هیدئو کوجیما استودیوی کوجیما پروداکشنز را به هیچ شرکتی نمی‌فروشد

این استودیو مستقل باقی می‌ماند

فروش استودیوی کوجیما پروداکشنز

آقای هیدئو کوجیما، کارگردان خلاق ژاپنی، بار دیگر به صراحت اعلام کرد که هیچ برنامه‌ای برای فروش استودیوی کوجیما پروداکشنز ندارد.

بعد از معامله جنجالی اکتیویژن بلیزارد و مایکروسافت و تصاحب استودیوی بانجی توسط سونی، وضعیت عجیب و غریبی در صنعت بازی‌های ویدیویی رقم خورده است. د واقع، ردموندی‌ها و ژاپنی‌ها برای حضور پررنگ‌تر در بازار همچنان به دنبال خرید استودیوها و شرکت‌های بازی‌سازی هستند و تاکنون گزارش‌های ضد و نقیض و متعددی از احتمال فروش یوبی‌سافت، الکترونیک آرتز و کوجیما پروداکشنز به گوش رسیده است.

البته، مایکروسافت و سونی تنها خریدارهای استودیوها نیستند و کمپانی‌های دیگری از جمله آمازون، تنسنت و امبریسر گروپ نیز قصد گسترش فعالیت‌های خود را دارند. با توجه به سابقه درخشان هیدئو کوجیما در شرکت کونامی و خلق مجموعه‌های پرطرفدار نظیر متال گیر، بدیهی است که تصاحب استودیوی کوجیما پروداکشنز تحت مالکیت کوجیما می‌تواند خرید موفقی را برای هر کدام یک از شرکت‌های ناشر رقم بزند.

از این رو، بعد از همکاری سونی و کوجیما پروداکشنز برای ساخت بازی Death Stranding، گزارش‌هایی مبنی بر خرید این استودیو توسط ژاپنی‌ها مطرح شد. در ادامه، کوجیما از همکاری با مایکروسافت به منظور ساخت یک بازی کلاود و انحصاری برای ایکس باکس خبر داد که در پی آن، شایعه خرید استودیوی او توسط ردموندی‌ها قوت گرفت.

با این وجود، به نظر می‌رسد که این بازی‌ساز خلاق ژاپنی هرگز قصد فروش استودیوی خود را ندارد. در همین راستا، هیدئو کوجیما ساعاتی پیش در پیامی رسما اعلام کرد که علی‌رغم پیشنهادهای متعدد از سوی کمپانی‌های مختلف، استودیوی کوجیما پروداکشنز برای همیشه به طور مستقل باقی می‌ماند و آزادانه به ساخت و توسعه بازی‌های جدید ادامه خواهد داد.

هیدئو کوجیما در این زمینه توضیح می‌دهد:

اجازه دهید تا بار دیگر اعلام کنم که استودیوی ما مستقل بوده و به هیچ شرکتی وابسته نیست. همچنین، هیچ شرکتی از ما حمایت نمی‌کند. البته، روزانه پیشنهادهای مختلفی از اقصی نقاط جهان برای خرید استودیوی کوجیما پروداکشنز به ما ارسال می‌شود. در برخی از این پیشنهادها گاها قیمت‌های بسیار زیادی نیز به چشم می‌خورد. با این حال، من به دنبال پول نیستم. من می‌خواهم هرچه که دوست دارم، بسازم. به همین خاطر است که استودیوی مستقل خود را تاسیس کردم. بدین ترتیب، فکر می‌کنم تا زمانی که زنده باشم، هیچ کدام یک از این پیشنهادهای خرید را نمی‌پذیرم.

به نظر می‌رسد که این تصمیم ناشی از خاطره تلخ کوجیما در شرکت کونامی است. در واقع، این بازی‌ساز زمانی که در کمپانی مزبور فعالیت می‌کرد، آزادی عمل زیادی برای توسعه بازی‌های منحصر به فرد و جدید نداشت و چه بسا پروژه P.T نیز به خاطر یک سری اختلاف نظرها به کلی لغو شد. بنابراین، منطقی است که او قصد ندارد تحت نظر شرکت‌های ناشر در حوزه ویدیو گیم فعالیت کند و همواره به طور مستقل آثار مورد نظر خود را می‌سازد.

در خلال این گفته‌ها، بهتر است بدانید که گزارش‌ها از ساخت دنباله Death Stranding و همکاری دوباره او با سونی حکایت دارند. هرچند که در این میان شایعه شده بود بازی جدید دث استرندینگ به طور انحصاری برای پلتفرم گوگل استادیا در دست ساخت قرار دارد که البته این گمانه‌زنی‌ها از سوی کوجیما به کلی رد شد. در طرف مقابل، کوجیما پروداکشنز در حال حاضر مشغول ساخت یک بازی جدید و کلاود برای ایکس باکس است که هنوز جزئیاتی از آن در دسترس نیست.

علاوه بر این‌ها، ظاهرا کوجیما هم اکنون روی ساخت یک بازی ترسناک با نام رمزی Overdose نیز کار می‌کند. این عنوان هنوز به طور رسمی معرفی نشده و مدتی قبل ویدیوی کوتاهی از گیم پلی آن در سراسر فضای مجازی فاش شد. اگر خاطرتان باشد، در ماه‌های گذشته آقای جف کیلی به طور غیرمستقیم به بازی جدید کوجیما اشاره کرد که با توجه به رابطه بسیار خوب او با کوجیما، بسیاری از فعالان حوزه ویدیو گیم معتقد هستند که این عنوان در رویداد گیم اواردز ۲۰۲۲ میلادی به نمایش گذاشته خواهد شد.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با عدم فروش استودیوی کوجیما پروداکشنز چیست؟ به نظر شما، آیا مستقل ماندن این استودیو تاثیر منفی در کیفیت بازی‌های آن می‌گذارد یا هیدئو کوجیما بدون هیچ مشکل مالی و کمبود بودجه به ساخت آثار جدید خود ادامه می‌دهد؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا