شایعه بازگشت شخصیت مرد آهنی در فیلم انتقام جویان 6 شدت گرفت!

بازگشت تونی اجتناب‌ناپذیر خواهد بود

بازگشت شخصیت مرد آهنی در فیلم انتقام جویان 6

بازگشت شخصیت مرد آهنی – Iron Man در فیلم انتقام جویان 6 که با عنوان Secret Wars اکران می‌شود، اخیرا شدت گرفته و طرفداران را هیجان‌زده کرده است.

سال ۲۰۱۹ اتفاق بسیار بزرگی در دنیای سنیمایی مارول افتاد و با اکران فیلم Avengers: Endgame دیدیم که چطور رابرت داونی جونیور (Robert Downey Jr.) پس از فداکاری بی‌نظیر تونی استارک (Tony Stark)، از دنیای سینمایی مارول خداحافظی کرد. با این حال، از همان زمان تاکنون، هنوز هم سایه بزرگ آیرون من روی تمامی آثار جدید فاز چهارم MCU حس می‌شود و قطعا در فاز پنجم هم ادامه خواهد داشت.

در واقع استودیو مارول سعی می‌کند تا این موضوع را با آوردن برخی شخصیت‌های تازه جبران کند، اما شکی وجود ندارد که شخصیت مرد آهنی در حال حاضر بین طرفداران حتی بیشتر از قبل محبوب شده و حتی بسیاری از آن‌ها خواهان بازگشت این کاراکتر هستند! این در حالی است که اگر تونی استارک برگردد، قاعدتا ماجرای فداکاری او کمی تا حدودی نادیده گرفته خواهد شد؛ چیزی که به کل روایت صدمه می‌زند و انتخاب درستی نیست.

با این وجود، جالب است بدانید که پس از نوشته‌های جف لاونس (Jeff Loveness)، درباره داستان انتقام جویان 5 طرفداران بسیاری شایعات متفاوتی را درباره بازگشت مرد آهنی پخش کرده‌اند. یکی از این شایعات به این موضوع می‌پردازد که رابرت داونی جونیور، در حال مذاکره با استودیو مارول، برای بازگشت به نقش مرد آهنی است.

در واقع مدتی است که ما جزئیات بسیاری از مصاحبه‌های مختلف بازیگر نقش Iron Man را در فضای مجازی می‌بینیم و در سایت سرگرمی برای شما در قالب خبر سینما منتشر می‌کنیم. اما اینکه این مصاحبه‌ها با رابرت داونی جونیور، درباره نقش مرد آهنی الآن انجام می‌شود، کمی موضوع را عجیب می‌کند. به خاطر دارید که مدتی پیش از اکران فیلم Spider-Man: No Way Home هم انواع و اقسام اطلاعات و مصاحبه‌ها با اندرو گارفیلد (Andrew Garfield) منتشر می‌شد؟ این مورد هم دست کمی از اتفافی که برای No Way Home افتاد ندارد؛ شاید واقعا بازگشت مرد آهنی از اتفاقات آینده MCU باشد!

بازگشت مرد آهنی در فیلم انتقام جویان 6

در واقع این شایعات به صورت مستقیم به این موضوع اشاره می‌کنند که تونی استارک با بازی رابرت داونی جونیور در دو فیلم Avengers: Secret Wars و همچنین Armor Wars (فیلمی از فاز پنجم) حاضر خواهد شد. حال می‌توان مورد اول را تا حدودی درک و حتی به نشانه اعتماد، تایید کرد. به هر حال فیلم انتقام جویان 6 تماما درباره جهان موازی است، جایی که اتفاقات فوق‌العاده عجیبی می‌افتند و هرچیزی ممکن خواهد بود؛ درست مثل رشته رشته شدن مستر فنتستیک (Mr. Fantastic) توسط اسکارلت ویچ (Scarlet Witch)!

اما اگر منطقی برخورد کنیم، فیلم Armor Wars جایگاه مناسبی برای بازگشت مرد آهنی نیست. درست است که فیلم کاملا درباره زره‌های فلزی خواهد بود و عملا سطح واقع‌گرایی مشابه با سه‌گانه Iron Man را خواهد داشت، اما حین پخش این فیلم، مرد آهنی قطعا مرده است! این یعنی واقعا راهی وجود ندارد که بتوان تونی استارک را پیش از اتفاقا سیکرت وارز زنده کرد و برای حفظ داستان، قاعدتا سازندگان سراغ انجام این کار نخواهند رفت.

با این وجود، شایعات اخیر درباره بازگشت مرد آهنی در فیلم انتقام جویان 6 بسیار در حال گسترش هستند و احتمال به واقعیت پیوستن آن هم بالای ۹۰ درصد خواهد بود! به هر حال سیکرت وارز به نحوی پایان همان راهی است که استودیو مارول از سال ۲۰۰۸ شروع کرده بود و بعد از آن، جهان سینمایی مارول به صورت کلی ریبوت و ری استارت خواهد شد. مولتی ورس در سیکرت وارز درگیر مبارزه‌ای بزرگ خواهد شد و جهان‌های مختلف برای بقای خود می‌جنگند؛ بعید است که چنین رویدادی به خوبی و خوشی تمام شود! به همین دلیل نیز استفاده حداکثری از تمامی شخصیت‌های مارول در آن، الویت کار کوین فایگی (Kevin Feige) خواهد بود.

اما نظر شما درباره بازگشت شخصیت مرد آهنی با فیلم انتقام جویان 6 و Armor Wars چیست؟ آیا انجام این کار صحنه بی‌نظیر فداکاری تونی استارک را به حاشیه می‌برد؟

4.2 17 آراء
امتیاز مطلب

guest

9 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا