#مهسا_امینی

اولین تصویر رسمی سریال The Last of Us شباهت زیادی به بازی آن دارد!

تاریخ انتشار همچنان مشخص نیست

اولین تصویر رسمی سریال The Last of Us

نیل دراکمن نویسنده و کارگردان آمریکایی ساعاتی قبل اولین تصویر رسمی سریال The Last of Us را در شبکه اجتماعی توییتر منتشر کرد که جول و الی را در کنار هم نشان می‌دهد.

ناتی داگ، یک استودیو بازیسازی است که موفق شده بود به واسطه کراش بندیکوت و آنچارتد توانایی‌هایی خود را به رخ فعالان صنعت ویدیو گیم بکشاند. آن‌ها در سال ۲۰۱۳ میلادی آی‌پی جدیدشان به نام The Last of Us را به بازارهای جهانی فرستادند. این بازی در ژانر اکشن-ماجراجویی ساخته شده بود و حول محور جول و الی در یک آخرالزمانی زامبی می‌چرخد. الی در برابر ویروس مرگبار مصونیت داشته و تنها امید بشریت برای بقا به شمار می‌رود. در نتیجه، جول باید همراهی‌اش کرده و او را به یک مرکز درمانی بخصوص برساند. انحصاری پلی استیشن به محض انتشار تحسین‌ها را برانگیخت و طی مدت زمان کوتاهی توانست فروش بالایی را ثبت کند.

دنباله The Last of Us اوایل سال گذشته میلادی در دسترس قرار گرفت. این بازی The Last of Us Part II نام داشته و چندین سال پس از اتفاقات قسمت اول جریان دارد. الی حالا به فردی بالغ تبدیل شده و قصد دارد انتقام یک واقعه تلخ را از تعدادی بازمانده دیگر بگیرد. محصول ناتی داگ مورد تحسین کارشناسان قرار گرفت اما مانند برادر بزرگتر خود نتوانست نظر مثبت اکثریت کاربران را جلب کند. نارضایتی کاربران به حدی بود که در وب سایت متاکریتیک نمرات بسیار ضعیفی را دریافت کرد. البته حواشی جلوی دستیابی بازی به موفقیت‌های بزرگ را نگرفت. در ضمن، هم اکنون اقتباس سریالی آخرین ما در دست ساخت بوده و فاز فیلمبرداری را پشت سر می‌گذارد.

کریگ مازن (Craig Mazin) که مینی سریال بسیار موفق Chernobyl را در پرونده هنری خود دارد، به عنوان شورانر روی سریال آخرین ما کار می‌کند. البته او تنها نبوده و نیل دراکمن (Neil Druckmann) وظیفه مشابهی را به دوش می‌کشد. در صورتی که دراکمن را نمی‌شناسید، باید بگوییم خالق آی‎‌پی بوده و به عنوان نویسنده و کارگردان روی هر دو قسمت کار کرده است. دراکمن ساعاتی قبل اولین تصویر رسمی سریال The Last of Us را در حساب توییتری خود به اشتراک گذاشت. عکس مزبور، جول و الی را پشت به دوربین نشان می‌دهد. نکته جالب، شباهت بسیار زیاد لباس شخصیت‌ها به آن چیزی است که در بازی دیده‌ایم. در ادامه می‌توانید متن دراکمن و تصویر را مشاهده کنید:

وقتی برای اولین بار آن‌ها را سر صحنه فیلمبرداری و با لباس کامل دیدم، به خودم گفتم: «خدای من. جول و الی هستند!»

اقتباس HBO از بازی The Last of Us محصول ناتی داگ در حال فیلمبرداری بوده و با قدرت به جلو پیش می‌رود.

در گذشته چندین تصویر رسمی و غیررسمی از پشت صحنه سریال The Last of Us به فضای مجازی آمده بود اما عکسی که نیل دراکمن به اشتراک گذاشته، اولین تصویر رسمی به شمار می‌رود. در ضمن، عکس‌هایی که قبلا منتشر شده بودند، اکثرا صحنه‌های فیلمبرداری را نشان داده و خبری از بازیگران در آن‌ها نبود.

اگرچه HBO آثار موفقی در پرونده هنری خود دارد، گروهی از گیمرها نسبت به کیفیت سریال The Last of Us نگران هستند. به هر حال، استودیوهای آمریکایی سابقه خوبی در انتقال یک آی‌پی از ویدیو گیم به سینما و تلویزیون ندارند. علاوه بر این، پدرو پاسکال (Pedro Pascal) و بلا رمزی (Bella Ramsey) که نقش‌های اصلی را ایفا می‌کنند، از لحاظ ظاهری شباهت چندانی به جول و الی ندارند. با وجود این موارد، گروهی دیگر امید زیادی دارند؛ زیرا نیل دراکمن شخصا روی سریال کار می‌کند.

تاریخ انتشار سریال The Last of Us مشخص نبوده و تنها انتظار می‌رود نخستین قسمتش در سال آینده میلادی از راه برسد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا