#مهسا_امینی

کارگردان Halloween Kills احتمالا قسمت دوم The Exorcist را جلوی دوربین می‌برد

دیوید گوردون گرین فعلا مشغول مذاکره است

کارگردانی قسمت دوم The Exorcist

طبق گزارشی که ساعاتی قبل منتشر شد، وظیفه‌ی کارگردانی قسمت دوم The Exorcist احتمالا به دیوید گوردون گرین سپرده می‌شود.

در شرایطی که اکثر آثار ترسناک با محوریت زامبی‌ها و گرگینه‌ها ساخته می‌شد، ویلیام فریدکین (William Friedkin) رمان جن‌گیر نوشته‌ی ویلیام پیتر بلتی (William Peter Blatty) را به فیلم تبدیل کرد و تحت عنوان The Exorcist روی پرده‌ی نقره‌ای برد. فیلمنامه‌ی این اثر نه تنها بر اساس مسائل دینی نوشته شده، بلکه خشونت بسیار زیادی را شامل می‌شود؛ خشونت‌هایی که آن سال‌ها هیچ فیلمسازی جرعت فکر کردن به آن‌ها را نداشت. علاوه بر این، محصول استودیوی برادران وارنر تنها یک فیلم ترسناک نبوده و با مطرح کردن سوالاتی درباره‌ی دین، ذهن مخاطبان خود را وادار به فکر کردن می‌کند.

این ویژگی‌ها در کنار گزارش‌هایی که با محوریت اتفاقات عجیب و رازآلود پشت صحنه منتشر شده بودند، دست و به دست هم دادند تا The Exorcist نه تنها فروش بسیار بالایی را در باکس آفیس جهانی به ثبت برساند، بلکه جوایز معتبری را دریافت کند؛ برای مثال، می‌توان به اسکار بهترین فیلمنامه‌ی اقتباسی و صداگذاری اشاره کرد. در ضمن، اقتباس سینمایی جن‌گیر با گذشت حدودا ۴۵ سال از اکران خود، همچنان در لیست ترسناک‌ترین آثار تاریخ بقرار دارد. با در نظر گرفتن این موارد، جای تعجبی ندارد که استودیوها برای ساخت نسخه‌ی بازسازی تلاش کنند.

در آگوست سال جاری میلادی گزارشی منتشر شد مبنی بر اینکه بلام‌هاوس پروداکشنز و مورگان کریک پروداکشنز مشغول ساخت نسخه‌ی بازسازی جن‌گیر هستند تا در سال ۲۰۲۱ میلادی روی پرده‌ی نقره‌ای بفرستند؛ اتفاقی که بعید به نظر می‌رسید رخ دهد زیرا کارگردان و بازیگران پروژه هنوز مشخص نشده بودند. علاوه بر این، گمان می‌رفت ویلیام فریدکین در ساخت فیلم مشارکت داشته باشد. او با انتشار یک توییت شخصا شایعه‌ها را رد و آن‌ها را یک دروغ شاخدار خواند. اینطور که به نظر می‌رسد، گزارش‌ها نه تنها درباره‌ی حضور فریدکین در تیم تولید، بلکه درباره‌ی ماهیت پروژه هم اشتباه می‌کردند.

طبق گزارشی که اخیرا روی خروجی وب سایت Observer قرار گرفته، دیوید گوردون گرین (David Gordon Green) مشغول مذاکره با بلام‌هاوس پروداکشنز و مورگان کریک پروداکشنز است تا وظیفه‌ی کارگردانی قسمت دوم The Exorcist را بر عهده بگیرد. او فعالیت حرفه‌ای خود را با ساخت فیلم‌های درام آغاز کرد و پس از ساخت چند اثر، تمرکز خود را روی آثار کمدی قرار داد. گوردون با ساخت Halloween محصول سال ۲۰۱۸ میلادی نشان داد استعداد بالایی هم در تولید فیلم‌های ترسناک دارد. از همین رو، Halloween Kills و Halloween Ends را جلوی دوربین برده است.

نویسنده‌ی Observer در بخش دیگری از گزارش اخیر خود مدعی شد جیسون بلام (Jason Blum)، دیوید رابینسون (David Robinson) و جیمز رابینسون (James Robinson) به عنوان کارگردان روی روند ساخت قسمت دوم The Exorcist نظارت خواهند داشت. تهیه‌کننده‌ی مطلب وارد جزئیات نشد و نامی از دیگر دست‌اندرکاران مانند فیلمنامه‌نویس یا بازیگران نبرد. همچنین مشخص نیست این اثر در سال آینده‌ی میلادی به سینماها خواهد آمد یا طرفداران باید مدت زمان بیشتری را منتظر بمانند.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا