مرد آهنی در مقابل کانگ فاتح در پوستر فن‌مید فیلم انتقام جویان 5

تقابل دو نخبه!

مرد آهنی در مقابل کانگ فاتح در فیلم انتقام جویان 5

در پوستر فن‌مید فیلم انتقام جویان 5 می‌توانید شاهد مرد آهنی (Iron Man) در مقابل کانگ فاتح (Kang The Conqueror) باشید که عملا تبدیل رویا به واقعیت است!

مدت‌ها پیش مقاله‌ای در رسانه سرگرمی منتشر کرده بودیم که در آن، یک تئوری خیلی جالب از دنیای سینمایی مارول را بررسی می‌کردیم. تئوری درباره این موضوع بود که مرگ مرد آهنی در فیلم Avengers: Endgame به این دلیل بوده که He Who Remains از حضور آیرون من در جهان ۶۱۶ و زنده ماندن او حراس داشته است.

در سریال Loki متوجه شدیم که تمامی اتفاقات فاز سوم دنیای سینمایی مارول به کلی به دست یکی از ورینت‌های اصلی کانگ فاتح، که کنترل کل مولتی ورس را مدت‌ها در دست داشته مدیریت می‌کرده و به همین ترتیب نیز تمامی اتفاقات اخیر از جمله سفر در زمان توسط انتقام جویان و … همگی برنامه‌ریزی‌های او بوده است. به همین دلیل نیز وقتی ممکن بود راه‌های دیگری هم برای اینکه تانوس (Thanos) شکست بخورد وجود داشت (در مولتی ورس هرچیزی ممکن است)، دکتر استرنج (Doctor Strange) تصمیم گرفت تا تونی استارک (Tony Stark) را قربانی کند؛ کاری که اکثر ورینت‌های استیون استرنج برای رسیدن به هدف خود انجام می‌دهند و فیلم Doctor Strange 2 به خوبی آن را نشان داد.

با این حساب، منطقی است که این تئوری حقیقت داشته باشد؛ یعنی کانگ فاتح خودش از رشد و ادامه حیات مرد آهنی جلوگیری کرده بود، چراکه می‌دانست او بعدها ممکن است راه‌هایی برای دستکاری تایم‌لاین‌های مختلف و در نهایت مواجه شدن با او را داشته باشد. به هر حال تونی استارک هم درست مثل ناتانائیل ریچاردز (Nathaniel Richards) یک نابغه است و همین وجه اشتراک، باعث ترس He Who Remains شده بود.

با این وجود، مدتی است که اخبار مختلفی درباره قرارداد جدید استودیو مارول (Marvel Studios) با رابرت داونی جونیور (Robert Downey Jr.) منتشر می‌شود و اگر این مورد رسما مورد تایید قرار بگیرد، قطعا شاهد حضور دوباره این بازیگر در نقش تونی استارک خواهیم بود. این در حالی است که این انتخاب برای حضور در فیلم های انتقام جویان 5 و 6 انجام شده و از طرفی، احتمالا در آینده شاهد مبارزه مرد آهنی در مقابل کانگ فاتح خواهیم بود؛ چیزی که در پوستر فن‌مید منتشر شده از فیلم Avengers: Kang’s Dynasty هم دیده می‌شود.

پوستر فن‌مید از مبارزه مرد آهنی در مقابل کانگ فاتح در فیلم انتقام جویان 5

کاربری به نام agtdesign این پوستر را در فضای مجازی منتشر کرده و به عنوان کپشن، این متن را وارد کرده است: «پس استارک معروف که میگن تویی». این اولین جمله‌ای است که به باور این کاربر، کانگ به تونی استارک می‌گوید. با این حال، آیا چنین تقابلی هرگز امکان‌پذیر خواهد بود؟

در حال حاضر همه چیز درباره بازگشت رابرت داونی جونیور در نقش تونی استارک و هر مورد دیگری از این قبیل در رابطه با دو فیلم انتقام جویان 5 و 6، به کلی در خط شایعات و گزارش‌های لو رفته قرار می‌گیرند. با این حال از آنجا که طی سالیان گذشته اکثر موارد لو رفته از فیلم و سریال‌های دنیای سینمایی مارول درست از آب درآمده، هیچ بعید نیست که این مورد هم دقیقا همانطوری که فکرش را می‌کنیم باشد؛ یعنی یک مبارزه تمام عیار مرد آهنی در مقابل کانگ فاتح در یکی از دو فیلم Kang’s Dynasty یا Secret Wars.

با این وجود اگر بخواهیم شانس حضور مرد آهنی در یکی از دو فیلم انتقام جویان 5 و 6 را در نظر بگیریم، به ظاهر می‌توان گفت که Secret Wars گزینه بهتری است. فیلم Avengers: Kang’s Dynasty با جزئیاتی که اخیرا درباره فاز پنجم دنیای سینمایی مارول منتشر شده، ظاهرا درباره جمع شدن تیم انتقام جویان جوان، یا همان Young Avengers در کنار یکدیگر خواهد بود؛ جایی که شاید کسی لنگ (Cassie Lang) انتقام مرگ احتمالی پدرش در فیلم Ant-Man And The Wasp: Quantumania را از کانگ بگیرد. این در حالی است که رویداد Secret Wars به حدی بزرگ خواهد بود که سازندگان عملا هرکاری را می‌توانند انجام بدهند!

در فیلم انتقام جویان 6 جهان‌های متعددی نابود می‌شوند و در دوران پایان مولتی ورس و در لبه نابودی کل دنیا، چند خط زمانی با همدیگر ادقام می‌شوند تا جهان Battle World ساخته شود. این در حالی است که بین ابرقهرمانان و ابرشروران این همه جهان، حداقل چند مورد از آن‌ها یک مرد آهنی خواهد داشت. این موضوع اجتناب‌ناپذیر است؛ نمی‌توان نبرد بزرگ Secret Wars را صرفا با چند ابرقهرمان و انتقام جو جدید به پا کرد و بدون حضور شخصیتی مانند دکتر دوم (Doctor Doom) به کار آن پایان داد. بدین ترتیب، می‌توان مطمئن بود که استودیو مارول از هر شخصیتی که بتواند استفاده خواهد کرد تا رویداد Secret Wars به همان جذابیت نسخه کمیک بوکی (هم سری دهه ۹۰ و هم ۲۰۱۶) به صورت لایو اکشن به تصویر کشیده شود.

مرد آهنی در مقابل کانگ فاتح | کدام یک پیروز میدان می‌شود؟

در این نبرد اگر روی کاغذ و با توجه به تجهیزات صحبت کنیم، کانگ فاتح قطعا پیروز میدان خواهد شد. این موضوع بارها در کمیک ثابت شده و احتمالا چندین بار دیگر هم ثابت می‌شود. اما دنیای سینمایی مارول کاملا پیرو قوانین کمیک نیست و داستان را مطابق میل عوض می‌کند؛ در نتیجه، تونی استارک ممکن است راهی پیدا کند تا کانگ فاتح را شکست دهد.

در حال حاضر حتی درباره قدرت‌های کانگ در دنیای سینمایی مارول هم چیزهای زیادی را نمی‌دانیم. فقط در همین حد که او می‌تواند در جهان موازی سفر کند و عجیب‌تر اینکه قدرت بازنویسی خط‌های زمانی را دارد! این یعنی او می‌تواند واقعیت را تغییر دهد و همین موضوع او را به سطح قدرت مشابه با اسکارلت ویچ (Scarlet Witch) می‌رساند؛ در حالی که کانگ فقط یک انسان است و از تکنولوژی پیشرفته برای این کار استفاده می‌کند.

پس اگر یک انسان با هوش خود می‌تواند به چنین تکنولوژی دست پیدا کند، قرار دادن قطعاتی از همین تکنولوژی می‌تواند باعث شود تا تونی استارک سلاح مقابله با آن را بسازد. این در حالی است که همچنان همه چیز در حد تئوری و شایعه قرار داشته و مبارزه مرد آهنی در مقابل کانگ فاتح یکی از احتمالات انتقام جویان 5 یا 6 خواهد بود.

اما نظر شما چیست؟ کدام یک از این دو شخصیت در نبردی تمام عیار پیروز خواهد شد؟

آرشیو پرسش و پاسخ

درحال لود ... درحال لود ...
4.1 18 آراء
امتیاز مطلب

guest

14 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا