#مهسا_امینی

سرنوشت نسخه‌ی بازسازی The Exorcist به کجا رسید؟

این فیلم سال آینده در سینماها اکران خواهد شد

نسخه‌ی بازسازی The Exorcist

طبق گزارشی که وب سایت Deadline به اشتراک گذاشته، نسخه‌ی بازسازی The Exorcist مراحل اولیه‌ی ساخت را در استودیوی مورگان کریک اینترتینمنت پشت سر می‌گذارد.

استودیوهای بزرگ و کوچک هالیوودی طی سال‌های اخیر تمایل بسیاری به ساخت نسخه‌ی بازسازی فرنچایزهای قدیمی یا ساخت دنباله‌ی تازه‌ای برای آن‌ها پیدا کرده‌اند. تعدادی از این آثار از جمله Star Wars: The Force Awakens موفق شدند بازخوردهای مثبتی دریافت کرده و راه را برای محصولات جدید باز کنند. تعدادی دیگر هم مانند Terminator Genisys از پس انتظارات برنیامدند و به یک شکست تمام عیار تبدیل شدند. با وجود اینکه هیچ تضمینی برای موفقیت این نوع آثار وجود ندارد، استودیوها همچنان به ساختشان تمایل نشان می‌دهند. اینطور که به نظر می‌رسد، وقت آن رسیده تا پس از ۱۵ سال با یکی دیگر از مجموعه فیلم‌های سینمایی تجدید دیدار داشته باشیم.

طبق گزارش اخیر وب سایت Deadline، استودیوی مورگان کریک اینترتینمنت هم اکنون روی نسخه‌ی بازسازی The Exorcist کار می‌کند. اطلاعات زیادی از این پروژه موجود نیست و نمی‌دانیم چه کسی روی صندلی کارگردانی می‌نشیند یا چه نام‌هایی در تیم بازیگری حاضر خواهند بود. تنها می‌دانیم این فیلم در صورت پیش رفتن اوضاع مطابق برنامه‌ریزی‌ها، در تاریخ نامشخصی از سال ۲۰۲۱ میلادی روی پرده‌ی نقره‌ای خواهد رفت. نویسنده‌ی وب سایت Deadline در بخش دیگری از همین گزارش نوشت استودیوی مورگان کریک اینترتینمنت همزمان روی اقتباس سریالی Dead Ringers هم کار می‌کند. ریچل وایس (Rachel Weisz) هنرپیشه‌ی آمریکایی قرار است به عنوان بازیگر و تهیه‌کننده‌ی اجرایی در روند ساخت حضور داشته باشد.

نخستین فیلم فرنچایز جن‌گیر تحت عنوان The Exorcist در سال ۱۹۷۳ میلادی به سینماها آمد. این اثر در مقابل بودجه‌ی ۱۲ میلیون دلاری خود در حدود ۴۲۸ میلیون دلار فروخت تا به یکی از موفق‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما تبدیل شود. پنجمین فیلم ویلیام فریدکین (William Friedkin) در بحث بازخوردهای دریافتی هم عملکرد بسیار خوبی داشت تا جایی که موفق شد جایزه‌های اسکار بهترین فیلمنامه‌ی اقتباسی و بهترین ترکیب صدا را به‌دست آورد. این فیلم برای دریافت جایزه‌ی اسکار بهترین اثر سینمایی هم نامزد شده بود اما آن را به‌دست نیاورد. این موفقیت‌ها باعث شد تا سازندگان به فکر ساخت دنباله بیافتند؛ دنباله‌ای که نهایتا چهار سال بعد با نام Exorcist II: The Heretic روی پرده‌ی نقره‌ای رفت.

دومین فیلم جن‌گیر به مرز سوددهی رسید اما در مقایسه با قسمت اول عملکرد ناامیدکننده‌ای در باکس آفیس داشت. این اثر در مدت زمان اکرانش تنها ۳۰ میلیون دلار فروخت. Exorcist II: The Heretic در بحث بازخوردها شرایط بسیار بدی داشت تا جایی که توسط بسیاری از کارشناسان یکی از بدترین فیلم‌های تاریخ سینما لقب گرفت. با این حال، طی سال‌های پس از اکران به محبوبیت بالایی در میان طرفداران ژانر ترسناک دست یافت. در نتیجه، قسمت‌های سوم، چهارم و پنجم ساخته شده و در سال‌های ۱۹۹۰، ۲۰۰۴ و ۲۰۰۵ میلادی روی پرده‌ی نقره‌ای رفتند. در ضمن، شبکه‌ی فاکس هم یک سریال بر این فرنچایز ساخته است.

داستان The Exorcist حول محور دختربچه‌ای می‌چرخد که یک موجود شیطانی آن را به تسخیر خود درآورده است.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا