بازیگر نقش تامی در بازی معتقد است فصل سوم The Last of Us نیز باید ساخته شود

داستان Part II بزرگ‌تر از آن است که در یک فصل جا شود

بازیگر نقش تامی در بازی معتقد است فصل سوم The Last of Us باید ساخته شود

جفری پیرس (Jeffrey Pierce) بازیگر نقش تامی (Tommy) در بازی، و نقش پری (Perry) در سریال، معتقد است که فصل سوم The Last of Us اتفاق می‌افتد.

اقتباس شبکه‌ی HBO از مجموعه‌ی The Last of Us تاکنون بسیار موفق ظاهر شده است. به تازگی متوجه شدیم که سریال The Last of Us، رکورد سریال House of The Dragon را در زمینه‌ی بیشترین زمان تماشا شکست. از طرفی اپیزود پنجم این سریال با حضور جفری پیرس در نقش پری، بیشترین نمره را در بین اپیزودهای این سریال کسب کرد. قسمت هفتم سریال The Last of Us هم هفته‌ی آینده، داستان بسته‌ی الحاقی Left Behind را روایت می‌کند.

موفقیت‌های سریال The Last of Us باعث شد تا خیلی سریع، این سریال برای فصل دوم تمدید شود. نیل دراکمن (Neil Druckmann) خالق بازی‌های The Last of Us، چندی پیش اعلام کرد که فصل دوم سریال، یک اقتباس مستقیم از بازی The Last of Us Part II خواهد بود. سازنده‌ها هیچ برنامه‌ای برای روایت داستان جدید خارج از بازی‌های ویدیویی ندارند. با این حال با توجه به بزرگی داستان بازی The Last of Us Part II، بعید به‌نظر می‌رسد که بتوان کل داستان را در یک فصل گنجاند.

صحبت‌های جفری پیرس درباره سریال

جفری پیرس در بازی‌های The Last of Us نقش تامی، برادر جوئل (Joel) را ایفا می‌کند. بسیاری از بازیگر‌های بازی The Last of Us، دوباره به نحوی در سریال حضور پیدا کردند. جفری پیرس هم این بار در نقش پری، یک شخصیت کاملا جدید ظاهر شد. جفری پیرس از مصاحبه‌ای با Klein Felt از رسانه‌ی The Direct، اعلام کرد که او فکر می‌کند برای اقتباس کامل داستان بازی The Last of Us Part II، به فصل سوم هم نیاز داریم.

وقتی در مورد اقتباس بازی Part II در فصل دوم از جفری پیرس سوال شد، او خاطر نشان کرد که داستان بازی دوم، بزرگ‌تر از چیزی است که بتوان آن را در یک فصل جا داد. جفری پیرس ساخت فصل سه سریال The Last of Us را امری واجب می‌داند.

بله من بی‌صبرانه می‌خواهم ببینم آن‌ها چکار می‌کنند. فکر می‌کنم سریال از فصل دوم هم فراتر برود چرا که داستان زیادی در بازی دوم برای روایت وجود دارد.

جفری پیرس همچنین برخی از سکانس‌های بازی دوم را یادآوری کرد و گفت بی‌صبرانه می‌خواهد این سکانس‌ها را در فصل‌ دوم و حتی سوم سریال The Last of Us ببیند. او به صحنه‌‌ای که تامی پس از مرگ جوئل، به دیدن الی (Ellie) می‌آید، اشاره کرد. جفری پیرس از این صحنه به عنوان یک تجربه‌ی جادویی هنگام توسعه‌ی بازی The Last of Us Part II یاد می‌کند.

خب باید بگویم که من عاشق افتتاحیه‌ی قسمت دوم هستم. مطمعنم آن قسمت از کل مکالمه‌ی جوئل و تامی، که تامی به جوئل می‌گوید “عیسی مسیح، جوئل. چیکار کردی؟” در سریال هم حضور خواهد داشت. بسیار مشتاقم تا این صحنه را ببینم. از طرفی منتظر سکانسی هستم که تامی پس از مرگ جوئل، به دیدار الی می‌آید. این سکانس، و اجرای آن به همراه اشلی جانسون (Ashley Johnson) یک تجربه‌ی جادویی بود. بله، و صحنه‌ی مرزعه، عاشق آن سکانس و اجرای خودم در نقش تامی در آن هستم. این لحضه‌ی تلخی که تامی در انتها به سراغ دینا (Dina) و الی می‌آید و در مورد کشتن ابی (Abby) با آن‌ها صحبت می‌کند.

جالب است بدانید در حالی که ما داریم در مورد آینده سریال The Last of Us صحبت می‌کنیم، در ابتدا قرار بود به‌جای سریال، یک فیلم از این بازی اقتباس شود. تقریبا یک سال پس از عرضه‌ی بازی The Last of Us، قرار شد تا فیلمی به نویسندگی نیل دراکمن، و کارگردانی سم ریمی (Sam Raimi) از این بازی اقتباس شود. پروژه‌ای که در نهایت لغو شد چرا که امکان روایت داستان The Last of Us در مدت زمان کوتاه دو ساعته‌ی فیلم، امکان پذیر نبود. جفری پیرس در مورد این مسئله می‌گوید که آن فیلم اصلا توانایی نفس کشیدن را نداشت.

بله من قبلا هم اعلام کردم که فرصت نمایشنامه خوانی فیلم The Last of Us برای من محیا شد. تجربه‌ی خیلی خوبی بود. اتفاقا آن زمان در لس آنجلس بودم. تمرین خوبی بود. منظورم این است که بسیاری از نمایشنامه خوانی‌ها به شدت سخت هستند. اما این یکی چندان مثل صحنه‌های ضبط موشن کپچر، انرژی بر نبود. بدون این‌که بخواهم در نظر بگیرم که آیا پروژه، پروژه‌ی خوبی از آب در می‌آمد یا نه، باید بگویم که تمرین خوبی داشتیم. با این حال خیلی چیزها از باید از داستان حذف می‌شد تا بتوان آن را در دو ساعت جای داد. آن فیلم برخلاف سریال، چندان فرصت نفس کشیدن نداشت.

آیا سریال The Last of Us به فصل سوم نیاز دارد؟

با این‌که داستان بازی The Last of Us Part I در یک فصل، جمع و جور شد، اما به نظر می‌رسد نظر جفری پیرس در مورد نیاز به زمان بیشتر برای روایت داستان Part II، بسیار منطقی و درست است.

نیل دراکمن و کریگ مازین (Craig Mazin) خالقان سریال The Last of Us، به وضوح اعلام کردند که هیچ برنامه‌ای برای روایت داستان در سریال، خارج از بازی‌های The Last of Us وجود ندارد. ساخت بازی The Last of Us Part III فعلا خیلی دور از انتظار است. نیل دراکمن به تازگی در مصاحبه‌ای با IGN اعلام کرد که‌ استودیوی ناتی داگ (Naughty Dog) فعلا تمرکزش روی بخش چند نفره‌ی بازی The Last of Us است و فعلا برنامه‌ای برای بازی The Last of Us Part III وجود ندارد. پس احتمالا پس از اقتباس Part II، کار شبکه‌ی HBO حداقل برای مدتی با این فرنچایز به اتمام می‌رسد.

با این حال ساخت فصل سوم The Last of Us اجتناب ناپذیر است. اصلا باعث تعجب است که چرا شبکه‌ی HBO، همزمان با تمدید این سریال برای فصل دوم، آن را برای فصل سه تمدید نکرد. همان‌طور که جفری پیرس هم گفت، در Part II داستان زیادی برای روایت وجود دارد و جا دادن آن فقط در یک فصل، فرصت نفس کشیدن را از آن می‌گیرد.

با توجه به این‌که داستان بازی The Last of Us Part II از دید دو شخصیت متفاوت در یک خط زمانی مشابه روایت می‌شود، پس می‌توان داستان هر یک از این شخصیت‌ها را در دو فصل جداگانه قرار داد. البته باید ببینیم که آیا خط زمانی‌های سریال، همچون بازی پیاده می‌شوند یا به نحوه دیگری شاهد روایت داستان خواهیم بود. در هر صورت داستان بازی Part II، دو برابر بزرگ‌تر از Part I است و حتی اگر HBO آن را صرفا در یک فصل جای دهد، باید منتظر اپیزودهای بیشتری نسبت به فصل اول باشیم.

چیزی تا پایان فصل اول سریال The Last of Us باقی نمانده است. قسمت بعدی این سریال، دوشنبه ساعت 5:30 صبح با تمرکز روی داستان بسته‌ی الحاقی Left Behind از شبکه‌ی HBO پخش می‌شود. در ادامه نظرات‌تان را با ما به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا