کشته شدن انت من در فیلم Ant-Man 3 طرفداران را نگران کرده است

دلیلی برای انتقام‌جویی

انت من در فیلم Ant-Man 3

مرگ انت من در فیلم Ant-Man 3 یکی از واضح‌ترین پیام‌هایی که در تریلر دوم این اثر سینمایی دریافت کردیم و حال این موضوع باعث نگرانی طرفداران شده است.

پاول راد (Paul Rudd) به همراه اوانجلین لیلی (Evangeline Lily) در تاریخ ۲۸ بهمن ماه سال جاری (۱۷ فووریه) باز می‌گردد تا نقش مرد مورچه‌ای را یکبار دیگر در دنیای سینمایی مارول بازی کند. فیلم Ant-Man And The Wasp Quantumania آغازگر پنجمین فصل از کتاب طولانی دنیای سینمایی مارول خواهد بود و در آن، شاهد رونمایی از ابرشرور بزرگ مولتی ورس ساگا، یعنی کانگ فاتح (Kang The Conqueror) خواهیم بود.

این اولین بار نیست که ما کانگ فاتح یا همان ناتانائیل ریچاردز (Nathaniel Richards) را در دنیای سینمایی مارول ملاقات می‌کنیم. اولین بار در سریال Loki، ورینت اصلی او با هویت He Who Remains ظاهر شد و چنان که در آن سریال دیدیم، او کسی بوده که تی وی ای (TVA) را راه‌اندازی کرده و جلوی هرج و مرج در مولتی ورس را (به بهای محدود کردن آزادی عمل) گرفته است. با این وجود، این ورینت اصلا مثل سایر نسخه‌های خود خشن و نابودگر نبود، در حالی که کانگ فاتح، خط‌های زمانی را نابود می‌کند و انتقام جویان را در تایم لاین‌های مختلف می‌کشد!

همین موضوع نیز اخیرا طرفداران دنیای سینمایی مارول را به شدت نگران کرده است؛ چراکه کانگ در برخی از سکانس‌های تازه منتشر شده در تریلر دوم فیلم Ant-Man And The Wasp: Quantumania سعی می‌کند تا انت من را بکشد. او حتی در تریلر منتشر شده در کامیک‌کان سن دیگو در جواب به انت من گفته بود: «تو انتقام جو هستی؟،.. آیا تا به حال کشتمت؟». با این حساب، اسکات لنگ (Scott Lang) به دردسر خیلی بزرگی افتاده و ممکن است که این جریان به قیمت جانش تمام شود.

کشته شدن انت من در فیلم Ant-Man 3 به چندین دلیل ممکن است

شاید مهم‌ترین دلیل این باشد که کانگ فاتح، نه‌تنها به جان ورینت‌ها و مردم در خط‌های زمانی مختلف اهمیت نمی‌دهد، بلکه حتی از شکست دادن تیم اونجرز (Avengers) خوشحال هم می‌شود! به همچنین اینکه انت من به تنهایی و با اتکاذبه قدرت‌های خودش، رسما در مقابل کانگ هیچ شانسی ندارد! حتی کل تیم انتقام جویان هم ممکن است در مقابل کانگ توان زیادی برای مبارزه کردن نداشته باشند، اما با این توصیفات، باید زندگی مرد مورچه‌ای در دنیای سینمایی مارول را تمام شده بدانیم؟

کشته شدن انت من در فیلم Ant-Man 3 یکی از احتمالات قوی آن است، بخصوص با داشتن دیالوگی مانند «من نیازی به برنده شدن ندارم، فقط باید کاری کنم که هر دو ببازیم». این یعنی اسکات احتمالا جان خود را برای نجات خانواده‌اش فدا می‌کند و در نتیجه، کشته یا به طرز فجیعی زخمی می‌شود. از جهتی مرگ انت من می‌تواند به شدت به احساسی‌تر شدن داستان فیلم‌های انتقام جویان 5 و 6 کمک کند؛ چراکه حتی نام این تیم انتقام جویان است و اگر قرار باشد تا انتقام اسکات لنگ را بگیرند، قطعا تشکیل تیم Young Avengers با حضور کسی لنگ (Cassie Lang) در آن، یکی از اتفاقاتی که می‌افتد خواهد بود.

آیا دیگر مرد مورچه‌ای را در دنیای سینمایی مارول نمی‌بینیم؟

اگر به خود تریلر دوم منتشر شده از فیلم Ant-Man And The Wasp: Quantumania دقت کرده باشید، حتما آن سکانس را دیده‌اید که در یک مکان کروی‌شکل، چندین هزار (یا شاید میلیون) اسکات لنگ ایستاده‌اند و در حال ساختن یک پل برای رسیدن به هسته مرکزی هستند. این یعنی اگر اسکات لنگ زمین ۶۱۶ که در این فیلم می‌بینیم کشته شود، همیشه راه برای حضور سایر مردان مورچه‌ای باز است!

ماهیت مولتی ورس همین است: هر اتفاقی ممکن است که رخ بدهد. چند وقت پیش درباره احتمالات مرگ مرد مورچه‌ای در رسانه سرگرمی توضیحاتی را داده بودیم و در ادامه حتی شایعاتی منتشر شدند که مبنی بر آن‌ها، ممکن است که مرد آهنی (Iron Man) با بازی رابرت داونی جونیور (Robert Downey Jr.) یا یک بازیگر جدید، از جهان موازی در فیلم Avengers: Secret Wars حاضر شود. با این حساب، حتی پس از مرگ انت من هم همیشه راه برای بازگشت شخصیت او از جهانی دیگر وجود دارد؛ با این تفاوت که انت من جدید، دیگر همان اسکات لنگ ۶۱۶ که می‌شناختیم نیست.

اما جدای از همه این موارد، ممکن است این تریلر به کلی فقط برای گم کردن رد اصلی باشد و با نشان دادن صحنه‌های کتک خوردن اسکات، ما را به باور مرگ او ترغیب کند؛ در حالی که شاید سازندگان داستان متفاوتی را برای Quantumania و نبرد بین انت من و کانگ مد نظر داشته باشند.

3.7 10 آراء
امتیاز مطلب

guest

9 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا