رکوردشکنی بازی Hogwarts Legacy با عبور از Elden Ring و بازی قدیمی هری پاتر

رکوردهای Hogwarts Legacy تمامی ندارد

رکوردشکنی بازی Hogwarts Legacy با عبور از Elden Ring و بازی قدیمی هری پاتر

فروش فراتر از بازی Elden Ring و بازی قدیمی Harry Potter and the Philosopher’s Stone، رکوردشکنی جدیدی را برای بازی Hogwarts Legacy به ارمغان آورد.

جدیدترین اثر استودیوی آوالانچ سافتور (Avalanche Software) موفق شد تا فروشی بیشتر از عنوان قدیمی Harry Potter and the Philosopher’s Stone و فروش هفته‌ی اول بازی Elden Ring را تجربه کند. بازی‌های Hogwarts Legacy و Elden Ring، هر دو عناوین جهان باز و RPG هستند که در ماه فوریه در دو سال متفاوت‌، منتشر شدند. با این حال رکوردشکنی‌ بازی Hogwarts Legacy حتی گریبان عنوان بزرگی مثل Elden Ring را هم گرفت.

به گزارش رسانه‌ی GamesIndustry.biz، در آمار فروش فیزیکی بازی‌های بریتانیا، شاهد رکوردشکنی بازی Hogwarts Legacy هستیم. بر اساس این گزارش، بازی Hogwarts Legacy رکورد بزرگ‌ترین لانچ بین بازی‌های هری پاتر و رکورد ۲۲ ساله‌ی بازی Harry Potter and the Philosopher’s Stone را شکست که در سال 2001 منتشر شده بود. علاوه بر رکورد بزر‌گ‌ترین لانچ در بین بازی‌های هری پاتر، این عنوان موفق شد تا رکورد فروش Elden Ring در هفته‌ی اول در بریتانیا را هم بشکند.

فروش فیزیکی بازی Hogwarts Legacy در بریتانیا، 80 درصد بیشتر از فروش هفته‌ی اول Elden Ring است. رقمی که با توجه به سطح محبوبیت Elden Ring، بسیار شگفت انگیز است. از طرفی بازی Elden Ring برای پنج پلتفرم مختلف عرضه شد، ولی بازی Hogwarts Legacy هم‌اکنون فقط برای سه پلتفرم، در دسترس قرار دارد. این بازی در ادامه‌ی سال جاری، برای پلی استیشن 4، ایکس باکس وان، و نینتندو سوییچ هم عرضه می‌شود. اما هم‌اکنون فقط برای رایانه‌های شخصی، پلی استیشن 5، و ایکس باکس سریز S/X در دسترس است. در حالی که بازی Elden Ring از ابتدا برای رایانه‌های شخصی، پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ایکس باکس وان، و ایکس باکس سریز S/X عرضه شد. همین مورد، اهمیت رکوردشکنی بازی Hogwarts Legacy را دوچندان می‌کند.

فروش بازی Hogwarts Legacy از این حرف‌ها هم بیشتر است چرا که این آمار، صرفا فروش فیزیکی را نشان می‌دهد و اطلاعی از آمار فروش دیجیتالی این بازی نداریم. حائز اهمیت است بدانید که در سال‌های اخیر، فروش دیجیتالی بازی‌ها، رشد چشم‌گیری را نسبت به فروش فیزیکی تجربه کرده است. بدون شک آمار فروش کلی بازی Hogwarts Legacy همه را شگفت زده می‌کند و این بازی را در صدر پرفروش‌ترین بازی‌های سال قرار می‌دهد.

رکوردشکنی بازی Hogwarts Legacy در استیم

از طرفی رکوردشکنی بازی Hogwarts Legacy در پلتفرم استیم هم ادامه دارد. این بازی موفق شد رکورد بزرگ‌ترین لانچ کمپانی برادران وارنر (WB Games) را بشکند. از طرفی جدیدترین اثر استودیوی آوالانچ سافتور، هر چهار رتبه‌ی اول پرفروش‌ترین بازی‌های استیم در ماه قبل را ازآن خود کرد. به این صورت که نسخه‌‌های استاندارد و Deluxe این بازی، هرکدام دو بار در لیست حضور داشتند (یک بار برای پیش خرید و بار دیگر برای آمار فروش پس از عرضه). علاوه بر این‌ها، بازی Hogwarts Legacy موفق شد تا رکورد پربیننده‌ترین بازی تک نفره در توییچ را هم بشکند.

با عرضه‌ی Hogwarts Legacy برای کنسول‌های پلی استیشن 4، ایکس باکس وان، و نینتندو سوییچ، باید دوباره شاهد افزایش فروش این بازی باشیم. باید ببینیم آیا این بازی می‌تواند از محدودیت‌های سخت افزار قدیمی نینتندو سوییچ عبور کند و یک تجربه‌ی نرم و روان را ارائه دهد یا خیر. فعلا طرفداران این کنسول، باید بیشتر از این‌ حرف‌ها منتظر بمانند. تا آن زمان هم باید شاهد ادامه‌ی رکوردشکنی بازی Hogwarts Legacy در زمینه‌های مختلف باشیم.

بازی Hogwarts Legacy هم اکنون برای رایانه‌های شخصی، پلی استیشن 5، و ایکس باکس سریز X/S در دسترس است. نسخه‌ی پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان در تاریخ 4 آوریل (15 فروردین 1402) و نسخه‌ی نینتندو سوییچ در تاریخ 25 جولای (3 مرداد 1402) عرضه می‌شوند. فراموش نکنید که نظرات‌تان را با ما به اشتراک بگذارید.

5 1 رأی
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا