یکی از فیلم‌های بعدی جنگ ستارگان قطعا کارگردان زن خواهد داشت

برای اولین بار در تاریخ فیلم‌های جنگ ستارگان

جنگ ستارگان بعدی

دیزنی همین حالا هم تعدادی از پروژه‌های خود را به کارگردان‌ها و نویسندگان زن سپرده و برنامه دارد تا کارگردانی یکی از فیلم‌های بعدی جنگ ستارگان را هم به یک زن بسپارد.

کتلین کندی، رئیس استودیوی Lucasfilm، در جریان رویداد بفتای روز گذشته از خبرهای داغ زیادی رونمایی کرد. علاوه بر جزئیاتی از ایندیانا جونز ۵، کندی خبر از اتفاق مهمی در تاریخ مجموعه‌ی جنگ ستارگان داد و آن هم کارگردانی یک از فیلم‌های آینده‌ی این مجموعه به دست یک زن برای اولین بار است. پس از اکران Star Wars: The Rise of Skywalker به کارگردانی جی‌جی آبرامز، آینده‌ی این مجموعه‌ی فوق محبوب بسیار پیچیده و مبهم شده است. شایعات می‌گویند که شاید فیلم بعدی در زمانی بسیار پیش‌تر از حماسه اسکای‌واکر (سه‌گانه‌های اصلی) رخ دهد. کندی در رابطه با حضور زنان در پروژه‌های دیزنی اذعان داشت:

ما الان هم [کارگردان‌های زن] داریم. در سریال The Mandalorian ما دو یا سه زن فوق‌العاده داشتیم که با جنگ ستارگان کار می‌کردند و ما دبورا چو را سر کار آوردیم که در حال کار روی سریال اوبی-وان است. در حال پرورش استعدادهای عالی زیادی هستیم.

هنگامی که از کندی سوال شد که آیا لوکاس‌فیلم قصد دارد کارگردانی یکی از فیلم‌های جنگ ستارگان بعدی را به یک زن واگذار کند او اذعان داشت:

اوه قطعا. بدون هیچ تردیدی.

حال دقیقا مشخص نیست که منظور خانم کندی کدام فیلم آینده‌ی این مجموعه بوده است. در حال حاضر می‌دانیم که رایان جانسون هنوز قرار است سه‌گانه‌ی دیگری برای دیزنی بسازد و همچنین فیلمنامه‌ی پر از جنجال نگارش‌شده توسط دیوید بنیاف و دی‌.بی وایز (بازی تاج و تخت) هم هنوز در هوا معلق است. سال گذشته خبرهایی منتشر شد مبنی بر آنکه دیزنی می‌خواهد همزمان با تعطیلات سال نوی میلادی، از یک خبر بزرگ پرده‌برداری کند اما اکنون دو ماه از آن زمان گذشته و هنوز خبر خاصی منتشر نشده است. بدین ترتیب باید بیشتر صبر کنیم تا برنامه‌های دیزنی برای یکی از محبوب‌ترین فرنچایزهای خود مشخص شود.

شما فکر می‌کنید جنگ ستارگان بعدی چگونه خواهد بود؟ با ما در میان بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا