اپیزود پنجم سریال The Last of Us تاکنون بیشترین امتیاز را کسب کرده است

حضور بلودر کار خودش را کرد

اپیزود پنجم سریال The Last of Us تاکنون بیشترین امتیاز را در IMDB کسب کرده است

اپیزود پنجم سریال The Last of Us با نام “Endure and Survive” با نمره‌ی 9.6 بیشترین امتیاز را در بین اپیزودهای این سریال کسب کرده است.

اپیزود پنجم سریال The Last of Us چند روز زودتر از موعد همیشگی، در روز شنبه پخش شد. شبکه‌ی HBO به دلیل اختلال پخش این سریال با مسابقه‌ی سوپر بول (Super Bowl) این تصمیم را اتخاذ کرد. تصمیمی هوشمندانه از سوی این شبکه، که محبوب‌ترین قسمت سریال The Last of Us را در اختیار مخاطبان قرار داد. این قسمت از سریال، مخاطب را با دو برادر هنری (Henry) و سم (Sam) آشنا می‌کند و پس زمینه‌ی آن‌ها را با مردم شهر کانزاس، به تصویر می‌کشد.

اپیزود پنجم سریال The Last of Us با بیش از 43,000 نقد، نمره‌ی 9.6 را به دست آورد. این در حالی است که قبلا اپیزود‌های اول و دوم با نمره‌ی 9.2، بالاترین نمره را در بین اپیزودهای این سریال داشتند. اپیزود سوم با نام “Long, Long Time” با به تصویر کشیدن رابطه‌ی بیل (Bill) و فرنک (Frank) بیشترین تعداد نقد (بیش از 188,000 نظر) و کم‌ترین نمره (8) را در سریال The Last of Us دارد. از طرفی اپیزود چهارم “Please Hold to My Hand” با بیش از 43,000 نقد، نمره‌ی 8.5 را کسب کرد.

داستان تلاش هنری و سم در قسمت پنجم سریال The Last of Us برای بقا در این دنیای آخرالزمانی، کمی متفاوت با داستان بازی روایت می‌شود. برای مثال سم در این سریال ناشنوا است و شاهد رابطه‌ی کاملا جدیدی از او و هنری هستیم. و از طرفی سن کم‌تر او نسبت به بازی، باعث می‌شود تا رابطه‌ی او الی (Ellie) بیشتر شبیه به خواهر و برادرها باشد. در حالی که این دو در بازی رابطه‌ی دوستانه داشتند.

البته اپیزود پنجم سریال The Last of Us شباهت‌هایی هم با بازی دارد. برای مثال صحنه‌ی تیر اندازی یک اسنایپر به جوئل (Joel)، الی، هنری و سم، در بازی هم وجود دارد. در ادامه هنگامی که کثلین (Kathleen) و اعضای گروهش سعی می‌کنند تا این چهار نفر را بکشند، گله‌ای از آلوده‌ها که برای سالیان سال زیر زمین حبس بودند، به آن‌ها حمله می‌کنند و باعث می‌شوند تا جوئل، الی، هنری، و سم با موفقیت فرار کنند. البته که بعدا متوجه‌ی جای گاز سم می‌شویم و خودتان می‌دانید که چه اتفاقی می‌افتد. پایان‌‌بندی این قسمت دقیقا همچون بازی است و داستان را به اوج خود می‌رساند.

انتقادهایی هم به قسمت پنجم سریال The Last of Us وارد است

البته همه‌ی نظرات هم نسبت به این اپیزود، مثبت نیست و انتقاداتی به آن وارد است. نظرات مختلفی در مورد شخصیت کثلین، رهبر گروه مقاومت وجود دارد. از طرفی هم نقدهایی به صحنه‌های اکشن در این سریال وارد است. در سکانسی در این اپیزود، زمانی که هنری، جوئل را هنگام مبارزه‌ با هانترها می‌بیند، پس از اتمام مبارزه برخلاف قسمت قبل، کسی از پشت به جوئل حمله نمی‌کند و صدای تیر نمی‌شنویم. یا در سکانس پایانی این سریال، شخصیت پری (Perry) چهار نفر از اعضای گروهش را به سراغ جوئل می‌فرستد تا از پشت به او حمله کنند. ولی از آن چهار نفر خبری نمی‌شود.

اپیزود پنجم سریال The Last of Us از لحاظ فنی، مراحل ساخت دشوارتری نسبت به اپیزودهای قبل داشت. جالب است بدانید منطقه‌ای که در سکانس اسنایپر شاهدش هستیم، کاملا از صفر تا صد توسط تیم سازنده، ساخته شده است. از طرفی برای ضبط سکانس حمله‌ی آلوده‌ها، پنج ساعت زمان مصرف شد و بیش از 65 بازیگر بدل‌کار در آن همکاری داشتند. بازیگر نقش بلودر برای اجرای این نقش، مجبور بود تا یک لباس حداقل 40 کیلویی را بر تن کند. از طرفی 15 کلیکر و 60 آلوده‌ی دیگر در این سکانس حضور دارند و تصور کنید که آن‌ها می‌توانند با گازگرفتن قربانیان و استفاده از پیچک‌هایشان، تعداد آلوده‌ها را بیشتر هم کنند.

قسمت بعدی سریال The Last of Us طبق روال عادی در روز دوشنبه ساعت 5:30 صبح به وقت ایران از شبکه HBO پخش می‌شود. در ادامه حتما نظرات‌تان را با ما به اشتراک بگذارید.

5 1 رأی
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا