قسمت ششم سریال The Last of Us

تفاوت‌های قسمت ششم سریال The Last of Us با بازی اصلی

تجدید دیدار با تامی در جکسون

قسمت ششم سریال The Last of Us با نام “Kin” ‌مثل همیشه تفاوت‌های جالبی را نسبت به بازی اصلی ایجاد می‌کند. در ادامه با ما همراه باشید.

پس از مدت‌ها تلاش جوئل (Joel) برای پیدا کردن بردارش تامی (Tommy)، بالاخره این دو برادر در قسمت ششم سریال The Last of Us با هم تجدید دیدار می‌کنند. برخلاف قسمت‌های قبلی که شاهد تغییرات گسترده‌‌ی سریال نسبت به بازی اصلی بودیم، قسمت ششم تغییرات کمتری را در داستان اعمال می‌کند. با این حال هنوز هم یک سری جزئیات در نحوه‌ی روایت، دست‌خوش تغییراتی شده‌اند.

این اپیزود روی جدیدی را از جوئل به ما نمایش می‌دهد و رابطه‌ی جوئل و الی (Ellie) را به زیبایی به تصویر می‌کشد. از این قسمت می‌توان به عنوان یکی از احساسی‌ترین اپیزودهای سریال The Last of Us یاد کرد. در ادامه مهم‌ترین تفاوت‌های قسمت ششم سریال The Last of Us با بازی، از جمله نمایش شهر جکسون گرفته، تا عدم توانایی جوئل در کنترل احساساتش را بررسی می‌کنیم.

ملاقات جوئل و الی با یک زن و شوهر در نزدیکی جکسون

قسمت ششم سریال The Last of Us با دیدار جوئل و الی با یک زن و شوهر در نزدیکی جکسون آغاز می‌شود. جوئل در بازی The Last of Us سعی می‌کند تا با استفاده از یک تکنیک خاص، از دشمنانش بازجویی کند. این تکنیک به این صورت است که دو نفر را در مقابل یک‌دیگر قرار می‌دهد و هر دوی آن‌ها، باید یک مکان را روی نقشه مشخص کنند. در صورتی که اطلاعات آن‌ها با یک‌دیگر تداخل داشته باشد، پس مشخص می‌شود که آن‌ها دروغ می‌گویند. جوئل در بخشی از بازی این تکنیک را به تنهایی و بدون حضور الی انجام می‌دهد. با این حال بعدا این تکنیک را به الی هم آموزش می‌دهد و الی در ادامه سعی می‌کند رفتار جوئل را تکرار کند.

اما در قسمت ششم سریال The Last of Us، جوئل در حضور الی از این زن و شوهر بازجویی می‌کند تا مکان دقیق حضورشان را در نقشه پیدا کند. در ادامه جوئل از آن مرد در مورد برادرش تامی، و پیدا کردن بهترین راه برای سفر به غرب سوال می‌پرسد. آن مرد هم در پاسخ به جوئل می‌گوید برو به شرق. به گفته‌ی این زن و شوهر، رودخانه‌ای در سمت غرب وجود دارد که گاها در اطراف آن، جنازه‌ی افراد آلوده و حتی افراد عادی پیدا می‌شود. آن مرد به جوئل می‌گوید که اگر برادرت پشت این رودخانه زندگی می‌کند، دیگر چیزی از آن آدم سابق، باقی نمانده است.

الی در مورد تلاشش برای نجات سم، به جوئل توضیح می‌دهد

در قسمت قبل دیدیم که الی پس از متوجه شدن جای گاز سم (Sam)، سعی می‌کند تا با خون خود، او را درمان کند. در قسمت ششم سریال The Last of Us هنگامی که جوئل و الی پای آتش نشسته‌اند، الی سعی می‌کند تا در مورد این مسئله با جوئل صحبت می‌کند. الی از تردیدش در مورد ساخت واکسن به جوئل می‌گوید. جوئل هم به او پاسخ می‌دهد که الان کمی برای تردید دیر است. جوئل در ادامه می‌گوید که مارلین (Marlene) هر چیزی که باشد، اما احمق نیست. اگر مارلین فکر می‌کند که فایرفلای توانایی تولید واکسن را دارد، پس حتما همین‌طور است. در ادامه الی به جوئل توضیح می‌دهد که او از آلوده شدن سم با خبر بود و سعی داشت با خون خود، او را نجات دهد. جوئل هم به او می‌گوید که احتمالا تولید واکسن، کمی پیچیده‌تر از این حرف‌ها باشد.

نمایش شهر جکسون در سریال The Last of Us

در بازی The Last of Us جوئل و الی در مکانی در نزدیکی جکسون، با تامی ملاقات می‌کنند. جایی که تامی و سایر افراد جکسون، در تلاش هستند تا برق منطقه را دوباره راه اندازی کنند. همچنین در بازی شاهد حضور بسیاری از راهزن‌ها هم در این منطقه هستیم که باید با آن‌ها مبارزه کنیم. با توجه به این‌که سریال بر خلاف بازی، چندان نیاز به صحنه‌های اکشن ندارد، سازندگان تصمیم گرفتند تا به کل این بخش را تغییر دهند و با حذف راهزن‌ها، جوئل و الی را مستقیم به شهر جکسون وارد کنند.

در قسمت ششم سریال The Last of Us هنگامی که جوئل و الی در نزدیکی رودخانه‌ی مرگ قرار دارند، (همان رودخانه‌ای که آن زن و شوهر در مورد آن هشدار دادند)، گروهی از اسب سواران به آن‌ها یورش می‌آورند. این گروه که از مردمان جکسون هستند، سعی می‌کنند دست جوئل و الی را از رو ببندند و مطمئن شوند که این دو نفر، خطری را برای آن‌ها تهدید نمی‌کنند. در ادامه سگی سعی می‌کند تا با بوییدن جوئل و الی، از آلوده نبودن آن‌ها اطمینان حاصل کند. صحنه‌ای تنش‌زا که حسابی نگرانی جوئل و الی را به همراه دارد. پس از طی این مراحل، جوئل خودش را معرفی می‌کند و به آن‌ها می‌گوید که به دنبال برادرش می‌گردد. این گروه به سمت جکسون حرکت می‌کنند و در ادامه شاهد تجدید دیدار جوئل و تامی هستیم.

تصاویر شهر جکسون در قسمت ششم سریال The Last of Us برای افرادی که بازی The Last of Us Part II را تجربه کرده‌اند، به شدت آشنا است. بچه‌ها در این شهر در حال بازی هستند. مردم دام‌پروری می‌کنند. هر کس، مشغول انجام کاری است و شهر را می‌چرخانند. در سکانس دیگر حتی شاهد مکانی مثل سینما هستیم که بچه‌ها در آن‌جا فیلم تماشا می‌کنند. مردم این شهر، امکانات مختلف از جمله آب گرم و برق و گاز هم دارند. در ادامه شاهد حضور شیمر (Shimmer) هستیم. اسب الی در بازی The Last of Us Part II که نقش مهمی را در داستان ایفا می‌کند، اینجا فقط چند ماه سن دارد. این شهر در دنیای The Last of Us، نزدیک‌ترین چیزی است که می‌توان از یک زندگی مرفه در دنیای آخرالزمانی انتظار داشت.

تامی در راستای پدر شدن است

در قسمت ششم سریال The Last of Us پس از این‌که جوئل و تامی، فرصتی برای حرف زدن پیدا می‌کنند، متوجه می‌شویم که تامی در راستای پدر شدن است. هنگامی که جوئل برای حمل الی، از برادرش درخواست کمک می‌کند، تامی از قبول کردن این درخواست طفره می‌رود. جوئل هم از دست او عصبانی می‌شود و می‌گوید حتما ماریا (Maria) همسرت به تو اجازه نمی‌دهد. اصلا او باعث شد که تو جواب پیام‌های من را نمی‌دهی. سپس تامی به جوئل می‌گوید که همسرش حامله است و او دیگر نمی‌تواند همچون سابق ریسک کند.

این صحبت‌ها کاملا جدید است و چنین بحثی در بازی The Last of Us مطرح نبود. این مسئله، بخش‌های زیادی از آینده‌ی The Last of Us را تحت تاثیر قرار می‌دهد و باید ببینیم این داستان در ادامه چگونه جلو می‌رود. تامی در مورد ترسش از پدر شدن به جوئل می‌گوید و مطمئن نیست که آیا می‌تواند به پدر خوبی تبدیل شود یا خیر. جوئل هم در جواب به اون می‌گوید: خب ببینیم چه می‌شود. تامی که از این واکنش جوئل عصبانی شده، به او می‌گوید چون زندگی برای تو متوقف شده، دلیل نمی‌شود که برای من هم متوقف شود.

الی از دست جوئل فرار نمی‌کند

در بازی The Last of Us، پس از این‌که جوئل از تامی درخواست می‌کند تا الی را نزد گروه فایرفلای ببرد، بحثی بین تامی و ماریا شکل می‌گیرد. الی هم متوجه‌ی این بحث می‌شود و پس از این‌که نمی‌تواند احساساتش را کنترل کند، یکی از اسب‌ها را می‌دزدد و به یک خانه‌ی مزرعه‌ای پناه می‌برد. جوئل و تامی به دنبال او می‌روند و پس از مبارزه با گروهی از راهزن‌ها، مکان الی را پیدا می‌کنند. در ادامه شاهد سکانس معروف گفتگوی جوئل و الی هستیم. سکانسی که الی به جوئل می‌گوید هر‌کسی که برایش مهم بود، یا مرده یا او را رها کرده است. همه، به جز جوئل.

اما اتفاقات در قسمت ششم سریال The Last of Us کمی متفاوت رقم می‌خورد. هنگامی که جوئل و تامی با هم صحبت می‌کنند، الی حرف‌های آن‌ها را می‌شنود. این بار اما فرار نمی‌کند و صرفا وارد خانه‌ای می‌شود که تامی و ماریا به آن‌ها داده‌اند. در ادامه دوباره شاهد همان سکانس معروف هستیم و این سکانس، تقریبا فرقی با سکانس بازی ندارد و همه چیز مثل قبل پیش می‌رود.

جوئل در سریال The Last of Us توانایی کنترل احساساتش را ندارد

جوئل پس از مرگ دخترش سارا (Sarah) روزهای سختی را سپری کرد و همان‌طور که از ساعت شکسته‌اش مشخص است، پس از این حادثه، زمان برای او متوقف شد. همین مسئله باعث می‌شود تا جوئل مدام سعی می‌کند تا خودش را از الی فاصله دهد. با این حال جوئلی که در بازی The Last of Us می‌شناسیم، از لحاظ احساسی وضعیت پایدارتری نسبت به جوئل در سریال دارد.

این موضوع در قسمت ششم سریال The Last of Us به اوج می‌رسد. جوئل به طور مداوم قلبش درد می‌گیرد و به سختی نفس می‌کشد. در سکانسی دیگر، برای لحضه‌ای دختری که موهایی شبیه به سارا دارد را با دخترش اشتباه می‌گیرد. او با چشم گریان وضعیتش را به تامی توضیح می‌دهد و می‌گوید انقدر ناتوان شده که الی برای نجات جان او باید دستش را به خون آلوده کند. جوئل اعتراف می‌کند که در طول زندگی‌اش فقط شکست خورده و می‌ترسد تا مبادا در ماموریتش از محافظت از الی شکست بخورد.

تفاوت نحوه‌ی زخمی شدن جوئل در سریال The Last of Us

جوئل و الی به دنبال گروه فایرفلایز، وارد دانشگاه Eastern Colorado می‌شوند. محیط این دانشگاه در بازی و سریال تقریبا به یک شکل است با این تفاوت که در بازی‌، مبارزاتی هم در این بخش وجود دارد. به هر حال پس از این‌که جوئل و الی متوجه می‌شوند که افراد فایرفلای به شهر Salt Lake ترک مکان‌ کرده‌اند، از این دانشگاه خارج می‌شوند.

در بازی The Last of Us هنگام خروج از دانشگاه با گروهی از افراد ناشناس مبارزه می‌کنیم. جوئل هنگام درگیری با یکی از آن‌ها، از ارتفاع سقوط می‌کند و یک میله‌ی آهنی، وارد شکمش می‌شود. الی، میله را از بدن جوئل خارج می‌کند و در ادامه تلاش می‌کند تا او را به بیرون ببرد. در این مسیر، الی خودش چندین نفر از دشمنان را می‌کشد.

با این حال در قسمت ششم The Last of Us جوئل به شکل دیگری زخمی می‌شود. جوئل با یکی از افراد آن‌ها درگیر شده و در طی آن، چاقویی در شکمش فرو می‌رود. سایر افراد گروه سعی می‌کنند تا به جوئل حمله کنند. اما الی بدون درنگ، جوئل را سوار اسب می‌کند و از صحنه فرار می‌کنند. در ادامه درست همچون بازی، پس از فرار از صحنه، جوئل از هوش می‌رود و بر زمین می‌افتد. در قسمت‌های آینده مشخص می‌شود که آیا جوئل می‌تواند از این حادثه جان سالم به‌در ببرد یا خیر.

محبوبیت سریال The Last of Us روز به روز در حال افزایش است و بر اساس جدیدترین گزارش‌ها، این سریال موفق شد تا رکورد سریال House of The Dragon را در زمینه‌ی بیشترین زمان تماشا، بشکند. از طرفی قسمت پنجم این سریال با نام “Endure and Survive” عملکرد بسیار خوبی را در وبسایت IMDB به نمایش گذاشت. قسمت بعدی این سریال با نام “Left Behind” دوشنبه‌ی هفته‌ی آینده ساعت 5:30 صبح به وقت ایران از شبکه‌ی HBO پخش می‌شود. در ادامه فراموش نکنید که حتما نظرات‌تان را با ما به اشتراک بگذارید.

4.2 5 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا