#مهسا_امینی

کارگردان Halloween Kills از خشونت بسیار بالای این فیلم می‌گوید

بازگشت به خانه‌ی مایکل در دومین دنباله

کارگردان Halloween Kills از خشونت بسیار بالای این فیلم می‌گوید سورنا رضایی ۰ ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ سینمای جهان
کارگردان Halloween Kills

دیوید گوردون گرین کارگردان Halloween Kills با انتشار یک متن در توییتر به خشونت بسیار بالای این فیلم مورد انتظار اشاره کرد.

فیلم Halloween محصول سال ۲۰۱۸ میلادی دنباله‌ای مستقیم برای اولین فیلم این فرنچایز بوده و تمامی آثار سینمایی که تاکنون ساخته شده‌اند را نادیده می‌گیرد. جدیدترین ساخته‌ی دیوید گوردون گرین (David Gordon Green) نه تنها بازخوردهای مثبتی را دریافت کرد، بلکه موفق شد در مقابل بودجه‌ی ۱۰ الی ۱۵ میلیون دلاری خود، ۲۵۵ میلیون دلار در سراسر جهان بفروشد. نکته‌ی جالب اینجا است که در ابتدا قرار بود دو فیلم به صورت پشت سر هم ساخته شود اما از آن‌جایی که نسبت به موفقیت اولین دنباله اطمینان نداشتند، تصمیم گرفتند دومین دنباله را به‌طور موقت از برنامه‌های خود حذف کرده و تمام تمرکز خود را روی یک اثر قرار دهند.

پنج ماه پس از آغاز اکران Halloween در ایالات متحده‌ی آمریکا، وب سایت Collider با انتشار یک گزارش اختصاصی از ساخت دو محصول جدید خبر داد. اولین فیلم، Halloween Kills نام دارد و دومین فیلم هم با نام Halloween Ends شناخته می‌شود. دیوید گوردون گرین نه تنها برای کارگردانی هر دو بازمی‌گردد، بلکه در تیم نویسندگی آن‌ها هم حضور دارد. گرین به همراه دنی مک‌براید (Danny McBride) و اسکات تیمز (Scott Teems) فیلمنامه‌ی دومین دنباله و به همراه پال برد (Paul Brad) و کریس برنیر (Chris Bernier) هم فیلمنامه‌ی سومین دنباله را آماده می‌کند. مطابق انتظار، جیمی لی کرتیس (Jamie Lee Curtis) هم بار دیگر به عنوان لوری استرود جلوی دوربین ظاهر خواهد شد.

دیوید گوردون گرین چندی پیش در یک واچ‌پارتی با محوریت فیلم Halloween شرکت کرد. در این نوع رویدادها، کاربران یک شبکه‌ی اجتماعی سوالات خود را با محوریت اثری خاص مطرح کرده و تعدادی از دست‌اندرکاران مانند کارگردان یا نویسنده هم به آن‌ها پاسخ می‌دهند. معمولا در جریان این رویدادهای دیجیتالی اطلاعات و نکات جالبی از یک فیلم یا حتی قسمت بعدی‌اش فاش می‌شود. گرین در بخشی از رویداد به صحنه‌ای اشاره کرد که در آن مایکل مایرز دو نفر را در توالت پمپ بنزین به قتل می‌رساند: «آن صحنه، خشن‌ترین چیزی بود که بعد از Pineapple Express کارگردانی کرده بودم اما حالا Halloween Kills … .» علی‌رغم اینکه گرین جمله‌ی خود را تمام نکرد، اندی متیشک (Andi Matichak) یکی از بازیگران این فرنچایز توییتی را در بخش ریپلای نوشت و گفت کلمه‌ی «خشونت» با قسمت جدید معنای کاملا جدیدی خواهد یافت.

کارگردان Halloween Kills در یک توییت دیگر تایید کرد در جریان این فیلم خانه‌ی مایکل مایرز به تصویر کشیده می‌شود؛ همان خانه‌ای که شخصیت منفی فرنچایز، خواهر ۱۷ ساله‌ی خود را در آنجا به قتل رساند. اگر به یاد داشته باشید، در فیلمی که سال ۲۰۱۸ میلادی روی پرده‌ی نقره‌ای رفت، هیچ تصویری از آن خانه نشان داده نشد. به غیر این‌ها، موارد قابل‌توجه دیگری از دنباله‌های جدید در دسترس نیستند. تنها می‌دانیم اندی متیشک، جودی گریر (Judy Greer)، جیمز جود کورتنی (James Jude Courtney) و عمر دورسی (Omar Dorsey) در کنار جیمی لی کرتیس برای ایفای نقش‌های خود باز می‌گردند.

دو فیلم Halloween Kills و Halloween Ends به ترتیب از تاریخ‌های ۲۵ مهر (مصادف با ۱۶ اکتبر) و ۲۳ مهر سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۱۵ اکتبر سال ۲۰۲۱) به سینماها خواهند آمد. فیلمبرداری دومین دنباله در نوامبر سال گذشته‌ی میلادی به اتمام رسید و احتمال می‌رود سازندگان در حال کار روی فرآیندهای پس‌تولید باشند. سومین دنباله هم قرار بود در تابستان سال جاری میلادی وارد فاز تولید شود که به نظر نمی‌رسد چنین اتفاقی را شاهد باشیم؛ زیرا بحران جهانی کرونا همچنان ادامه دارد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا