اطلاعات جدیدی از گروه انتقام جویان جوان در دنیای سینمایی مارول منتشر شد

معرفی این گروه نزدیک است

انتقام جویان جوان در دنیای سینمایی مارول

طبق گزارش‌هایی که اخیرا منتشر شده‌اند، در سریال جدیدی که برای سرویس اشتراکی دیزنی پلاس (+Disney) در حال ساخت است، قرار است تا شاهد معرفی گروه انتقام جویان جوان در دنیای سینمایی مارول (MCU) باشیم.

دنیای سینمایی مارول تا به الان تنها یک تیم ابرقهرمانی اصلی داشته است که آن هم گروه انتقام جویان (The Avengers) است، اما این طور که به نظر می‌رسد حماسه مولتی‌ورس (Multiverse Saga) به دنبال تغییر در این موضوع است. فاز چهارم دنیای سینمایی مارول قبلا با معرفی چندین عضو اصلی و جدید تیم، زمینه را برای تشکیل گروه انتقام جویان جوان (Young Avengers) فراهم کرده است تا در آینده نه چندان دور به میدان نبرد وارد شوند.

کیت بیشاپ (Kate Bishop)، خانم مارول (Ms. Marvel)، آمریکا چاوز (American Chavez)، آیرون‌هارت (Ironheart)، اسکار (Skaar)، شاهزاده تی‌چالا دوم (Prince T’Challa II)، لاو (Love) که در فیلم Thor: Love and Thunder معرفی شد، الی بردلی (Eli Bradley) و دوقلوهای ماکسیموف (The Maximoff Twins) از جمله شخصیت‌هایی هستند که در فیلم‌ها و سریال‌های فاز چهارم به دنیای سینمایی مارول معرفی شده‌اند.

اما با این که تمام شرایط برای ورود گروه گروه انتقام جویان جوان در دنیای سینمایی مارول آماده است، پروژه‌ای مرتبط با این گروه مثل فیلم سینمایی Young Avengers در هیچ کدام از دو فاز پنجم و ششم وجود دارند و این باعث شده تا طرفداران این سوال را از خود بپرسند که پس استودیو مارول (Marvel Studios) چه برنامه‌ای برای این تیم دارد. اکنون، یک شایعه جدید ممکن است که به تازگی فاش کرده باشد که اوضاع به چه سمتی خواهد رفت.

حضور انتقام جویان جوان در سریال‌های آینده دیزنی پلاس

به گفته منابع مورد اعتماد از ساب‌ردیت اسپویلرهای استودیو مارول (Marvel Studios Spoilers) در انجمن ردیت (Reddit)، سریال مورد انتظار Vision Quest سرانجام انتقام جویان جوان در دنیای سینمایی مارول را راه‌انداری خواهد کرد.

همچنین گفته می‌شود که این اسپین‌آف سریال WandaVision که پل بتانی (Paul Bettany) بازیگر اصلی آن است، شخصیت ویو (Viv)، دختر ویژن که احتمالا یکی دیگر از اعضای تیم انتقام جویان جوان خواهد بود را نیز معرفی خواهد کرد.

یکی از منابع معتبر خبری با نام جف اسنایدر (Jeff Sneider) در ماه اکتر ۲۰۲۲ در پادکست هات میک (Hot Mic) فاش کرد که سریال اختصاصی شخصیت ویژن برای سرویس اشتراکی دیزنی پلاس در دست ساخت قرار دارد. او ادعا کرد که عنوان این پروژه Vision Quest خواهد بود و استودیو مارول قصد دارد تا در هفته آینده اتاق نویسندگان آن را تشکیل دهد. سپس رسانه ددلاین (Deadline) اضافه کرد که جک شفر (Jac Schaeffer) سازنده سریال‌های WandaVision و Agatha: Coven of Chaos‌ بر ساخت این سریال نظارت خواهد داشت.

چگونه سریال Vision Quest می‌تواند برای فاز ششم دنیای سینمایی مارول حیاتی باشد؟

ویژن روابط نزدیکی با انتقام جویان جوان در کتاب‌های کمیک دارد، زیرا قبلا این تیم را به عنوان جایگزینی برای گروه منحل‌شده انتقام جویان تشکیل داد و آن‌ها را راهنمایی کرده است. حتی سینتزوئید (The Synthezoid) هم به عنوان یک قهرمان نوجوان دوباره متولد شده به اسم ویژن ۲ (Vision II) به این تیم ملحث شد. او با ادغام داده‌های موجود در زره پسر آهنی (Iron Lad) که یکی از گونه‌های کانگ (Kang) است، توسط ویژن خلق شد.

در این داستان کمیکی شاهد بودیم که نسخه‌ای جوان از کانک با نام ناتانیل ریچارد (Nathaniel Richards) به زمان حال سفر می‌کند تا از انتقام جویان کمک بگیرد، اما تیم از بین رفته است و جهان ویران شده است. با این حال، با بررسی سوابق آن‌ها، او به طرح شکست امن ویژن برای ایجاد قهرمانان بیشتر در صورت سقوط تیم پی برد.

این باعث شد که او حتی به زمان عقب‌تر سفر کند و انتقام جویان جوان را تشکیل دهد و سپس با نام مستعار پسر آهنی به آن‌ها پیوست. متاسفانه، او پس از این که توسط کانگ پیدا شد، مجبور شد تا تیم را برای بازگشت به خط زمانی خودش ترک کند، اما زره خود را در آن جا به جا گذاشت و به سیستم‌های ویژن اجازه داد تا ویژن ۲ را به دست بگیرند و بسازند.

حجم عظیمی از داستان اصلی Vision Quest پیش از این در سریال WandaVision به تصویر کشیده شده بود، بنابراین شاید عبارت Quest در عنوان این سریال شبکه دیزنی پلاس به آن اشاره کند که ویژن به دنبال تشکیل تیم انتقام جویان جوان است. اگر قرار باشد برخی از عناصر کتاب‌های کمیک که قبلا در مورد آن‌ها صحبت شد در این سریال اقتباس شوند، ممکن است حتی این اثر به یکی از قطعات اصلی در پازل فصل ششم دنیای سینمایی مارول تبدیل شود.

شاید پس از شکست احتمالی گروه انتقام جویان در فیلم Avengers: The Kang Dynasty، ویژن سفید (White Vision) شاهد فعال شدن برنامه شکست امن ویژن اصلی باشد و او را به ماموریتی برای جمع کردن نسل بعدی قهرمانان دنیای سینمایی مارول بفرستد. این حتی ممکن است شامل ایجاد دختر ویژن یعنی ویو نیز بشود تا از طرف او بر تیم نظارت کند.

با توجه به این که استودیو مارول به تازگی اتاق نویسندگان سریال Vision Quest را تشکیل داده است، انتشار آن در فاز ششم و در سال ۲۰۲۵ یا ۲۰۲۶ میلادی کاملا قابل قبول به نظر می‌رسد. سپس این تیم می‌تواند به تیم اصلی انتقام جویان در فیلم Avengers: Secret Wars کمک کنند، قبل از این که فیلم یا سریال اختصاصی گروه خود را در فاز هفتم و حماسه بعدی دنیای سینمایی مارول داشته باشند.

هنوز تاریخ پخش سریال Vision Quest مشخص نشده است، در حقیقت می‌توان گفت که تقریبا هیچ اطلاعاتی از این مجموعه تلویزیونی نداریم و برای دریافت جزئیات بیشتر، فعلا باید منتظر بمانیم.

5 3 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا