برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
انتظارات از بازی GTA 6

چه انتظاراتی از بازی GTA 6 داریم؟

از جلوه‌های بصری بهتر تا حالت Co-Op و نقشه بزرگ‌تر. انتظارات ما از GTA 6 بسیار بالاست!

1%
  • 0/10
چه انتظاراتی از بازی GTA 6 داریم؟ ۷ ۰۵ اسفند ۱۴۰۰ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

شاید این روزها همه ما بیش از هر چیز منتظر انتشار اطلاعات رسمی درباره بازی GTA 6 باشیم و تمام مدت در ذهن خود سناریوهایی درباره این بازی شکل دهیم که برخی ممکن است به حقیقت بپیوندند. به همین بهانه قصد داریم نگاهی به انتظارات خود از بازی مورد انتظار GTA 6 داشته باشیم.

پس از گذشت حدودا نه سال از انتشار بازی خارق‌العاده GTA V که تا به حال بیش از ۱۶۰ میلیون نسخه فروش داشته، در حدود دو هفته پیش استودیو راکستار توسعه بازی GTA 6 را تایید کرد. بازی GTA V با گذشت این همه مدت هنوز کاربران بسیاری در پلتفرم‌های مختلف را به خود اختصاص داده است، با این حال نسبت به سال‌های گذشته تعداد طرفداران آن کاهش یافته و همه کاربران خواهان انتشار هرچه سریع‌تر نسخه بعدی سری بازی محبوب جی‌تی‌ای هستند.

به گفته شرکت مادر راکستار یعنی تیک‌تو، هدف آن‌ها همیشه پیشرفت بازی‌ها نسبت به نسخه پیشین بوده و چنین موضوعی بدون شک انتظارات را از آن‌ها بالا برده و مشاهده عنوانی ضعیف‌تر از GTA V پس از گذشت حدودا یک دهه برای ما بسیار نا خوشایند خواهد بود. در حال حاضر هیچ اطلاعات رسمی یا حتی تاریخ انتشاری از نسخه بعدی سری بازی GTA منتشر نشده و تنها مطلعیم که این بازی در دست توسعه است.

حال به همین بهانه قصد داریم نگاهی به انتظاراتی که از این بازی داریم داشته باشیم. بدون شک برخی از این انتظارات با ویژگی‌های که در نسخه‌های پیشین مشاهده شده یکسان بوده، با این حال نگاهی به برخی خواسته‌های جدید که می‌توانند به جذابیت این بازی بیفزایند نیز خواهیم داشت.

مراحل با پایان دلخواه در GTA 6

باید با این واقعیت روبه‌رو شد که تابدین لحظه و تا آخرین نسخه از سری بازی GTA، طرفداران از اکثریت مراحل این بازی‌ها و جهان باز این سری بازی جذاب لذت برده و کمتر مرحله اصلی در این بازی به مذاق طرفداران خوش نیامده که از جمله معروف‌ترین آن‌ها می‌توان به مرحله Demolition Man در بازی Grand Theft Auto: Vice City اشاره داشت. همانطور که مطلع هستید شما در این سری بازی می‌توانید آزادانه در نقشه بازی گشت و گذار کرده و در زمان دلخواه به پیش‌برد مراحل بپردازید، با این حال مراحل این سری بازی عموما یک مسیر و داستان واحد داشته و شما قدرت تغییر در روند بازی را ندارید و تلاش برای تغییر داستان بازی شما را با صفحه شکست روبه‌رو ساخته و تنها راه شما تلاش دوباره برای پیشرفت در مسیر تعیین شده است. حال ما انتظار داریم که راکستار در نسخه بعدی سری بازی GTA‌ حداقل در برخی مراحل، کاربران را با گزینه‌های متفاوت روبه‌رو ساخته و اجازه انتخاب گزینه دلخواه را در اختیار ما قرار دهد. ما گمان داریم که این ویژگی نه تنها جذابیت داستان این بازی را بیشتر خواهد کرد، بلکه سبب تکرار بازی از ابتدا توسط کاربران به منظور انتخاب سایر گزینه‌ها خواهد شد.

وجود مراحل فرعی پیشنهادی توسط اشخاص غریبه

ما در بازی‌های Grand Theft Auto V و Red Dead Redemption 2 به طور مداوم با اشخاصی غریبه در سطح نقشه بازی رو‌به‌رو می‌شدیم که درخواست‌هایی از ما داشتند و ما می‌توانیم به طور دلخواه به آن‌ها کمک کرده یا بدون توجه از کنار آن‌ها گذر کنیم که البته گاهی تبعات بدی برای ما داشتند. این ویژگی یکی از خصیصه‌هایی بود که دنیای این دو بازی را به شدت زنده و پویا ساخت و به وضوح می‌توانستیم نقش پررنگ NPCها را در این دو بازی مشاهده کنیم. حال انتظار می‌رود این ویژگی که استقبال بسیار خوبی نیز از آن‌ها شده بود، در بازی GTA 6 نیز وجود داشته و علاوه بر آن پیشرفت‌هایی در این سیستم حاصل شود و برای مثال ما داستانی دنباله دار را با این اشخاص داشته باشیم و به نحوی طراحی شوند که ما مانند مراحل اصلی بازی بیش از پیش جذب آن‌ها شویم.

افزودن ویژگی اخلاقیات شخصیت اصلی

گرچه استودیو راکستار همیشه بسیاری از اصول اخلاقی را به منظور آزادی بیشتر کاربران در بازی‌های خود کنار گذاشته، ما شاهد سیستمی با نام Honor System یا سیستم شرافت در بازی Red Dead Redemption 2 سر و کار داشتیم که اعمال منفی و مثبت شما به طور مستقیم بر رفتار اطرافیان و همینطور افرادی که با آن‌ها ارتباط مستقیم نداشتید تاثیر می‌گذاشت. حال ما انتظار داریم که بازی GTA 6 نیز شامل چنین سیستمی بوده و اعمال شما به طور مستقیم بر رفتار دیگران، به خصوص اشخاص نزدیک به شما تاثیر داشته باشد. افزودن این سیستم بدون شک برای برخی کاربران دست و پا گیر خواهد بود، با این حال می‌تواند ویژگی جذاب که تاثیر مستقیم بر روند داستانی بازی دارد قلمداد شود.

وجود چند شهر متفاوت

بسیاری از ما هنوز در دنیای زیبای پلی استیشن ۲، ایکس باکس و پی‌سی‌های قدیمی و سه شهر مختلف و روستاهای بازی Grand Theft San Andreas گشت و گذار می‌کنیم و آرزو داریم شاهد چنین دنیایی در دنیای کنسول‌های نسل نهم باشیم. بدون شک بسیاری از شما سه شهر Los Santos، San Fierro و Las Venturas در بازی GTA: San Andreas را به خاطر دارید و بدون شک انتظار دارید بازی GTA 6 دارای بیش از یک شهر باشد. طی سال ۲۰۱۹ عکسی منتشر شد که به گفته بسیاری نقشه بازی GTA 6 بود که بیش از یک شهر اصلی در آن دیده می‌شد. گرچه به طور کامل مشخص شد که این نقشه ساختگی بوده و هیچ ارتباطی با نسخه بعدی سری بازی GTA‌ ندارد، ما انتظار داریم و امیدواریم که راکستار این ایده را عملی ساخته و ما را با چندین شهر در دوره مدرن سیستم‌های گیمینگ خوشحال کند. مطمئنا راکستار نیازمند قدرت و تیمی فوق‌العاده برای طراحی این شهرهاست که به هیچ عنوان کار آسانی نیست.

حضور چندین شخصیت اصلی و پیشرفت‌های این سیستم

بازی GTA V با دارا بودن سه شخصیت اصلی در بازی خود، انقلابی در مکانیسم‌ها و گیم پلی بازی‌های ویدیویی به وجود آورد و گرچه تعداد بسیار کمی در میان طرفداران از این ایده استقبال نکردند، طرفداران بی‌شماری به پرستش این ایده پرداخته و حتی خواستار استفاده از سیستمی مشابه در بازی‌های دیگر از جمله سری بازی Assassin’s Creed شدند. ما گمان داریم که این ویژگی هنوز سر زنده و بی نظیر بوده و استفاده از آن در بازی GTA 6 از نو مورد استقبال کاربران قرار گرفته و از آن استقبال خواهد شد، با این حال ما انتظار داریم این سیستم در صورت وجود داشتن در نسخه بعدی، دست خوش تغییراتی شود. ما در بازی GTA V شاهد وجود مهارتی خاص برای هر شخصیت اصلی بودیم و انتظار می‌رود شاهد پیشرفت این ویژگی و مهارت‌ها در نسخه بعدی سری بازی GTA باشیم. در سوی دیگر، انتظار می‌رود در صورت حضور چندین شخصیت اصلی در بازی GTA 6، هر کدام از آن‌ها داستانی مختص به خود و کم ارتباط تر با دیگر شخصیت‌های بازی داشته و به نحوی بیشتر با هر یک از شخصیت‌ها به عنوان شخصی مستقل آشنا شویم که ما چندان شاهد چنین چیزی در بازی GTA V نبودیم.

پیشرفت سیستم جنایات بازی

نباید از حق گذشت که سیستم جنایات در سری بازی GTA خوب بوده، با این حال نیاز به تغییراتی داشته و با انتشار بازی Red Dead Redemption 2 مطلع شدیم که راکستار قدرت طراحی عالی و دقیق چنین سیستمی را دارد. اگر به خاطر داشته باشید، ارتکاب جرم در بازی Red Dead Redemption 2 تبعات بسیاری برای شما داشت و فقط خروج از دید کلانترها کفایت نمی‌کرد و آن‌ها برای مدتی طولانی در مناطقی با شعاعی بسیار وسیع به دنبال شما می‌گشتند و گاهی مردم شهرها نیز می‌توانستند باعث دستگیر شدن شما شوند و البته در سوی دیگر اگر شاهدی در صحنه حضور نداشت، هرگز کلانترها و مردم از ارتکاب جرم شما مطلع نمی‌شدند یا در صورت حضور می‌توانستید با از پا در آوردن شاهد جان سالم بدر ببرید. ما انتظار داریم بازی GTA 6 نیز از چنین سیستمی بهره برده و سیستم جنایت نسبتا قدیمی و در عین حال عالی سری بازی GTA با تغییراتی عمده رو‌به‌رو شود که گمان داریم به جذابیت این سری بازی افزوده و البته قابلیت مخفی کاری در این بازی را پررنگ‌تر از نسخه‌های پیشین می‌کند.

خط داستانی پخته‌تر

سری بازی GTA همیشه در کنار شخصیت‌های کامل و بالغ خود و داستان‌های بی نظیر و بدون مشکل، شاهد حضور شخصیت‌هایی مضحک و عجیب و غریب بوده که از جمله آن‌ها می‌توان به شخصیت مانی (Manny) در بازی GTA IV، به همراه بسیاری شخصیت‌های دیگر که مسیر انتقام جویی نیکو را تا حدی بچه گانه نشان داده و گاهی باعث آزار دادن ما در این مسیر می‌شد اشاره داشت. دیگر نسخه‌های این سری بازی نیز از این قائده مستثنا نبوده و شاهد حضور چنین شخصیت‌هایی در سایر نسخه‌های GTA بوده‌ایم. حال ما چه فکری در این باره داریم؟ گمان نداریم راکستار هرگز به طراحی چنین شخصیت‌هایی در بازی GTA 6 نپردازد، بلکه انتظار داریم تعداد چنین شخصیت‌هایی کاهش یافته یا نقش آن‌ها در داستان اصلی بازی کم رنگ شده و برای مثال بخشی از مراحل فرعی این بازی باشند تا ما خط داستانی پخته‌تر، جدی‌تر و به طور کلی بالغ‌تری را در این بازی شاهد باشیم.

فیزیک بهتر

این ویژگی یکی از آن چیزهایی‌ست که همیشه شاهد پیشرفتش در نسخه‌های متفاوت GTA بوده‌ایم و در سوی دیگر فیزیک بازی GTA V با گذشت حدودا یک دهه از انتشار هنوز با استانداردهای بازی‌های روز همخوانی داشته و می‌توان فیزیک و انیمیشن‌های این بازی را جز بهترین‌ها دانست، با این حال مانند بسیاری دیگر از بخش‌های این بازی، فیزیک GTA V نیز برای همه ما تکراری شده و به دنبال فیزیکی طبیعی‌تر از گذشته و نسل نهمی هستیم. ناگفته نماند که برخی مرگ‌های عجیب و غریب، در کنار پرش‌های غیر منطقی ماشین‌ها از نظر فیزیکی گاهی باعث تعجب ما در بازی GTA V شده‌اند، با این حال گمان داریم که چنین چیزهایی در بازی GTA 6 کاهش خواهند یافت. فیزیک بازی‌های ویدیویی طی سال‌های اخیر پیشرفت چشم گیری داشته و بدون شک تیمی چون راکستار به راحتی قدرت طراحی فیزیکی فوق‌العاده طبیعی و شاید پیشرفته‌تر از تمام بازی‌های برتر دنیا را داشته و واقعیت این است که این موضوع می‌تواند یکی از اساسی‌ترین نکات مربوط به بازی GTA 6 باشد.

انتشار کامل بخش داستانی

سال گذشته شایعاتی مبنی بر پیشرفت نقشه بازی GTA 6 طی زمان منتشر شد که طرفداران استقبال بسیار خوبی از آن داشتند، اما شایعه‌ای دیگر که نظر منفی بسیاری را جلب کرد، انتشار داستان بازی GTA 6 به صورت اپیزودیک یا قسمت به قسمت بود. گرچه انتشار بخش داستانی بازی به صورت اپیزودیک فرصت بیشتری در اختیار توسعه دهندگان برای طراحی، توسعه و انتشار بهتر قرار می‌دهد، ولی طرفداران به این روش انتشار سری بازی GTA عادت نداشته و تمایل به تجربه بخش داستانی آن به صورت یک جا دارند. از همین رو، ما نیز امیدواریم بخش داستانی این بازی در زمان عرضه به صورت یک جا و نه به صورت اپیزودیک انتشار یافته تا تجربه‌ای فوق‌العاده از فرنچایزی قدیمی و بی نظیر داشته باشیم. بدون شک بازی GTA 6 نیز بخش آنلاین اختصاصی خود را دریافت خواهد کرد و ما ترجیح می‌دهیم برخی تغییرات عمده به این بخش منتقل شده و شاهد اپیزودیک شدن بخش داستانی بازی GTA 6 نباشیم.

وجود جت پک

همه ما از کوچک و بزرگ خاطرات بسیار زیبایی از پرواز در آسمان سان آندریاس با جت پک داریم و بسیاری انتظار داشتند با بازگشت به شهر لس سانتوس در GTA V، ما از نو در بخش داستانی شاهد جت پک باشیم که متاسفانه این اتفاق رخ نداد. البته ناگفته نماند که پس از گذشت سال‌ها ما شاهد جت پک در GTA Online بودیم، با این حال این وسیله که زمانی در بازی GTA San Andreas ساعت‌های خوشی را برای ما رقم زده بود، باعث آزار و اذیت بسیاری از کاربران در جی‌تی‌ای آنلاین شد. حال ما علاقه داریم که شاهد این وسیله دوست داشتنی در بخش داستانی بازی GTA 6 باشیم تا بتوان از نو نوستالژی‌ها قدیمی را زنده کرد و بار دیگر به سال ۲۰۰۴ بازگشت.

انتشار محتوای بخش داستانی پس از انتشار

پیش‌تر اشاره شد که ما طرفدار اپیزودیک شدن بخش داستانی بازی GTA 6 نیستیم، ولی انتشار محتوای محدود و بسته‌های الحاقی جانبی برای بخش داستانی بازی‌ها همیشه جذاب است. در حال حاضر سال‌هاست که کاربران بخش داستانی بازی GTA V محتوای تازه دریافت نکرده و تنها راه آن‌ها برای بیشتر لذت بردن از این بازی روی آوردن به بخش آنلاین است که شاید برای همه در دسترس و قابل استفاده نباشد. ما پیش‌تر در بازی GTA IV شاهد عرضه بسته الحاقی Episodes from Liberty City بودیم که با استقبال خارق‌العاده‌ای از طرف کاربران روبه‌رو شد، ولی متاسفانه راکستار از انتشار بسته الحاقی مشابه برای بازی GTA V خودداری کرد و تمام تمرکز خود را بر بخش آنلاین این بازی قرار داد که بدون شک مورد قبول تمام کاربران، حتی بسیاری از کاربران بخش آنلاین این بازی نیست.

کاهش دادن مراحل Filler

همیشه بازی‌های سری بازی GTA در کنار مراحل خارق‌العاده و جذاب از همه نظر، شامل مراحلی بیهوده بوده‌اند که در کنار جذاب نبودن، هیچ ارتباط مستقیمی با داستان بازی یا حتی مراحل فرعی بازی نداشته و صرفا برای افزایش زمان گیم پلی به این بازی‌ها افزوده شده بودند که ما آن‌ها را با نام مراحل Filler می‌شناسیم. شما بسیاری از اوقات با مراحلی در این سری بازی روبه‌رو شده‌اید که هدفش تنها جابجایی شما از نقطه A به B بدون هیچگونه هدف خاص و پیشرفته‌تر بوده و موجب آزار شما می‌شود. از جمله این مراحل Filler می‌توان به مراحل ماشین یدک کش فرانکلین در بازی GTA V اشاره داشت. شاید این مراحل برای یک مرتبه تجربه خوب و لذت بخش باشند، ولی تکرار آن‌ها برای مدتی طولانی واقعا بیهوده بوده و باعث تنفر برخی کاربران از بازی می‌شود. بدون شک بازی GTA 6 نسخه‌ای مناسب برای کاهش این مراحل و راضی کردن کاربران از این نظر است.

افزودن حالت Co-Op به بخش داستانی GTA 6

حالت Co-Op همیشه یکی از جذاب‌ترین بخش‌های دنیای بازی‌های ویدیویی بوده و عنوانی که به شدت نیازمند این حالت است، سری بازی GTA است که متاسفانه هرگز شاهد آن نبوده‌ایم. بازی GTA V با حضور سه شخصیت اصلی شاید بهترین نسخه برای انتشار حالت Co-Op در بخش داستانی بود که متاسفانه تیم توسعه دهنده هرگز چنین حالتی را در اختیار ما قرار نداد. حال ما انتظار داریم که نسخه بعدی سری بازی GTA شامل این حالت شده تا در کنار لذت بردن از بخش آنلاین بازی به همراه دوستان، بتوانیم داستان این بازی مورد انتظار را نیز با دوستان خود تجربه کرده و لذتی پیش‌تر تجربه نشده را تجربه کنیم.

این روزها اکثریت گیمرها درباره بازی GTA 6 و انتظارات خود از این بازی و استودیو خارق‌العاده راکستار صحبت می‌کنند و بدون شک انتظارات ما حرف دل بسیاری از گیمرها و برگرفته از صحبت‌های آن‌ها بوده است. در این میان از نو لازم به ذکر است بگوییم تاریخ انتشار بازی GTA 6 مشخص نبوده و به دلیل ندانستن مدت زمان باقی مانده تا انتشار، نمی‌توان تمام انتظاراتی که از این بازی داریم را بیان کرد و بدون شک باید پس از انتشار اطلاعات بیشتر از این بازی نگاهی دوباره به انتظارات خود از GTA 6 و البته راکستار داشته باشیم. نظر شما چیست؟ شما چه انتظاراتی از این بازی دارید که در این مطلب به آن اشاره نشده است؟ نظرات خود درباره بازی GTA 6 را با ما در میان بگذارید.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

7 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments