#مهسا_امینی

فروش بازی های GTA V و RDR 2 بار دیگر همه را غافلگیر کرد!

فروش GTA V و RDR 2 مثل قطارهای GTA V توقف ندارند!

فروش بازی های GTA V و RDR 2 بار دیگر همه را غافلگیر کرد! نیما خدارحمی ۰ ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ اخبار بازی
فروش GTA V و RDR 2 در مارس ۲۰۲۲

فروش GTA V و RDR 2 در ماه مارس سال ۲۰۲۲ نیز سرسام آور بودند. شرکت تیک تو و استودیو راکستار دورانی بی نظیر را از لحاظ فروش و درآمد بازی‌های خود سپری می‌کنند، با این حال کاربران تشنه اطلاعات جدید از بازی GTA 6 هستند.
بازی Grand Theft Auto V به اوج گیری خود ادامه می‌دهد. عنوان جهان باز محبوب استودیو راکستار تا تاریخ ۳۱ مارس سال ۲۰۲۲، برابر با ۱۱ فروردین ماه سال جاری بیش از ۱۶۵ میلیون نسخه به فروش رسانده است. این رقم خیره کننده، ۵ میلیون بیش از میزان فروش این بازی در زمان پایان سال مالی شرکت تیک تو در پایان فوریه ۲۰۲۲ است.
سری بازی GTA به طور کلی تابدین لحظه بیش از ۳۷۵ میلیون نسخه از بازی‌های خود را به فروش رسانده است. جدیدترین نسخه انتشار یافته از این سری بازی، نسخه بهبود یافته بازی GTA V برای کنسول‌های نسل نهمی پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس/سری اس در ماه مارس سال جاری میلادی بود. البته شرکت تیک تو میزان فروش نسخه نسل نهمی این بازی را در گزارش سال مالی خود ارائه نکرد. دیگر عنوان تازه عرضه شده از سری بازی GTA یعنی Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition برای کنسول نینتندو سوییچ به تازگی و به طور دقیق‌تر طی فوریه سال جاری منتشر شد و ما از میزان فروش این نسخه از بازی نیز اطلاعی نداریم.
برخی دیگر از محصولات قابل توجه عرضه شده توسط راکستار، نسخه مستقل GTA Online برای کنسول‌های نسل نهمی ایکس باکس سری ایکس/سری اس و همچنین سرویس GTA+ است که بازخورد چندان مثبتی از طرف کاربران دریافت نکرد! شرکت تیک تو در کنار میزان فروش بازی محبوب خود یعنی GTA V، از میزان فروش دیگر عنوان خارق العاده خود یعنی Red Dead Redemption 2 نیز پرده برداری کرد.

این بازی تا پایان ماه مارس ۴۴ میلیون نسخه به فروش رسانده و این در حالی است که فروش این بازی تا پایان ماه فوریه ۴۳ میلیون نسخه بود. سری بازی Red Dead Redemption به طور کلی با فروش ۶۷ میلیون نسخه یکی از عناوین محبوب دنیای بازی‌های ویدیویی از نظر فروش محسوب می‌شود. این آمار همچنین میزان فروش نسخه پیشین سری بازی Red Dead Redemption را مشخص می‌کند. بازی Red Dead Redemption که طی سال ۲۰۱۰ به انتشار رسید، تابدین لحظه ۲۳ میلیون نسخه به فروش رسانده است.
ناگفته نماند که هر دو بازی GTA V و RDR 2 درآمدی بسیار هنگفت از ریز تراکنش‌های درون بازی دارند و به گفته استراس زلنیک (Strauss Zelnick) اگر کاربران با سرعت حال حاضر به خریدهای درون برنامه‌ای خود ادامه دهند، در آینده نه چندان دور میزان درآمد شرکت تیک تو از خریدهای درون برنامه‌ای نسبت به فروش خود بازی‌ها بیشتر خواهد شد.
شرکت تیک تو در سه ماهه چهارم سال مالی اخیر خود، در حدود ۹۳۰ میلیون دلار درآمد داشته که نسبت به سه ماهه چهارم سال مالی گذشته ۱۱ درصد رشد کرده است! کاربرانی که به طور مداوم از خریدهای درون برنامه‌ای استفاده می‌کنند ۱ درصد نسبت به سه ماهه چهارم سال گذشته رشد داشته و ۶۴ درصد درآمد کلی سه ماهه چهارم سال مالی ۲۰۲۲ را تشکیل می‌دهند. شرکت تیک تو در این دوره در حدود ۱۱۰ میلیون دلار سود خالص داشته که به شکلی عجیب بسیار کمتر از سود خالص آن‌ها در این دوره طی سال مالی پیشین است. آن‌ها سال مالی پیشین، در دوره‌ای یکسان ۲۱۸ میلیون دلار سود به دست آورده‌اند.
به گفته شرکت تیک تو، بازی GTA 6 در حال حاضر در دست توسعه بوده، با این حال آن‌ها در گزارش مالی اخیر خود هیچ اشاره‌ای به این عنوان نداشتند، ولی اینگونه به نظر می‌رسد که روند پیشرفت توسعه این بازی بسیار عالی است. ناگفته نماند که ما هیچ اطلاعی از تاریخ انتشار این بازی نداریم! نظر شما درباره سیاست‌های شرکت تیک تو چیست؟ فکر می‌کنید سیاست‌های آن‌ها می‌تواند سبب دوری مخاطبین از این شرکت و عناوین آن‌ها در آینده شود؟‌ منتظر نظرات شما هستیم.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا