آرتور مورگان

چرا آرتور مورگان، شخصیت اصلی بازی Red Dead Redemption 2 کاراکتر شروری دارد؟

۱۰ نقل قول از آرتور مورگان که نشان از شرارت او دارد

راک استار در بازی Red Dead Redemption 2  سرنوشت آرتور مورگان را در دست بازیکنان قرار داده تا با انتخاب‌های خود سرنوشت این کابوی دوست داشتنی را رقم بزنند. با این حال هر چقدر هم که درجه‌ی شرافت آرتور مورگان شما بالا باشد، تاثیری در ذات درونی او ندارد.

راک استار در Red Dead Redemption 2 برای چندمین بار ثابت کرده که یک آنتاگونیست لزوما قهرمان نیست و می‌تواند شخصیتی شرور باشد و این کار را از راه‌های مختلفی مانند دیالوگ‌های آرتور مورگان انجام داده است. آرتور با دیالوگ‌هایی نظیر “you ain’t hire a saint to catch a sinner” ثابت می‌کند که در تمام مدت ماجراجویی در غرب وحشی با او، کنترل یک ویلن را بر عهده گرفته بودیم. البته این دیالوگ‌ها به این یک مورد خلاصه نمی‌شود و در ادامه به ۱۰ نقل قول از آرتور مورگان که نشان از شرارت او دارد، می‌پردازیم.

10- I’ll Keep Her In Black. On Your Behalf

آرتور مورگان

آرتور مورگان در خلال یکی از مراحل ابتدایی بازی سری به مزرعه‌ی خانواده‌ی داونز می‌زند تا بدهی آنها به گنگ را تسویه کند و در این راه پدر خانواده را تا سر حد مرگ کتک می‌زند. او پس از این کتک کاری رو به پسر خانواده کرده و این نوجوان را به شکلی شاعرانه و در خونسردی تمام تهدید به مرگ می‌کند. آرتور خطاب به آرچی می‌گوید: «شاید وقتی مادرت گریه و زاری برای پدرت رو تموم کرد؛ من دوباره از طرف تو سیاه‌پوشش کنم.»

9- We Got Lawmen In Three Different States After Us

آرتور مورگان در بازی Red Dead Redemption 2

داستان بازی Red Dead Redemption 2 در آخرین سال از قرن نوزدهم میلادی جریان دارد. جایی که جامعه‌ی آمریکا اولین قدم‌ها را برای تبدیل شدن به کشوری متمدن و قانون‌مند برداشته و از این رو جایی برای گنگسترهای بی‌قانونی مثل دار و درسته‌ی وندر لیند ندارد. اگر بازی را تجربه کرده باشید، می‌دانید که اعضای این گروه بعد از فاجعه‌ای که در بلک واتر به بار آمد توسط مامورین پینکرتون که نقش FBI در آن سال‌ها را ایفا می‌کردند، تحت تعقیب بودند. آرتور در جریان همین تعقیب و گریزها که جزئیات زیادی از دلایل آن مشخص نبود، عنوان می‌کند که آنها در سه ایالت مختلف تحت تعقیب هستند و دلیل آن چیزی نیست جز اعمال شرورانه‌ای که او و دیگر اعضای گروه انجام داده‌اند.

8- I Hope It’s Hot And Terrible, Mrs. Downes. Otherwise, I’ll Feel I’ve Been Sold A False Bill Of Goods

 

یکی دیگر از دیالوگ‌های جذاب و خبیثانه‌ی آرتور مورگان در همان مرحله‌ی گرفتن بدهی از خانواده‌ی داونز قرار دارد. او این دیالوگ را زمانی که خانم داوزن او را نفرین می‌کند، با غرور و کنایه به زبان می‌آورد. آرتور همیشه در مواجه شدن با خانواده‌ی داونز به بدترین شکل ممکن برخورد می‌کند. البته این رفتارها دست آخر به شکل عجیبی (زمانی که توماس داونز بیماری سل را به او منتقل می‌کند) گریبان گیر خودش می‌شود.

7- We’re Thieves In A World That Don’t Want Us No More

این نقل قول نیز مانند مورد شماره‌ی ۹ در بردارنده‌ی یکی از موضوعات اصلی بازی است. آرتور مورگان خطاب به داچ می‌گوید: «ما دزد هستیم؛ در دنیای که دیگر ما را نمی‌خواهد (جایی برای ما ندارد).» قصد آرتور از بیان این کلمات خاطر نشان کردن این مورد است که اعضای گروه وندر لیند همه خلافکار هستند و این افراد در جامعه‌ای که با سرعت زیادی در حال تغییر و ورود به عصری جدید هستند، جایی ندارند. آرتور مورگان شرور است اما قطعا احمق نیست و خود را در جنایات گروه شریک می‌داند.

6- Yap, Yap, Yap

یکی از نکات جالب در مورد Red Dead Redemption 2 آزادی بازیکنان در تبدیل کردن آرتور به شخصیت مورد نظر خود در کنار دنبال کردن خط داستانی اصلی بازی است. از این رو بازیکنان در مواجه شدن با موقعیت‌ها و شخصیت‌های مختلف در بازی آزاد هستند. برای مثال در منطقه‌ی Saint-Denis زن فمنیستی وجود دارد که خواستار دادن حق رای به زنان است و آرتور به شکل تمسخر آمیزی با او صحبت می‌کند. بعد از اتمام این مکالمه بازیکن آزاد است که به سادگی از کنار او رد شده یا حتی او را بکشد.

5- I Don’t Care About Your Family

حمله‌ی آرتور مورگان به توماس داونز به بهترین شکل شرارت نفرت انگیز او را به نمایش گذاشت. توماس همزمان با تحمل کردن مشت‌های آرتور از او التماس می‌کند که به خانواده‌ی او رحم کند اما آرتور در بی‌رحمی تمام جواب می‌دهد که به خانواده‌ی او هیچ اهمیتی نمی‌دهد! این حرف آرتور نشان از بی‌تفاوتی و خشونت بالای او در زمانی که خانواده‌ی توماس مشغول تماشای کتک خوردن او هستند، دارد.

4- ?You Want Trouble

آرتور مورگان بویی از انسانیت نبرده و از آدم‌های دیگر متنفر است. او زمانی که بین مردم راه می‌رود، بدون دلیل دنبال درگیری و کتک کاری با آنها است و حتی به بسیاری به چشم دشمن نگاه می‌کند و همین موضوع یکی از دلایل شرور بودن این شخصیت است.

3- You Run Real Good

با نگاهی به قاتلین سریالی در قرن نوزدهم میلادی می‌توان فهمید که آرتور مورگان قطعا در زمره‌ی این افراد قرار می‌گیرد. او بدون برنامه و به صورت تصادفی قربانیان را انتخاب کرده و از کشتن آنها به هیچ عنوان پشیمان نیست. اغلب اوقات نیز پس از تعقیب قربانیان طعنه‌ای شرورانه به دویدن آنها زده و سپس آنها را به قتل می‌رساند.

2- ?You’re A Sad Little Thing, Ain’t Ya

بدون در نظر گرفتن درجه‌ی سنی یک بازی، کودکان همیشه خط قرمز هستند و راک استار نیز از این موضوع به خوبی با خبر است. البته پسر جان مارستون یعنی جک با وجود نقش اندکی که در بازی دارد از این قاعده مستثنی است. آرتور مورگان اینجا نیز دست از نفرت انگیز بودن برنداشته و جک را “موجود کوچک غمگین” مورد خطاب قرار داده و حقیر بودن خود را به رخ می‌کشد.

1- Damn Us Both

بازی Red Dead Redemption 2 بسته به درجه‌ی شرافت بازیکنان چهار پایان مختلف دارد. در یکی از پایان‌های بد بازی مایکا بل، آرتور را لعنت می‌کند و آرتور به عنوان آخرین حرفش قبل از مرگ می‌گوید: «لعنت به هر دوی ما». او با این حرف به زندگی وحشتناک مایکا و خودش که خلاف و جنایت آن را فراگرفته لعنت می‌فرستد و این حرف نشان از خودآگاهی او دارد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا