#مهسا_امینی

تصاویر جدیدی از صحنه‌ی فیلم‌برداری سریال House of The Dragon لو رفت

اولین تصاویر از مت اسمیت و اما دارسی با شکل و شمایل تارگرین‌ها

فیلم‌برداری سریال House of The Dragon

پس از انتشار خبر شروع تولید اسپین-آف سریال بازی تاج و تخت به نام خاندان اژدها، اکنون فیلم‌برداری این سریال به طور رسمی شروع شده است. اولین تصاویر منتشرشده از صحنه‌ی فیلم‌برداری این پیش درآمد، مت اسمیت و اما دارسی را در لباس‌‌ و گریم مخصوص تارگرین‌ها نشان می‌دهد.

از زمانی که سریال Game of Thrones در سال ۲۰۱۹ به پایان رسید، HBO در تلاش برای توسعه‌ی پروژه‌های جدید در دنیای فانتزی جورج آر. آر. مارتین بوده است. اولین تلاش این شبکه، The Long Night که به نحوه‌ی پیدایش وایت واکرها تمرکز داشت پس از مدتی لغو شد و خاندان اژدها که اقتباسی از داستان آتش و خون جورج مارتین است، جای آن را گرفت. این اسپین-آف تنها یکی از چندین اسپین-آفی است که در این دنیای فانتزی در دست توسعه قرار دارند.  

خاندان اژدها در سال ۲۰۱۹ معرفی و بازیگران آن سال گذشته برای ایفای نقش در برنامه انتخاب شدند. HBO این سریال را برای پخش در سال ۲۰۲۲ برنامه ریزی کرده است. رایان کوندال و کارگردان سابق بازی تاج و تخت، میگل ساپوشنیک به عنوان دستیاران شورانر(Showrunner)، راهنمایی بازیگران پدی کانسدین، اولیویا کوک، سونیا میزونو و ریس آیفنز را برعهده دارند.  

تصاویر مذکور که توسط Daily Mail منتشر شده است، ستارگان سریال مت اسمیت در نقش شاهزاده دیمون تارگرین و اما دارسی در نقش برادرزاده و همسر آینده‌ی او در لباس‌های مخصوص خاندان تارگرین را نشان می‌دهد. در این تصاویر، این دو در حالی مشاهده می‌شوند که مشغول به مکالمه و قدم زدن در ساحلی در کورن‌وال (شهرستانی واقع در جنوب غربی انگلستان) هستند. در ادامه‌ی صحنه دارسی از اسمیت فاصله می‌گیرد و به سمت آب قدم برمی‌دارد. نکته‌ی قابل توجه در این تصاویر، رنگ پلاتینیوم موهای این بازیگران است که در واقع نماد خاندان تارگرین محسوب می‌شود.

کسانی که عمیقا با داستان نغمه‌ی یخ و آتش آشنایی دارند دقیقا می‌دانند که رابطه‌ی بین دیمون و رینیرا چگونه پیش می‌رود. طبق این صحنه به نظر می‌رسد که سریال بر زمانی تمرکز دارد که این دو صرفا عمو و برادرزاده هستند و در ادامه پیوند عمیق‌تری بین این دو شکل می‌گیرد. خاندان تارگرین به داشتن روابط نامناسب مشهور است و به نظر می‌رسد که سازندگان ابایی از بیان این موضوع ندارد. در آغاز سریال، برادر دیمون و پدر رینیرا، ویسریس تارگرین بر وسترویس فرمانروایی می‌کند و باید دید که سلطنت او در ادامه‌ی داستان به کجا خواهد رسید.

هر چند که قضاوت این مجموعه بر اساس تنها چند تصویر از یک صحنه غیرممکن است، با توجه به نحوه‌ی پوشش و موهای این بازیگران به نظر می‌رسد که سریال وابستگی و تعهد زیادی به بازی تاج و تخت دارد.(حتی با در نظر گرفتن اینکه این دو مجموعه صدها سال از هم جدا باشند.) از آنجایی که فیلم‌برداری این سریال تازه شروع شده است و تا انتشار آن چیزی حدود یک سال فاصله است، باید انتظار دیدن تصاویر بیش‌تری از صحنه‌های آینده‌ی این سریال داشته باشیم.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا