آیا جوکر در فیلم The Batman حضور دارد؟

جوکر در The Batman

آیا جوکر در فیلم The Batman حضور دارد؟

آیا جوکر در فلیم The Batman حضور دارد؟ این اولین سوالی است که پس از دیدن تریلرهای فیلم جدید بتمن به ذهن مخاطبین می‌رسد. به نظر می‌رسد که مت ریوز کارگردان فلیم The Batman تمرکز کل فلیم جدید خود را روی رابرت پتینسون بازیگر نقش بروس وین گذاشته است اما با این حال در این اثر شاهد حضور ابرشرورهای بزرگی از فرنچایز بتمن هم بودیم. به همین دلیل این سوال در ذهن طرفداران مطرح می‌شود که آیا جوکر دشمن اصلی بتمن هم در این اثر حضور دارد؟ 

اولین فیلم شوالیه تاریکی مت ریوز در تایم لاین جدیدی راه‌اندازی‌شده و جهان را با بتمن خوفناک رابرت پتینسون آشنا کرد که در برابر ریدلر ابرشرور معروف قرار گرفت.  فالکونی با بازی جان تورتورو، پنگوئن با بازی کالین فارل و زن گربه‌ای شخصیت مهم فیلم با هنرنمایی زوئی کراویتز، شهر گاتهام جدید از ابتدا پر است از ایرشرورهای بزرگ، اما آینده برای بتمن بدتر و شلوغ‌تر هم خواهد شد. اینکه آیا جوکر بخشی از آن آینده خواهد بود یا نه هنوز یک سوال بزرگ است.

در حال حاضر چهار جوکر در فیلم‌های بتمن، از جنایت‌کار جک نیکلسون گرفته تا مرد دیوانه‌ای که جردلتو یا هیث لجر نقش آن را بازی می‌کردند وجود داشته است. ممکن است برخی معتقد باشند که تا همین جا کافی است، اما بتمن نمی‌تواند بدون دشمنش وجود داشته باشد، مهم نیست چقدر طول می‌کشد تا با او روبرو شود. وجود یک بتمن جدید بدون شک به یک جوکر جدید هم نیاز دارد. در گاتهام ریوز، پایان بتمن یک خلاء قدرت ایجاد می‌کند که بدون شک گروه سرکشان بتمن در آن رشد خواهد کرد و فرصت‌های زیادی برای معرفی برخی از شناخته شده ترین شخصیت‌های شرور DC را به ریوز ارائه می‌دهد.

در حال حاضر شایعات مهمی شنیده می‌شود که عنوان می‌کنند Hush در The Batman 2 ظاهر خواهد شد و پنگوئن در اسپین‌آف خودش بازمی‌گردد. به همین دلیل ریوز پتانسیل زیادی برای کشف برخی دیگر از شرورهای بتمن که هنوز در فیلم‌ها ظاهر نشده‌اند، دارد. داشتن یک بتمن جدید بدون جوکر جدید حرکت اشتباهی است، حتی با توجه به اینکه اکنون نسخه جوکر Joaquin Phoenix شرایط را پیچیده‌تر کرده است.

جوکر در بتمن حضور دارد و فیلم مت ریوز نسخه جدیدی از شخصیت منفی اصلی داستان‌های شوالیه تاریکی را معرفی خواهد کرد. لحظات پایانی فیلم بتمن، Riddler را نشان می‌دهد که در سلولی در کنار شخصی قرار دارد که تنها سایه چهره او مشخص است و تلاش می‌کند تا دوستی برای خود پیدا کند. اگرچه چهره این شخص به طور کامل دیده نمی‌شود، اما نقش این شخصیت مرموز را بری کیوگان بازی می‌کند، او لهجه آمریکایی دارد و چهره‌اش به شدت زخمی به نظر می‌رسد. ظاهرا جوکر کیوگان، پس از ارائه معمایی به ریدلر که به آنها پیشنهاد می‌دهد با هم یک تیم شوند، خنده جدید خود را به شیوه‌ای دلخراش نشان می‌دهد، خنده‌ای بسیار ترسناک از جوکرهای قبلی.

ظاهرا بری کیوگان انتخاب کاملا مناسبی برای این شخصیت است. زیرا ستاره فیلم Eternals که مشخص شده در ریبوت شوالیه تاریکی مت ریوز نقشی ایفا خواهد کرد، می‌تواند رقیب قوی برای بتمن رابرت پتینسون باشد. ایده همکاری Riddler و Joker در بتمن 2 یا دنباله‌های بعدی فوق‌العاده و هیجان انگیز به نظر می‌رسد. با پیشنهاد یک اسپین آف پس از بتمن، ممکن است فرصتی برای دیدن صحنه‌های بیشتری از دانو و کیوگان برای طرفداران وجود داشته باشد.

چرا بتمن به جوکری کاملا جدید نیاز دارد؟

اگرچه جوکر Joaquin Phoenix هیچ ارتباطی به دنیای توسعه یافته دی‌سی ندارد و به طور جداگانه داستان اختصاصی خود را تعریف می‌کند، با این حال ممکن است طرفداران به این موضوع بیاندیشند که پرداختن به جهان این شخصیت هم می‌تواند هیجان انگیز باشد. اما نکته قابل توجه این است که ممکن است جهان جوکر  Joaquin Phoenix پتانسیل تبدیل شدن به یک فرنچایز بزرگ را نداشته باشد. رومرو، نیکلسون و لجر همگی جوکرهای بسیار محبوب و ترسناکی را به طرفداران ارائه کردند، و استفاده از لتو در داستان منحصر به فرد خود یک حرکت تحسین برانگیز بود. با این حال نمی‌توان منکر این قضیه شد که جوکر ریوز اکنون باید با تمام همتایان قدیمی خود رقابت کند.

 جوکر آینه ظالمانه بتمن است و نشان دهنده نقاط ضعف او به حساب می‌آید. بتمن و جوکر مانند دو روی یک سکه هستند و وجود هرکدام بدون دیگری بی‌معنا است. پس بدون شک در آینده شاهد حضور جوکر در فرنچایز بتمن ریوز خواهیم بود زیرا یتمن بدون جوکر معنایی ندارد. 

فوتیج‌های اولیه بتمن و اولین تریلر‌ها شامل صحنه‌‌هایی هستند که گروهی از دلقک‌های تروریست گاتهام را به نمایش می‌گذاشت. سپس ما بتمن با بازی رابرت پتینسون را می‌بینیم که در نورپردازی زیبا و مخوف هویت جدید خود را عنوان می‌کند. به نظر می‌رسد که آنها به سادگی گروهی از هوسبازان گاتهام هستند، اما بدون استادی واحد، حضور این دلقک‌ها به طرز عجیبی غیر منطقی به نظر می‌رسد. و از همه عجیب‌تر آنها به عنوان بخشی از سازمان جنایی پنگوئن و فالکونی کار نمی‌کنند و می‌توان گفت انتخاب ظاهر آنها بسیار گویا است. مطمئناً، دلقک‌ها ممکن است تنها بخشی از جنایتکاران گاتهام بوده باشند، اما دود بدون آتش وجود ندارد، و استفاده از گروهی دلقک بدون جوکر در فیلم بتمن کمی غیر منطقی به نظر می‌رسد. مخصوصا که صورت این دلقک‌ها کاملا مانند جوکر زخمی شده و ظاهر فیزیکی آن‌ها کاملا یادآور ظاهر جوکر است. شاید زمانی یک جوکر در این شهر زندگی می‌کرده و اکنون این گروه خلافکار از او الهام گرفته‌اند. همان طور که ریدلر به چراغی برای Gothamites مبتلا به فساد تبدیل شد.

به عنوان یک فیلم نمادین و سیمبلیک The Batman عالی عمل می‌کند. بتمن پتینسون ساده لوح و بی‌ثبات است و اگرچه این یک داستان اورجینال نیست، اما به خوبی قصه زندگی بتمن و اینکه چگونه فساد حاکم بر گاتهام بروس وین با بازی رابرت پتینسون را به سمت تبدیل شدن به یک ابرقهرمان می‌کشد. با این حال بدون شک معرفی بزرگ‌ترین دشمن بتمن در فرنچایزی کاملا نو نیازمند زمینه سازی اصولی است.

چرا بری کیوگان یک جوکر عالی خواهد بود؟

زندگی حرفه‌ای کیوگان تاکنون مسیر جالبی را مشابه با همبازی او در «71» جک اوکانل دنبال کرده است. در پی نقش‌های تحسین‌شده‌اش در فیلم‌های The Killing of a Secret Deer و Calm With Horses، اکنون بدون شک استعداد این بازیگر ماهر برای همه ثابت شده است. او قبلاً با کارگردانان فوق‌العاده با استعدادی در طیف گسترده‌ای از نقش‌ها کار کرده است و هنرنمایی او در فیلم جاودانه‌ها ثابت کرد که این هنرمند قادر است تا در ژانر ابرقهرمانی خوش درخشیده و موفق عمل کند. 

اگرچه موفقیت شغلی او نیز نشان دهنده سلیقه خوب او در انتخاب نقش‌های مختلف در داستان‌های متفاوت است. این بازیگر موفق و کاریزماتیک تا حدودی شبیه به کلیین مورفی اما به مراتب خشن‌تر است که شاید با پیشینه بوکس آماتورش شکل متفاوتی به خود گرفته است، اما با همان جذابیت و جذبه. به همین دلیل او ثابت کرده است که می‌تواند یک جوکر منحصر به فرد باشد، جذبه، خشونت و کمی حس جنون تمام آن چیزی است که برای جوکر بودن به آن نیاز است و خوشبختانه این هنرمند تمام این ویژگی‌ها را در خود جای داده است. تا کنون تنها ذره‌ای از عملکرد او در دنیای بتمن دیده شده، اما او توانسته در این مدت کوتاه نمایش هم به حد کافی ترسناک و جذاب باشد. به عنوان مثال خنده‌های شیطانی او که تا کنون تنها سرنخ‌های حضور این بازیگر در فرنچایز جدید است نمونه بسیار عالی است که ثابت می‌کند او برای جوکر شدن عالی است. 

نظر شما در رابطه با حضور شخصیت جوکر در فرنچایز جدید بتمن چیست؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا