قسمت بعدی سریال The Last of Us داستان بسته‌ الحاقی Left Behind را روایت می‌کند

بازگشت رایلی

قسمت بعدی سریال The Last of Us داستان بسته‌ی الحاقی Left Behind را روایت می‌کند

قسمت بعدی سریال The Last of Us با نام “Left Behind” پیش زمینه‌ی داستان شخصیت الی (Ellie) و دوستش رایلی (Riley) را در مدرسه‌ی فدرا روایت می‌کند.

روز قبل، قسمت ششم سریال The Last of Us پس از یک وقفه‌ی ۹ روزه منتشر شد و مخاطب را به شهر جکسون برد. شهری که کمی با دنیای تاریک The Last of Us فاصله دارد و افرادی را نشان می‌دهد که شرایط خوبی را برای زندگی در این دنیا برای خودشان دست و پا کرده‌اند. این اپیزود در نهایت با یک کلیف هنگر، مخاطب را در سردرگمی قرار می‌دهد. قسمت بعدی سریال The Last of Us، کمی داستان را از نحوه‌ی روایت همیشگی دور می‌کند و این فرصت را دارد تا جزئیات بیشتری را از شخصیت الی، بدون حضور جوئل (Joel) به تصویر بکشد.

شش ماه پس از عرضه‌ی بازی The Last of Us، بسته‌ی الحاقی Left Behind برای این بازی عرضه شد. این بسته‌ی الحاقی، پیش زمینه‌ی داستان شخصیت الی را به همراه دوستش رایلی، به تصویر می‌کشد. بارها در بازی اصلی و حتی سریال، شاهد ارجاعاتی به اتفاقات این بسته‌ی الحاقی هستیم. حالا قسمت بعدی سریال The Last of Us این اتفاقات را به تصویر می‌کشد و جزئیات بیشتری را از گذشته‌ی الی در اختیارمان قرار می‌دهد.

رونمایی از شخصیت رایلی

طبق روال همیشگی، شبکه‌ی HBO پیش نمایشی را از قسمت بعدی The Last of Us منتشر کرد که تمرکز ویژه‌ای روی شخصیت رایلی دارد. شخصیتی که اگر بسته‌ی الحاقی Left Behind را تجربه کرده‌اید، به خوبی با او آشنا هستید. به علاوه یک سری صحنه‌های جدید مثل تمرینات ورزشی در مدرسه‌ی فدرا، دعوای الی با سایر بچه‌ها، و تنبیه او توسط یکی از ماموران فدرا هم هستیم.

با توجه به این‌که قسمت بعدی سریال The Last of Us سعی دارد صحنه‌هایی را به تصویر بکشد که در بازی اصلی وجود نداشت، بعید نیست اگر بخش‌هایی از کامیک The Last of Us: American Dreams هم در این اپیزود حضور داشته باشند. این کامیک، ورود الی به مدرسه‌ی فدرا، و نحوه‌ی آشنایی الی و رایلی را تعریف می‌کند. همچنین الی در این کامیک برای اولین بار با مارلین (Marlene) رئیس گروه فایرفلای هم ملاقات می‌کند. اما در سریال The Last of Us، ملاقات این دو نفر کاملا به شکل دیگری رقم می‌خورد.

نمایش داستان الی پیش از دیدار او با جوئل در سریال The Last of Us

در حال که پیش زمینه‌ی داستان شخصیت جوئل، به طور مفصل در قسمت اول سریال The Last of Us روایت شد، اما بسیاری از جزئیات گذشته‌ی شخصیت الی پیش از دیدار او با جوئل، هنوز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. قسمت بعدی The Last of Us فرصت خوبی را فراهم می‌کند تا بیشتر با گذشته‌ی الی آشنا شویم. در تریلر شاهد گشت و گذار الی و رایلی در یک مرکز خرید هستیم. مرکز خریدی که به دست فدرا بسته شده و البته دلایل خوبی هم برای این تصمیم وجود دارد. همان‌طور که تماشا کردید، در انتهای این تریلر، حضور افراد آلوده، شرایط خوبی را برای الی و رایلی رقم نمی‌زنند.

با توجه به این‌که بسته‌ی الحاقی Left Behind، شش ماه پس از عرضه‌ی بازی اصلی منتشر شد، برخی از جزئیات داستان الی پس از اتمام بازی اصلی روایت می‌شود. از طرفی نحوه‌ی روایت در بازی‌های ویدئویی، به داستان اجازه نمی‌داد تا چندان از مسیر اصلی منحرف شود و گذشته‌ی الی را به تصویر بکشد. اما در سریال The Last of Us این فرصت فراهم است که قبل از اتمام داستان، با گذشته‌ی الی بیشتر آشنا شویم.

سریال The Last of Us در بسیاری از بخش‌های داستانی، به بازی اصلی وفادار است. اما با توجه به چیزهایی که تاکنون در سریال شنیده‌ایم، به‌نظر می‌رسد یکی از مهم‌ترین اتفاقات Left Behind، به طرز وحشتناک‌تری نسبت به بازی رقم بخورد که اگر بازی را تجربه کرده‌اید، به خوبی منظورم را متوجه می‌شوید.

قسمت بعدی سریال The Last of Us دوشنبه‌ی هفته‌ی آینده ساعت 5:30 صبح به وقت ایران از شبکه‌ی HBO پخش می‌شود. فراموش نکنید که نظرات‌تان را با ما به اشتراک بگذارید.

5 2 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا