شود و چنان که پیداست، در تصاویر منتشر شده از آن می‌توانید شاهد یک شهر خالی از سکنه باشید که الی، جوئل و تس (Tess) را در محیطی آخرالزمانی نشان می‌دهد.

تصویر جدید از سریال The Last of Us

در ویدیو کوتاهی که منتشر شده، اولین موردی که دیده می‌شود، محیطی است که بسیار شبیه به بازی The Last of Us ساخته شده و در آن خانه‌های خراب شده و خیابان‌های پر از سنگ و حتی چمن را مشاهده می‌کنیم. سپس با دقتی بیشتر می‌توان پدرو پاسکال (Pedro Pascal)، ستاره سریال The Mandalorian را در نقش جوئل دید که همراه با بلا رمزی (Bella Ramsy) در نقش الی و همچنین آنا تور (Anna Torv) در نقش تس قدم می‌زند. با این حال ویدیو منتشر شده تنها چند ثانیه زمان دارد و از همین نظر نمی‌توان جزئیات بیشتری را مشاهده کرد، اما نکته اینجاست که شخصیت تس هم در این داستان جای داده شده است.

تس یکی از دوستان و به عبارتی همکاران جوئل بود که به او در بخش‌های مختلفی از بازی برای فرار کردن یا به دست آوردن اطلاعات کمک می‌کرد. با این حال ما فرصت چندانی برای آشنایی با تس در بازی The Last of Us نداشتیم و خیلی زود شاهد مرگ او به دلیل زخمی شدن توسط زامبی‌ها (یا همان موجوداتی که می‌دوند و فریاد می‌کشند!) بودیم. این در حالی است که در طول بازی، جوئل هیچوقت اطلاعات چندانی را درباره تس به کسی نمی‌گفت و از همین نظر هویت کامل این کاراکتر برای همیشه مخفی مانده تا او را تنها در حد یک دوست و آشنا که در خرید و فروش اجناس بازار سیاه به جوئل کمک می‌کرده بشناسیم! با این وجود، ده قسمت از یک سریال می‌تواند اطلاعات زیادی را شامل شود و از همین جهت شاید بتوانیم بیشتر با تس و رابطه او با جوئل آشنا شویم.

همچنین در تصاویر سریال The Last of Us این کاراکتر هنوز زنده است، در نتیجه اینکه تس چطور و در کدام قسمت می‌میرد هنوز مشخص نیست. به علاوه، هنوز نمی‌توان هیچ نظر کلی درباره داستان این مجموعه تلویزیونی داد؛ چراکه حتی اگر موضوع کلی همان روایت تحویل و نجات الی به نیروهای ویژه فایر فلای برای تولید دارو باشد، باز هم نمی‌توان نتیجه گرفت که وقایع دقیقا همانطور که در بازی دیده بودیم تکرار شوند! این یعنی شاید زندگی شخصیتی مانند تس ادامه پیدا کند و شاهد مرگ زودهنگام او نباشیم.

سریال The Last of Us برای پخش در تاریخی نامشخص در سال ۲۰۲۲ از شبکه HBO برنامه‌ریزی شده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا