قاتل ماسکدار در باکس آفیس داخلی خون به پا کرد!

عملکرد بسیار ضعیف فیلم جدید ریدلی اسکات

فروش داخلی Halloween Kills در هفته افتتاحیه

وب سایت Deadline در تازه‌ترین گزارش اختصاصی خود با محوریت باکس آفیس به فروش داخلی Halloween Kills در هفته افتتاحیه پرداخته است.

پس از اینکه موج ریبوت آی‌پی‌های قدیمی در هالیوود راه افتاد، ساخت قسمت جدید هالووین در دستور کار قرار گرفت. این اثر Halloween نام داشته و در مقابل بودجه ۱۰ میلیون دلاری خود موفق شد بیش از ۲۵۵ میلیون دلار بفروشد. منتقدان و طرفداران هم از نتیجه کار راضی بودند تا هیچ گونه شک و تردیدی نسبت به ساخت دنبال وجود نداشته باشد؛ اتفاقی که نهایتا رخ داد. یونیورسال پیکچرز قصد داشت Halloween Kills را در سال گذشته میلادی روی پرده نقره‌ای ببرد اما همه‌گیری ویروس کرونا و تعطیلی سینماها باعث شد برنامه‌ریزی‌ها بهم ریخته و اکران گسترده دوازدهمین فیلم سری تا اکتبر امسال عقب بیافتد.

باکس آفیس ۲۰۲۱ تا به اینجای کار قابل‌مقایسه با پیش از همه‌گیری کرونا نبوده اما قطعا عملکرد بسیار بهتری نسبت به سال گذشته داشته است. برخی از فیلم‌های مانند The Suicide Squad نتوانستند به فروش خوبی دست یابند اما برخی دیگر مانند Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings و Venom: Let There Be Carnage موفق شدند ارقام قابل‌توجهی را در باکس آفیس جهانی ثبت کرده و همه را به آینده درخشان سالن‌های نمایش امیدوار کنند. به خصوص اینکه واکسن تاثیرگذار بوده و نرخ مرگ و میر در اثر ابتلا به ویروس کرونا بسیار کمتر شده است.

وب سایت Deadline یکی از جدیدترین گزارش‌های خود با محوریت باکس آفیس را به فروش داخلی Halloween Kills در هفته افتتاحیه اختصاص داده است. محصول مشترک یونیورسال پیکچرز و بلام هاوس پروداکشنز توانست رقم ۵۰ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار فروخته و رتبه اول لیست پرفروش‌ترین‌ها را تصاحب کند. این رقم با در نظر گرفتن سه عامل همه‌گیری ویروس کرونا، قرار گرفتن فیلم در زیرژانر اسلشر و عرضه همزمان در سرویس استریم پیکاک قابل‌توجه است. همچنین نباید فراموش کرد جدیدترین اثر دیوید گوردون گرین (David Gordon Green) تنها ۲۰ میلیون دلار بودجه داشت. در نتیجه، طی مدت زمان کوتاهی می‌تواند به مرز سوددهی برسد.

رتبه دوم پرفروش‌ترین‌های هفته گذشته به No Time to Die رسید که ۲۴ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار فروش داشت. مجموع فروش جدیدترین فیلم جیمز باند با گذشت سه هفته از اکران در بازارهای خارجی و دو هفته از بازار داخلی به رقم ۴۴۷ میلیون دلار رسیده که عملکرد بسیار بهتری نسبت به Black Widow و اولین اقتباس سینمای شانگ چی بوده است. دو اثر مزبور به ترتیب ۳۷۹ میلیون دلار و ۴۱۴ میلیون دلار فروش داشتند. البته «زمانی برای مردن نیست» هنوز به موفق‌ترین فیلم‌های غیرچینی همه‌گیری ویروس کرونا، یعنی Godzilla vs. Kong و Fast & Furious 9 نرسیده است.

قسمت دوم ونوم که در جایگاه سوم ایستاده، ۱۶ میلیون دلار و ۵۰۰ هزار دلار فروخت. رتبه چهارم به Addams Family 2 رسید که ۷ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار در آمد داشت. در انتها هم به The Last Duel می‌رسیم که جدیدترین فیلم ریدلی اسکات (Ridley Scott) بوده و مت دیمون (Matt Damon)، آدام درایور (Adam Driver)، بن افلک (Ben Affleck) و جودی کامر (Jodie Comer) در تیم بازیگری خود دارد که همگی چهره‌های مشهوری به شمار می‌روند. این اثر همچنین بازخوردهای مثبتی را از سوی منتقدان دریافت کرده اما عملکردش در باکس آفیس داخلی بسیار ضعیف بود. این فیلم تنها ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار فروخت. آخرین دوئل، بودجه‌ای ۱۰۰ میلیون دلار داشته و با توجه روندی که در پیش گرفته، به یک شکست تجاری بزرگ تبدیل خواهد شد.

No Time to Die بودجه‌ای ۳۰۰ میلیون دلاری داشته اما هزینه‌های تبلیغش به قدری بالا بوده که برای رسیدن به مرز سوددهی باید بیش از ۸۰۰ میلیون دلار بفروشد. اگرچه جیمز باند نام مشهوری است، بعید به نظر می‌رسد چنین اتفاقی رخ دهد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا