آیا کارگردان The Exorcist در ساخت نسخه‌ی بازسازی مشارکت دارد؟

شایعه‌ای که چندی پیش در وب سایت IMDB منتشر شد

کارگردان The Exorcist

ویلیام فریدکین کارگردان The Exorcist با انتشار یک متن از طریق حساب کاربری خود در توییتر، به شایعه‌ی مشارکتش در ساخت نسخه‌ی بازسازی واکنش نشان داد.

The Exorcist را می‌توان یکی از پدیده‌های دهه‌ی ۷۰ میلادی دانست که نه تنها تحسین منتقدان را برانگیخت، بلکه فروشی چند صد میلیون دلاری را در باکس آفیس جهانی به ثبت رساند، در حالی که ۱۲ میلیون دلار هزینه‌ی ساختش شده بود. جدا از کیفیت بالای خود فیلم، به وجود آمدن حواشی نقش غیرقابل‌انکاری در موفقیت‌های ششمین ساخته‌ی ویلیام فریدکین (William Friedkin) داشته‌اند. در آن زمان گزارش شده بود اتفاقات عجیب و رازآلودی در جریان فیلمبرداری رخ داده که هیچ توضیح منطقی‌ای برایشان وجود ندارد. علاوه بر این، فیلمنامه بر اساس یک پرونده‌ی واقعی در دهه‌ی چهل میلادی نوشته شده بود.

موفقیت‌های تجاری The Exorcist، استودیوی برادران وارنر را به سمت ساخت دنباله‌های مختلف و در نتیجه، ایجاد یک فرنچایز بزرگ سوق داد. با این حال، ویلیام فریدکین هرگز تمایلی برای مشارکت در ساخت فیلم‌های بعدی نشان نداشت. او ترجیح داد روی ایده‌های اورجینال کار کرده و آن‌ها را به فیلم تبدیل کند. از آثار فریدکین طی دهه‌های گذشته می‌توان به To Live and Die in L.A ،The Boys in the Band و The Devil and Father Amorth اشاره کرد؛ آثاری که هیچ کدام نتوانستند موفقیت‌های جن‌گیر را تکرار کنند.

چندی پیش مطلبی روی وب سایت IMDB قرار گرفت مبنی بر اینکه ویلیام فریدکین در ساخت نسخه‌ی بازسازی جن‌گیر مشارکت دارد. حال و با گذشت مدت کوتاهی، فریدکین یک متن کوتاه در توییتر خود منتشر کرده و به شایعه‌ی مورد نظر واکنش نشان داده است. کارگردان The Exorcist در توییت اخیر خود تاکید کرد هیچ مشارکتی در ساخت نسخه‌ی بازسازی ندارد:

شایعه‌ای که در وب سایت IMDB قرار گرفته مبنی بر اینکه در ساخت نسخه‌ی جدید جن‌گیر مشارکت دارم. این یک شایعه نیست، بلکه یک دروغ شاخدار است! پول و انگیزه‌ی کافی در این دنیا وجود ندارد تا من را به سمت انجام چنین کاری سوق دهد.

مجموعا چهار دنباله برای The Exorcist ساخته شدند. اگرچه برخی از آن‌ها فیلم‌های خوش‌ساخت و سرگرم‌کننده‌ای هستند اما هرگز موفق نشدند موفقیت‌های قسمت اول را در جلب نظر منتقدان یا دستیابی به فروش بالا تکرار کنند. حال باید منتظر ماند و دید نسخه‌ی بازسازی می‌تواند یا خیر. در حال حاضر اطلاعات چندانی در دسترس نبوده و تنها می‌دانیم ریچل وایس (Rachel Weisz) هنرپیشه‌ی آمریکایی به عنوان بازیگر و تهیه‌کننده‌ی اجرایی در روند ساخت حضور دارد. همچنین استودیوی مورگان کریک اینترتینمنت می‌خواهد تازه‌ترین محصول خود را در سال ۲۰۲۱ روی پرده‌ی نقره‌ای ببرد.

در ضمن، اطلاعاتی از کارگردان نسخه‌ی بازسازی جن‌گیر موجود نیست.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا