شرورهای دنباله‌ی The Batman

۱۰ شرور کمتر دیده شده‌ی بتمن که شایسته‌ی حضور در دنباله‌ی The Batman هستند

شرورهایی که دوست‌شان داریم!

فیلم‌های مختلف بتمن تا به الان میزبان شرورهای متفاوتی بوده‌اند، اما کتاب‌های کمیک بتمن چندین دشمن جذاب دارند که تا به الان در فیلم‌ها مورد استفاده قرار نگرفته‌اند. در این مقاله قصد داریم به ۱۰ دشمن کمتر دیده‌ی شده‌ی بتمن بپردازیم که شایسته‌ی حضور در دنباله‌ی The Batman هستند.

بتمن یکی از شخصیت‌های شناخته شده و نمادین کتاب‌های کمیک تمام دوران‌هاست. از سال ۱۹۳۹، بتمن با مبارزه‌های واقع‌گرایانه‌ی خود علیه جرم و جنایت در شهر ترسناک و مخوف گاتهام در حال سرگرم کردن مردم جهان است.

شوالیه‌ی تاریکی بدون شک یک شخصیت فوق‌العاده است، اما یکی از دلایل اصلی محبوبیت او را می‌توان لیست وسیع و چشمگیر شرورانی دانست که این ابرقهرمان باید با آن‌ها مبارزه کند. شرورانی مانند جوکر، ریدلر و پنگوئن همیشه باعث خلق داستان‌های جذابی می‌شوند، اما این شخصیت‌ها به همراه چندین دشمن دیگر را تا به حال در یک یا چند فیلم بتمن حضور داشته‌اند، در حالی که تعداد بی‌شماری هم هستند که فعلا آن‌ها را در هیچ فیلمی ندیده‌ایم.

تنها چند روز تا اکران فیلم The Batman به کارگردانی مت ریوز باقی مانده است، اثری که در آن رابرت پتینسون قرار است نقش شوالیه‌ی تاریکی را ایفا کند. در این مقاله می‌خواهیم ۱۰ شرور کمتر دیده شده‌‌ی داستان‌های بتمن را به شما معرفی کنیم که شایسته‌ی اولین حضور سینمایی خود در دنباله‌ی فیلم The Batman هستند.

۱۰. هاش (Hush)

هاش یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های شرور بتمن در دو دهه‌ی اخیر است، این شخصیت نخستین بار در شماره‌ی ۶۰۹ کمیک‌های بتمن و در داستانی نوشته‌ی جف لوب و به تصویرگری جیم لی حضور پیدا کرد.  رمان گرافیکی هاش یکی از جذاب‌ترین داستان‌های بتمن را روایت می‌کند و در کنار شخصیت‌های نمادین کمیک‌های دی‌سی مثل جوکر، پویزن آیوی و سوپرمن، گذشته‌ی خود بتمن را نیز بررسی می‌کند.

این رمان گرافیکی تا به الان یک اقتباس انیمیشنی با نام Batman: Hush داشته است که البته چندان موفق نبود و نتواست نظر طرفداران را جلب کند، اما شاید یک نسخه‌ی لایو اکشن از این شخصیت بتواند با استقبال هواداران روبه‌رو شود.

۹. بلایت (Blight)

این شرور مربوط به داستان‌های بتمنِ تری مک‌گینیس (Batman Beyond) است و نه بتمنِ بروس وین، بنابراین می‌تواند گنجاندن آن در این مقاله کمی بحث‌برانگیز باشد. با اینحال نمی‌توان امکان کرد که تری مک‌گینیس همچنان یک بتمن است، بنابراین بلایت هم باید بتواند جزو شرورانی باشد که در این مطلب قرار می‌گیرند.

بلایت یا درک پاورز، مدیر عامل حریص شرکت وین پاورز (Wayne-Powers) بود که پس از یک درگیری با بتمن و گازی که خودش ساخته، تبدیل به یک موجود رادیواکتیوی می‌شود. معرفی بلایت در یک فیلم لایو اکشن بتمن به دو دلیل خوب است، اولین دلیل این که بالاخره یک فیلم بر اساس Batman Beyond ساخته می‌شود و دومین دلیل آن است که بلایت واقعا یک شرور جذاب است که شایستگی حضور در یک اقتباس سینمایی را دارد.

۸. محفل جغدها (Court of Owls)

محفل جغدها، اثر اسکات اسنایدر و گرگ کاپولو یکی از بهترین داستان‌های بتمن در چند سال گذشته بود. این داستان که پس از ریبوت New 52 اتفاق می‌افتد، ماجراهای بتمن را دنبال می‌کند که به دنبال رازهای گذشته‌ی گاتهام می‌گردد و در این راه متوجه می‌شود که باید چیزهای بیشتری از این شهر بداند.

از زمان آغاز به کار این تشکیلات شرور، طرفداران زیادی خواهان حضور آن‌ها در یک اقتباس لایو اکشن بتمن هستند. به نظر می‌رسد محفل جغدها نقش زیادی در بازی جدید بتمن یعنی Gotham Knights داشته باشد و می‌توان انتظار داشت در صورت موفق بودن این اثر، این محفل را در فیلم بعدی بتمن نیز ببینیم.

۷. هوگو استرنج (Hugo Strange)

هوگو استرنج یکی از تبهکاران داستان‌های بتمن است که بسیار کم مورد استفاده قرار گرفته است. این شخصیت با استفاده از تخصص خود در علم روانپزشکی قادر است تا از هویت بتمن به عنوان سلاحی علیه خود او بهره ببرد. داستان‌های با حضور هوگو استرنج معمولا شامل چالش‌های متفاوتی برای شوالیه‌ی تاریکی می‌شوند و بتمن باید با او وارد یک نبرد ذهنی شود.

استرنج هم در مجموعه‌ی انیمیشنی Batman: The Animated Series و هم در بازی تحسین شده‌ی Batman: Arkham City ظاهر شده است و این ثابت می کند که او یک شخصیت محبوب است که به راحتی می تواند به عنوان یک شرور اصلی در یک فیلم ظاهر شود.

۶. پنجه قرمز (Red Claw)

پنجه قرمز ممکن است یکی از دست کم گرفته‌شده‌ترین شخصیت‌های شرور در Batman: The Animated Series باشد. این شخصیت که تقریبا شبیه به راس الغول است، رهبری یک سازمان تروریستی را بر عهده دارد و از این رو همیشه برنامه‌های بسیار گسترده و چالش‌برانگیزی برای بتمن دارد.

از آنجایی که علاقه به سریال مهم Batman: The Animated Series اخیرا افزایش یافته است، منطقی است که این شخصیت شرور دست کم گرفته شده را در یک فیلم لایو اکشن قرار دهیم.

۵. شکم‌گو (The Ventriloquist)

شکم‌گو یکی دیگر از اعضای گالری سرکشان بتمن است که شایسته‌ی چیزی بیشتر از حضور در یک سلول در تیمارستان بدنام آرکهام است. شکم‌گو یا آرنولد وسکر، ادعا می‌کند که به دستور آدمک خود که صورت‌زخمی (Scarface) نام دارد، مرتکب جنایت می‌شود. در حالی که برخی از کمیک‌ها به ایده‌ی این که صورت‌زخمی یک عروسک نفرین شده است، می‌پردازند اما بهترین داستان‌های این شخصیت روی روانشناسی خود آرنولد وسکر تمرکز دارند.

در حالی که این شخصیت ممکن است برای نقش یک شرور مرکزی یک فیلم مناسب نباشد، اما حضور وسکر در رسانه‌های دیگر در طول سال‌ها نشان داده است که او یک شخصیت منفی فوق‌العاده خواهد بود.

۴. من-بت (Man-Bat)

من-بت یکی از بسیاری از شرورهای بتمن است که به شدت به ژانر وحشت گوتیک گرایش دارد. این شخصیت با الهام از آثار کلاسیک ترسناک گوتیک از جمله فرانکنشتاین، دکتر جکیل، آقای هاید و تعدادی از داستان‌های مختلف گرگینه طراحی شده است. من-بت بر اثر وقوع اشتباه در یک آزمایش علمی به وجود آمد و به نوعی می‌توان آن را انعکاسی تاریک و بسیار شرور از بتمن دانست.

در حالی که همیشه این بحث وجود داشته که آیا من-بت می‌تواند به عنوان شرور اصلی یک فیلم لایو اکشن بتمن ایفا نقش کند یا خیر، اما شکی نیست این شخصیت فوق‌العاده می‌تواند در کنار دیگر شرورهای عملکردی فوق‌العاده داشته باشد و به جنبه‌های ترسناک فیلم اضافه کند.

۳. رد هود (Red Hood)

این گزینه نیز می‌تواند یک از موارد بحث‌برانگیز مقاله باشد، زیرا رد هود که در گذشته او را به عنوان جیسون تاد می‌شناختیم، در ادامه به یکی از متحدان شوالیه‌ی تاریکی تبدیل می‌شود. این شخصیت زمانی که برای اولین بار در داستان‌های دی‌سی ظاهر شد، یک شخصیت شرور بود. جیسون تاد پس از کشته شدن به دست جوکر، دوباره زنده می‌شود و به عنوان یک شخصیت شرور به گاتهام بازمی‌گردد تا از پادشاه جرم و جنایت و همچنین بتمن انتقام بگیرد.

فیلمی با حضور رد هود علاوه بر این که می‌تواند بیشتر می‌تواند روی خانواده‌ی بتمن تمرکز داشته باشد، این امکان را فراهم می‌کند که شاهد یک داستان جذاب با محوریت رستگاری رد هود را شاهد باشیم.

۲. مد هتر (Mad Hatter)

مد هتر یک شخصیت شرور است که از داستان‌های آلیس در سرزمین عجایب اثر لوئیس کارول الهام گرفته است. با اینحال، برخلاف شخصیت‌های این داستان کودکانه، او یک دانشمند دیوانه است که از تکنولوژی کنترل ذهنی که در کلاه‌ها قرار داده شده استفاده می‌کند تا قربانیانش را مجبور کند که هر کاری که او می‌خواهد، انجام دهند.

این شخصیت در سریال Batman: The Animated Series و همچنین سری بازی های ویدیویی Batman: Arkham ظاهر شده است، بنابراین مد هتر در بین طرفداران شوالیه تاریکی محبوب است.

۱.پادشاه ساعت (Clock King)

اگرچه ممکن است پادشاه ساعت جزو خاطره‌انگیزترین و یا ترسناک‌ترین تبهکاران نباشد، اما به دلیل پیشینه‌ی داستانی‌ای که از او در Batman: The Animated Series ارائه شد، مطمئنا می‌توان گفت که این شخصیت یکی از جالب‌ترین دشمنان بتمن است. این شخصیت اساسا یک شرور فوق‌العاده آماده است که از دانش خود در مواردی مثل زمان حرکت قطارها و غیره استفاده می‌کند تا هم بتواند از خود مقابل بتمن دفاع کند و هم انقام شخصی خود را از همیلتون هیل، شهردار گاتهام بگیرد.

باز هم، در حالی که ممکن است این شخصیت به عنوان یک شرور اصلی به خوبی کار نکند، اما پادشاه ساعت بیش از آن است که بتواند یک شرور ثانویه در یک روایت بزرگ باشد.

نظر شما در رابطه با این شخصیت‌ها چیست؟ با کدامشان بیشتر آشنایی دارید؟ فکر می‌کنید مت ریوز قصد داشته باشد تا در دنباله‌ی The Batman از این شرورها استفاده کند؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا