محفل جغدها در بازی Gotham Knights

از محفل جغدها در بازی Gotham Knights چه می‌دانیم؟ | پیشینه گروهی وحشتناک!

جغد، شکارچی خفاش!

در بازی Gotham Knights که یکی از مورد انتظارترین‌های طرفداران داستان‌ها و کمیک‌های دی سی (DC) است، محفل جغدها (The Court of Owls) به عنوان یک دشمن اصلی شناخته می‌شود که سد راه شوالیه‌های گاتهام می‌شود. اما چقدر با این گروه ابرشرور یا بهتر است بگوییم ابرشرورهای وحشتناک آشنایی دارید؟

اگر مرد عنکبوتی در دنیای مارول به عنوان یکی از ابرقهرمان‌هایی شناخته می‌شود که دشمنان زیادی دارد، در جهان دی سی همین رول را شخصیت بتمن (Batman) خواهد داشت. در واقع بتمن به حدی دشمنان مختلف و متنوعی دارد که با وجود ساخت چند دهه فیلم‌ها و بازی‌های مختلف درباره مبارزه شوالیه تاریکی با آن‌ها، هنوز هم مواردی وجود دارد که نشان داده نشده‌‌اند! با این وجود نکته‌ای که درباره این کاراکتر وجود دارد این است که دشمنان آن هنوز ته نکشیده‌اند و به جز جوکر و جمعی دیگر که از گذشته دور قصد نابودی شوالیه تاریکی را داشته‌اند، ابرشرورهای تازه‌ای هم در کمیک‌های مختص به این شخصیت همچنان معرفی می‌شوند.

به عنوان مثال در سال ۲۰۱۱ در مجموعه کمیک ریبوت شوالیه تاریکی، که به نویسندگی اسکات اسنایدر (Scott Snyder) و گرگ کاپولو (Greg Capullo) منتشر شده بود، شاهد معرفی گروهی تازه از ابرشرورهای شهر گاتهام بودیم که یک تهدید فوق‌العاده جدی برای مرد خفاشی به حساب می‌آمد؛ محفل جغدها! این گروه در واقع طوری معرفی شد که انگار از خیلی وقت پیش وجود داشته‌اند و به عبارتی قرن‌هاست که گاتهام را کنترل می‌کنند.

با این حال این گروه در تلویزیون و انیمیشن‌های مختلف بتمن هم چندبار به تصویر کشیده شده، اما حضور احتمالی آن‌ها در فیلم مورد انتظار The Batman با بازی رابرت پتینسون (Robert Pattinson) در نقش شوالیه تاریکی، ممکن است بهترین نمایش جغدهای گاتهام در یک فیلم سینمایی باشد. ولی جدای از فیلم و تلویزیون، این گروه هنوز در بازی‌های ویدیویی ظاهر نشده‌اند، مگر تا زمانی که بازی Gotham Knights عرضه شود!

در این عنوان مورد انتظار چنان که در تریلرهای مختلف آن دیده‌ایم، ظاهرا محفل جغدها نقش بسیار مهمی را در داستان بازی داشته و حتی یک تهدید جدی برای ابرقهرمان‌های آن مسحوب می‌شود. حال نکته اینجاست که در داستان متفاوت این بازی، دیگر بتمن وجود ندارد، اما به جای آن محفل جغدها به سراغ شوالیه‌های گاتهام می‌روند که ظاهرا در کار آن‌ها دخالت کرده و مانع چیزی شده‌اند که اعضای این گروه خلاف آن را می‌خواهند. با این حساب حال که می‌دانیم این گروه عجیب و خطرناک در بازی Gotham Knights تهدید اصلی هستند، بد نیست مواردی را برای آشنایی با آن بررسی کنیم.

این گروه به صورت مخفیانه شهر گاتهام را کنترل می‌کند!

اگر می‌خواهید با این گروه آشنا شوید، اول از همه باید بدانید که اعضای آن چه افرادی هستند. در محفل جغدها، پولدارترین و تاثیرگذارترین مردم حاضر در شهر حضور دارند و برای آن هم باب میل خود تصمیم می‌گیرند. با این وجود دانستن اینکه دقیقا نفرات داخل این گروه چه کسانی هستند، حتی برای خود آن‌ها هم تا حدودی ممنوع است! بدین شکل که هنگام گذاشتن جلسه، آن‌ها نقاب جغد مانند و سفیدی را به صورت خود می‌زنند که از دیده شدن چهره افراد جلوگیری می‌کند.

حال وقتی که چنین گروهی درباره همه چیز شهر گاتهام تصمیم می‌گیرد، مردم قاعدتا باید اطلاعاتی از آن داشته باشند؛ اما در واقع چیزی که مردم شهر درباره آن می‌گویند، این است که محفل جغدها فقط یک افسانه است! این باور را حتی شوالیه‌های گاتهام در بازی Gotham Knights هم دارند، تا اینکه ظاهرا برخی سرنخ‌ها و همچنین گفته‌های پنگوئن (Penguin) آن‌ها را از این جریان آگاه می‌کند.

لازم به ذکر است که این گروه شدیدا در میان مردم به عنوان یک المان وحشت شناخته می‌شود! طوری که برای افسانه‌سازی آن، حتی یک جمله معروف وجود دارد که می‌گوید «اگر کسی درباره محفل جغدها حرفی بزند، یک تالون (Talon) برای کشتن او فرستاده می‌شود!». همچنین هم در دنیای کمیک و هم در دنیای بازی، به این مورد اشاره می‌شود که محفل جغدها از همه چیز و همه کس که درباره آن‌ها بگوید یا کار مهمی انجام دهد خبر دارند؛ آن‌ها همه چیز را می‌بینند و می‌شنوند!

محفل جغدها قرن‌هاست که وجود دارد

در داستان‌های کمیک گفته شده که این گروه صدها سال است که وجود دارد و پیشینه آن حداقل به دوران کلونی‌ها در آمریکا باز می‌گردد. به هر حال یک فرقه مخفی که یک شهر را کنترل می‌کنند، قاعدتا یک شبِ ساخته نشده و پیشینه طولانی خواهد داشت. اما جالب است بدانید که حداقل تا به امروز، هنوز جزئیاتی از نحوه پیدایش این گروه منتشر نشده و شاید در بازی Gotham Knights اطلاعات بیشتری را در این مورد پیدا کنیم.

همچنین باید بدانید از آنجا که این گروه صرفا متشکل از افراد تاثیرگذار و سرمایه‌دار شهر است، قاعدتا با خود فکر می‌کنید که خانواده وین هم جزئی از آن بوده‌اند. این در حالی است که پدر و مادر وین (طبق جزئیات فعلی کمیک بوکی) در این گروه دستی نداشته‌اند، اما این گفته برای نیاکان خانواده وین صدق نمی‌کند! به نحوی که شاید در بازی Gotham Knights در میان اعضای قدیمی این گروه، به نحوی نام یکی از اعضای خانواده وین را هم ببینیم!

تالون‌ها در واقع نیروهای ویژه و قاتل‌های این فرقه هستند

در واقع محفل جغدها فقط یک میز بزرگ که افراد دور آن می‌نشینند و تصمیمات مهم برای شهر می‌گیرند نیست، بلکه این تصمیمات برخی مواقع مخالفانی دارند که باید از سد راه برداشته شوند. برای این کار نیز جغد از پنجه‌های خود استفاده می‌کند که همان تالون‌ها هستند. تالون‌ها گروهی از قاتل‌های حرفه‌ای هستند که صرفا برای کشتن افراد آموزش دیده‌اند و از طرفی وظیفه دارند تا دستورات اعضای محفل را اطاعت کنند.

در این گروه قاتل، یک تالون ارشد وجود دارد که دیگر قاتل‌ها را هدایت می‌کند و وقتی که قدرت او به پایان رسید و دیگر نتوانست به وظایف خود عمل کند، کار را به تالون انتخاب شده بعدی می‌سپارد. با این وجود جالب است بدانید که وقتی یک تالون به کار خود پایان می‌دهد، قرار نیست تا او برای همیشه کنار زده شود و بمیرد، بلکه اعضای محفل او را در حالتی پایدار بین مرگ و زندگی نگه می‌دارند تا هر زمان که نیازی به آن‌ها شد، بیدار شوند و از آن‌ها دفاع کنند! با این حساب، تالون‌ها نامیرا هستند.

تالون‌های زنده شده به سختی کشته می‌شوند!

مورد قبلی خود به اندازه کافی عجیب بود که تالون‌ها را می‌کشند و زنده نگه می‌دارند، اما جالب است بدانید که وقتی تالون از خواب خود بیدار می‌شود تا از دستورات اطاعت کند، کشتن آن چند برابر سخت‌تر از قبل خواهد بود! در واقع هنگامی که یک تالون را دوباره زنده می‌کنند، یک سرم به آن‌ها زده می‌شود که باعث افزایش قدرت و توانایی آن‌ها خواهد شد. با این سرم تالون‌ها حتی در مقابل سنگین‌ترین ضربات نیز مقاوم می‌شوند و به عبارتی می‌توانند قابلیت خود درمانی داشته باشند.

با این حساب فکرش را بکنید که در بازی Gotham Knights گیر یک یا حتی چند تالون زنده شده بیوفتید و سپس مجبور شوید با آن‌ها برای زنده ماندن مبارزه کنید؛ چه شود! اما اگر قرار باشد تا این تالون‌های زنده شده یا نشده به دست شوالیه‌های گاتهام کتک بخورند، قاعدتا باید نقطه‌ ضعفی داشته باشند که بتوان آن‌ها را شکست داد. در داستان‌های کمیک، این نقطه ضعف دمای پایین یا به عبارتی سرما است، طوری که اگر یک تالون سرم زده را در مکانی سرد نگه دارید، او دوباره به خواب بین مرگ و زندگی خواهد رفت.

انتخاب تالون‌ها شرایط وحشتناکی دارد!

نحوه پیدا کردن تالون‌ها توسط محفل، یکی دیگر از وحشتناک‌ترین نکاتی است که درباره این گروه وجود دارد. به نحوی که برای این کار، اعضای محفل جغدها به سراغ بچه‌هایی می‌روند که در سیرک اجرای نمایشی انجام می‌دهند. آن‌ها این بچه‌ها را می‌دزدند و سپس آموزش‌های خود را در قالب شتسشوی مغزی به خورد آن‌ها می‌دهند. شاید چنین شرایطی را بتوان با اتاق قرمز (Red Room) در کمیک‌های مارول مقایسه کرد که دختر بچه‌ها را به آنجا می‌برند تا بلک ویدو تولید شود!

با این حال جالب است بدانید که محفل جغدها تمریناتی که برای این بچه‌ها در نظر می‌گیرند به شدت کشنده و خطرناک است، طوری که شاید برخی از آن‌ها در پروسه آموزش جان بدهند! همچنین بد نیست بدانید که دیک گریسون (Dick Grayson) ابتدا در این آموزش‌ها قرار گرفته رفته بود تا به یک تالون تبدیل شود! گریسون همان شخصیت نایت وینگ (Night Wing) است که در بازی Gotham Knights در میان چهار شخصیت اصلی قرار دارد.

دخمه پر پیچ و خم محفل جغدها برای اثبات قدرت!

یکی از مکان‌هایی که معمولا با شنیدن اسم محفل جغدها به یاد طرفداران کمیک‌های دی سی می‌افتد، ماز یا همان هزارتویی است که برای آزمایش تالون‌ها استفاده می‌شود. به این شکل که تالون جدید، باید در یک مبارزه و رقابت داخل این هزارتو تالون قبلی را شکست دهد. حال برنده این مبارزه تالون ارشد جدید و بازنده به خواب فرو خواهد رفت تا در صورت نیاز با شرایطی که گفته شد زنده شود!

با این وجود اهمیت این هزارتو آنجاست که در داستان‌های کمیک، بتمن نیز هنگام کشف اطلاعاتی درباره محفل جغدها داخل آن گرفتار شده و هم به صورت فیزیکی و هم روحی شکسته می‌شود. مبارزه او با تالون‌ها او را تا پای مرگ هم می‌کشاند اما او بالاخره موفق می‌شود تا فرار کند و اسرار بیشتری از این گروه را پیدا کند. همچنین این مکان ظاهرا در بازی مورد انتظار Gotham Knights هم وجود دارد، اما اینکه آیا ابرقهرمانان داستان مانند بتمن در آن گرفتار می‌شوند یا که نه، هنوز مشخص نیست!

بازی Gotham Knights در تاریخی نامشخص در سال ۲۰۲۲ برای کسنول‌های پلی استیشن 5، پلی استیشن 4، ایکس باکس سری ایکس – اس و همچنین پلتفرم رایانه شخصی عرضه خواهد شد.

1 1 رأی
امتیاز مطلب


نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا