بازی Red Dead Redemption 2

دیوانه‌وارترین جزئیات و معماهایی که تنها در بازی Red Dead Redemption 2 پیدا می‌شوند

رازهای بی‌پایان غرب وحشی

وقتی بحث جرئیات دیوانه‌وار بازی‌های ویدیویی می‌شود، بدون شک بازی Red Dead Redemption 2 در ذهن بسیاری نقش می‌بندد. از زمانی که این ساخته‌ی راکستار در سال ۲۰۱۸ به بازار آمد تا امروز، بازیکنان همچنان در حال کشف رازها و جزئیات جدیدی در دنیای وسیع این بازی بوده و به نظر نمی‌رسد که این زنجیره به این زودی‌ها به پایان برسد. تمامی این جزئیات واقع‌‌گرایانه نشان می‌دهد که سازندگان تا چه اندازه برای توسعه‌ی این بازی وقت گذاشته‌ و برای مخاطب احترام قائل بوده‌اند. ضمن این که همه‌ی این موارد باعث می‌شود بازیکنان پس از مدتی از بخش داستانی بازی خسته نشوند و همیشه دلیلی برای تجربه‌ی مداوم آن وجود داشته باشد.

در واقع می‌توان گفت بازی Red Dead Redemption 2 نمونه‌ی بارز یک بازی ویدیویی است که اختیارات زیادی در اختیار بازیکن قرار می‌دهد؛ شعاری که نهایتا به شکل‌گیری بازی‌های ویدیویی منجر شد. این اختیارات شامل تصمیم‌های مختلفی که رفتار سایر شخصیت‌ها و پایان‌بندی بازی را رقم می‌زند را شامل شده و نهایتا فعالیت‌های بی‌پایانی که برای ساعت‌ها شما را سرگرم نگه می‌دارد را در برمی‌گیرد.

در این مقاله دیوانه‌وارترین و جذاب‌ترین جزئیات، حقایق و ایستراگ‌هایی که طرفداران علاقه‌مند رد دد ردمپشن ۲ با گذاشتن وقت و گشت‌وگذار در دنیای بازی موفق به کشف آن‌ها شده‌اند، از معروف‌ترین تا جدیدترین آن‌ها و محل پیدا کردنشان را در اختیارتان قرار می‌دهیم.

حضور بشقاب پرنده در بازی Red Dead Redemption 2

یکی از جذاب‌ترین و در عین حال مرموزترین مواردی که در رد دد ردمپشن ۲ مشاهده شده است، حضور بشقاب پرنده در بازی است. اگر در ساعت ۲ بامداد به کلبه‌ متروکه‌‌ای به نام Hani’s Bethel بروید می‌توانید این بشقاب پرنده‌ی مرموز را مشاهده کنید. البته این شی تنها مورد مشکوکی آن اطراف نیست چرا که خود کلبه نیز از ظاهری عجیب و دلهره‌آور برخوردار است. مثل این که توسعه‌دهندگان در استودیوهای راکستار پتانسیل ساخت یک بازی ترسناک را دارند!‌

برای خیلی از بازیکنان این پایان ماجرا بود ولی پس از مدتی یکی از کاربران یوتیوب به نام TagbackTV ویدیویی را منتشر کرد که در آن به بشقاب پرنده شلیک کرده و در کمال ناباوری مشاهده می‌شود که می‌توان به این شی مرموز آسیب رساند. پیش از این حتی کسی فکر نمی‌کرد که امکان برخورد تیر به آن وجود داشته باشد. 

چگونه بشقاب پرنده را در بازی Red Dead Redemption 2 پیدا کنیم؟

اگر دلتان می‌خواهد که این بشقاب پرنده‌ی معروف را با چشمان خودتان ببینید، در نقشه بازی به دنبال Emerlad Ranch گشته و سپس در جهت شمال و در شرق Heartland Overflow و بین حروف N و O کلمه‌ی  New Hanover زوم کرده تا دریاچه‌ای کوچک با کلبه‌ای در شمال آن را پیدا کنید. درون کلبه می‌توانید اجساد اعضای یک فرقه، زیارتگاه و موارد دیگر را مشاهده کنید. در کنار شومینه یک فایل مرموز وجود دارد که می‌توانید آن را برداشته و مطالعه کنید.

 

پس از آن باید به سمت کوه Shann حرکت کنید. این کوه در جهت شمال غربی شهر Strawberry و زیر حرف S کلمه‌ی West Elizabeth قرار گرفته است. وقتی به مکان مذکور رسیدید از کوه بالا رفته تا به صخره‌ی دایره‌ای شکل برسید. سپس از آن‌ جا با توجه به نقشه، کلبه‌ی Hani’s Bethel را پیدا کنید. مطمئن شوید که شب فرا رسیده و سپس به راحتی می‌توانید بشقاب پرنده‌ی بازی را از داخل کلبه که با رنگ سبز خود فضای اطراف را روشن می‌کند، مشاهده کنید. پس از آن می‌توانید از کلبه بیرون رفته و قبل از این که این شی به طور کامل ناپدید شود، نگاه بهتری به آن بیندازید.

معمای گربه ماهی

گربه ماهی تا مدت‌ها یکی معماهای حل نشده در رد دد ردمپشن بود که به گفته‌ی راهنمای اولیه‌ی بازی قرار بود در دنیای بازی وجود داشته باشد. با این حال بازیکنانی که جای جای بازی را گشتند تا به حال به این ماهی مرموز برخورده نکرده‌اند.

پس از اینکه در یکی از مراحل فرعی، شخصی به نام جرمی گیل از شما می‌خواهد تا برای او ماهی‌های غول‌پیکر پیدا کنید اما خودش در نهایت توسط یک ماهی عظیم‌الجثه به داخل آب کشیده شده و برای همیشه ناپدید می‌شود، خیلی‌ها گمان کردند که آن ماهی همان گربه ماهی معروف است و پس از اتمام این مرحله می‌توان آن را پیدا کرد ولی همچنان خبری از گربه ماهی معروف نبود.

پس از مدتی یوتیوبری به نام MrBossFTW با گشت‌وگذار در فایل‌های بازی موفق شد فایل مربوط به گربه ماهی را پیدا کرده و به شیوه‌ای آن را در بازی ظاهر کند. اما همان‌طور که از ظاهر نه چندان طبیعی آن می‌بینید، به نظر می‌رسد که سازندگان در میانه‌ی راه از قرار دادن گربه ماهی درون بازی صرف نظر کردند.

معمای مرموز دختر گمشده

بر اساس پوستری که در Van Horn Trading Outpost وجود دارد، پرنسس Luxemburg گم شده است و به هر کسی که او را پیدا کند مبلغ ۱۰۰ دلار اهدا خواهد شد. اطلاعاتی که به شما کمک کند رد این دختر را پیدا کنید بسیار کم بوده و همین باعث شده خیلی‌ها گمان کنند که پیدا کردن او غیرممکن است. 

کمی بعد یکی از اعضای پشتیبانی خدمات مشتریان راکستار در پاسخ به سوال یکی از طرفداران،‌ پاسخ داد که پرنسس لاکسمبورگ در بازی حضور داشته و امکان پیدا کردنش وجود دارد. هر چند سابقه‌ی پیشین اعضای پشتیبانی باعث شده این حرف اعتبار تمام و کمال نداشته باشد.

پس از مدتی و زمانی که کم کم همه به این باور رسیده بودند که این معما پاسخی ندارد، یکی از کاربران ردیت ویدیویی را منتشر کرد که در نقش پرنسس در حال بازی کردن بود. در واقع این کاربر با استفاده از ماد تغییر شخصیت توانسته بود او را میان فایل‌ها پیدا کند. چهره‌ی پرنسس در این ویدیو با عکسی که روی پوستر مشاهده می‌شود فرق دارد و نشان می‌دهد که مدت زمان زیادی از گم شدن او می‌گذرد.

با این وجود این معما پس از این همه مدت همچنان حل نشده باقی مانده و با توجه به دنیای بزرگ رد دد شاید مدت‌ها طول بکشد که نهایتا کسی بتواند پاسخی برای آن داشته باشد. خدا را چه دیدید شاید شما اولین نفری باشید که بتوانید پرده از این معمای مرموز بردارید!‌

هیولای رودخانه

یکی از کاربران یوتیوب مدتی پیش موفق شد با گشتن در فایل‌های بازی به فایل صوتی به نام هیولای رودخانه برخورد کند. برای گوش دادن به این فایل صوتی می‌توانید به کانال یوتیوب Strange Man مراجعه کنید. این فایل صوتی نشان می‌دهد که سازندگان زمانی ایده‌ی اضافه کردن این هیولا را به بازی داشته اما از آن‌ جایی که هیچ مدلی از آن موجود نیست گمان می‌رود که این ایده پس از مدتی به طور کامل کنار گذاشته شده است.

هر چند که این هیولا نتوانسته مراحل تولید را پشت سر بگذارد، با این حال ایستراگ‌های عجیب و فراطبیعی دیگری همچون خون‌آشام،‌ گرگینه و ربات در بازی وجود دارند که به خودی خود به جذابیت ایستراگ‌های رد دد افزوده‌اند.

درخت جنجال برانگیز در بازی Red Dead Redemption 2

کمی خارج از شهر Valentine درختی وجود دارد که به طرز عجیبی قطع شده است. به احتمال زیاد شاید آن را دیده‌ اما با بی‌تفاوتی از کنار آن عبور کرده‌اید. اما اگر لحظه‌ای توقف کنید تا از نزدیک نگاهی به آن بیندازید،  متوجه می‌شوید که این درخت به شیوه‌ی غیرمعمولی قطع شده است.

تئوری‌های زیادی حول محور این درخت صورت گرفته و طبق گفته‌های یکی از کاربران ردیت، این درخت توسط شخصی که حداقل دو برابر آرتور قد داشته، قطع شده است. کاربران دیگر معتقد بودند که این درخت به نحوی به اسکلت غول‌پیکر یا هیولایی که در یکی از غارهای درون بازی یافت می‌شود، مرتبط است.

این تا زمانی بود که یکی از کاربران دلیل منطقی‌تری برای این موضوع پیدا کرد. بر اساس گفته‌های او در طول زمستان در برخی مناطق، درخت‌ها پوشیده از برف می‌شوند و با رسیدن فصل بهار و آب شدن این برف‌ها، ظاهر این درخت‌ها در تصاویر قدیمی به گونه‌ای بوده که انگار از وسط نصف شده‌اند. بنابراین با توجه به این موضوع انتظار می‌رود که راکستار از تصاویر قدیمی برای طراحی این درخت ایده گرفته باشد.

 

قرار را به فرار ترجیح دهید!

حتما شنیده‌اید اگر جایی و زمانی با یک خرس مواجه شدید، باید آرامش خود را حفظ کرده و سر جای خود باقی بمانید. به نظر می‌رسد که این نکته در بازی Red Dead Redemption 2 نیز صدق می‌کند. البته لازم به ذکر است که این اقدام همیشه موفقیت آمیر نخواهد بود! بهتر است امیدوار باشیم که این شکست فقط در بازی و نه در زندگی واقعی رخ دهد. البته باید گفت که اگر واقعا زمانی به یک خرس برخورد کردید، متاسفانه چاره‌ای جز خیره شدن در چشم‌های این موجود خشن ندارید چرا که او هم از شما سریع‌تر و قوی‌تر است و حتی اگر از درخت بالا بروید شما را دنبال خواهد کرد!

از ارتفاع‌های بلند جان سالم به در ببرید!

یکی از کاربران ردیت به تازگی روشی را کشف کرده است که با استفاده از آن می‌توانید از لبه‌ پرتگاه‌های بلند سقوط کنید بدون این که جان خود را از دست بدهید. البته این روش تا حدودی عجیب است و ممکن است شما را شوکه کند!

در این روش شما باید با استفاده از گیاه‌های خاصی باعث شوید که شخصیت اصلی شروع به بالا آوردن کند. همزمان با این اتفاق و زمانی که شخصیت شروع به خم شدن می‌کند، باید از سمت چپ خود از لبه صخره پایین بپرید. البته زمان‌بندی برای انجام این کار خیلی مهم است و اگر با هماهنگی کامل انجام نشود، ممکن است جواب ندهد.

محل جذاب‌ترین ایستراگ‌های بازی Red Dead Redemption 2

راکستار علاقه‌ی خاصی به قرار دادن ایستراگ‌های مرموز در بازی‌های خود دارد که آدرنالین بازیکن را به شدت بالا برده و کنجکاوی او را به شدت تحریک می‌کند. در ادامه نحوه‌ی پیدا کردن جذاب‌ترین و معروف‌ترین ایستراگ‌های بازی Red Dead Redemption 2 قرار گرفته است.

چگونه ربات را در بازی Red Dead Redemption 2 پیدا کنیم؟

برای پیدا کردن ربات درون بازی باید یکی از طولانی‌ترین مراحل فرعی بازی را در چندین قسمت پشت سر بگذارید. دقت داشته باشید که برای انجام این مرحله باید حداقل به قسمت چهارم بازی رسیده باشید.

برای شروع ابتدا به شهر Saint Denis در شرق نقشه بروید. برای فعال شدن مرحله باید به دریاچه‌ی کوچکی که در حومه‌ی این شهر قرار دارد رفته و آن‌جا با فردی به نام Marko Dragic ملاقات کنید. پس از انجام اولین مرحله، مارکو از آرتور می‌خواهد که از آزمایشگاه او در Doverhill دیدن کند. آزمایشگاه مارکو در گوشه‌ی شمالی نقشه قرار دارد و شما با فعال کردن مرحله در بخش Index بازی می‌توانید به راحتی محل دقیق آن را پیدا کنید. پس از به پایان رساندن این مرحله است که ماجرا کم کم جالب‌تر می‌شود.

پس از یک روز یا بیش‌تر به آزمایشگاه مارکو برگردید. فانوس برقی را برداشته و تعدادی از یادداشت‌های آزمایشگاه را بررسی کنید و سپس راهی پیدا کردن ربات مورد نظر شوید. برای پیدا کردن ربات باید راهی شمال غربی نقشه و نزدیک Spider Gorge شوید. پس از بالا رفتن از کوه می‌توانید چیزی که دنبالش می‌گشتید را پیدا کنید.

چگونه رد قاتل سریالی را در Red Dead Redemption 2 بزنیم؟

در ماجراجویی‌های خود در غرب وحشی با یادداشت‌‌های عجیب قاتل سریالی‌ای مواجه می‌شوید که از شما می‌خواهد کارهای او را تماشا کنید. او همچنین گوشه‌ای از یک نقشه را برای شما باقی گذاشته است تا شما را به چالش بکشد.

شما می‌توانید اولین سرنخ را در جهت شمال شرقی شهر Strawberry و جنوب غربی ایستگاه Wallace پیدا کنید. اگر مسیر ریل قطار را به سمت جنوب دنبال کرده و از رودخانه‌ی Dakota عبور کنید، با اولین صحنه‌ی جرم مواجه شوید. بهتر است چیز بیش‌تری نگویم تا با چشمان خودتان صحنه را ببینید!‌

پس از رسیدن به مکان مورد نظر به کمک Eagle Eye رد قاتل را دنبال کنید. وقتی به مکان مورد نظر رسیدید در سمت چپ جسد، سرنخی را پیدا خواهید کرد که شما را یک قدم به پیدا کردن قاتل سریالی نزدیک می‌کند. در واقع این سرنخ بخشی از یک نقشه است و چالشی است که قاتل برای یابنده به جا گذاشته است.

دومین قربانی این قاتل مرموز در جنوب ایستگاه قطار شهر ولنتاین قابل رویت است. با گشتن در محیط مورد نظر می‌توانید سرنخ بعدی را دنبال کرده تا به محل آخرین قتل برسید.

برای سرنخ آخر شما باید به سمت جنوب نقشه حرکت کرده، از شهر Rhodes و میدان سابق جنگ داخلی گذر کرده تا سومین قربانی را به همراه سرنخ بعدی پیدا کنید.

برای پیدا کردن قاتل سریالی باید نقشه‌ای که شما را از طریق یک پل به سمت کلبه‌ای متروکه راهنمایی می‌کند، دنبال کنید. حواستان به کدی که در آخرین سرنخ خود به دست آورده‌اید باشد.

نهایتا مکان اصلی قاتل سریالی کلبه‌ای به نام Lucky’s Cabin در جنوب غربی شهر ولنتاین است که روی نقشه بازی علامت‌گذاری شده است. در مکان مورد نظر شما می‌توانید کلبه‌‌ی مذکور را پیدا کنید. ترکیب قفل عدد ۳۲-۳۴-۶ است ولی آرتور می‌تواند آن را به صورت خودکار باز کند. سپس زیرزمین کلبه را جست‌وجو کرده و از بقیه‌ی ماجرا نهایت لذت را ببرید. یادتان نرود که قاتل را تحویل قانون دهید!

وقت شکار خون‌‌آشام است!

برای پیدا کردن این موجون خون‌خوار باید ۵ نوشته روی دیوار که در قسمت‌های مختلف شهر Saint Denis قرار دارند را پیدا کنید.پس از خواندن این نوشته‌ها که مکان دقیق آن‌ها در تصویر زیر قرار دارد، علامت X مشکی رو نقشه ظاهر شده که مکان خون‌آشام مورد نظر را نشان می‌دهد.

همان‌طور که انتظار می‌رود شما نمی‌توانید خون‌آشام‌ها را در طول روز ملاقات کنید. پس نیمه‌های شب را برای رفتن به این مکان برگزینید و از ادامه‌ی ماجرا لذت کامل را ببرید.

به وقت ماه کامل!

تا به حال زمانی که در یک شب کاملا آرام و زیر ماه کامل در حال گشت‌وگذار در دشت‌های غرب وحشی هستید، متوجه زوزه‌ای غیرعادی و وحشیانه شده‌اید؟‌ خوشحال باشید که شانس به شما رو کرده و می‌توانید با یک گرگینه دیدار کنید! با دنبال کردن منبع این صدا به مردی می‌رسید که توسط گله‌ای از گرگ‌های سفید حفاظت می‌شود.

اگر بیش از اندازه به او نزدیک شوید، این مرد وحشی (که در بازی با نام Feral Man شناخته می‌شود) پا به فرار می‌گذارد. بنابراین سعی کنید که او را تا غارش که در Roanake Valley قرار دارد، تعقیب کنید. با ورود به غار توسط چندین گرگ خاکستری تحت حمله قرار می‌گیرید ضمن این که Feral Man به سمت شما فریاد می‌زند تا مکان را ترک کنید.

ردپای وایکینگ‌ها

تا زمانی که در غار گرگینه به سر می‌برید، بهتر است چند قدم به جنوب بروید تا به معبدی قدیمی برسید. جایی که حاوی یک کلاهخود، تبر و شانه‌ی دوران وایکینگ‌ها است. اگر با پیدا کردن هر کدام از این موارد مشکل داشتید، یادتان نرود که از قابلیت Eagle Eye استفاده کنید.

نکته‌ی جالبی که همین چند وقت پیش توسط یکی از کاربران کشف شد، نشان می‌دهد که با پوشیدن کلاهخود وایکینگی در برخی مکان‌های مخصوص، امکان اصابت رعد و برق به شما وجود دارد!

مکان سایر ایستراگ‌های جذاب در بازی Red Dead Redemption

هر قدر هم از ایستراگ‌های بازی رد دد ردمپشن ۲ صحبت کنیم باز هم چیزی برای گفتن باقی می‌ماند. با این حال موارد زیر از سایر ایستراگ‌های جذابی هستند که می‌توانید در دنیای وسیع و دل‌انگیز از آن‌ها بازدید کنید. اسلاید دوم محل هر کدام از این ایستراگ‌ها را در نقشه نشان می‌دهد.

صخره به شکل صورت 

اسکلت غول‌پیکر 

بقایای ماموت 

4 9 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

5 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا