بازی GTA 6 در سال ۲۰۲۳ معرفی می‌شود؟

تاریخ عرضه بازی نیز لو رفت!

معرفی بازی GTA 6

یکی از اینسایدرهای معروف صنعت بازی‌های ویدیویی بار دیگر به معرفی بازی GTA 6 در سال ۲۰۲۳ میلادی تاکید کرده است.

بدون هیچ شک و تردیدی، جی تی ای یکی از تاثیرگذارترین مجموعه‌های تاریخ صنعت بازی‌های ویدیویی به شمار می‌رود که در حال حاضر چیزی در حدود ده سال از عرضه آخرین نسخه آن می‌گذرد. در همین راستا، چند وقت پیش بود که استودیوی راکستار گیمز در پیامی رسما اعلام کرد که روند توسعه بازی جدید فرنچایز مشغول را آغاز کرده که البته هنوز جزئیات زیادی از بازی توسط تیم سازنده منتشر نشده و چه بسا این عنوان معرفی نیز نشده است.

در همین حین که شماری از هواداران بی‌صبرانه منتظر معرفی و انتشار این عنوان هستند، مدتی پیش آقای تام هندرسون، یکی از اینسایدرهای معروف صنعت بازی‌ها، در گزارشی خاطرنشان کرد که شرکت تیک تو اینتراکتیو با همکاری راکستار گیمز در ادامه سال جاری میلادی به معرفی بازی GTA 6 می‌پردازد. علاوه بر این، این منبع معتقد است که بازی مزبور در سال ۲۰۲۵ میلادی روانه بازار خواهد شد.

ماجرا از این قرار است که تام هندرسون در وبسایت خود فهرستی از آثاری که احتمالا در سال ۲۰۲۳ میلادی معرفی خواهند شد، را منتشر کرده که در این مطلب، بازی جی تی ای ۶ به چشم می‌خورد. از طرفی، هندرسون مدعی است که این بزرگ‌ترین رونمایی در تاریخ حوزه ویدیو گیم خواهد بود و راکستار گیمز با شیوه خاص و منحصر به فرد از آن رونمایی می‌کند.

نکته جالب اینجا است که هندرسون پیش‌تر نیز به معرفی بازی در سال جاری میلادی و عرضه آن در سال ۲۰۲۴ یا ۲۰۲۵ میلادی اشاره کرده بود که پیش‌بینی او حسابی مورد انتقاد هواداران قرار گرفت. حال که چند ماهی از اظهارات هندرسون می‌گذرد، به نظر می‌رسد که او همچنان از صحبت‌های خود عقب نشینی نکرده و به معرفی بازی در ادامه سال جاری میلادی تاکید دارد.

تام هندرسون در این زمینه توضیح می‌دهد:

من گفتم که بازی جی تی ای ۶ در سال‌های ۲۰۲۴ یا ۲۰۲۵ میلادی منتشر خواهد شد که صحبت‌های من مورد انتقاد هواداران گرفت. اما من همچنان به شدت معتقد هستم که این تاریخ قطعی است. از طرفی، معرفی بازی در سال جاری میلادی نیز این موضوع را تایید می‌کند؛ به خصوص که اگر با رویکرد راکستار گیمز و تیک تو اینتراکتیو برای معرفی آثار خود آشنا باشید.

این اینسایدر مدعی است که شرکت راکستار گیمز بعد از گذشت دو سال از معرفی بازی جدید خود، آن را به بازار عرضه می‌کند. این رویکرد هم برای بازی Red Dead Redemption 2 و هم برای بازی GTA V در نظر گرفته شده بود. بر این اساس، احتمالا بازی بعدی جی تی ای نیز در سال جاری میلادی معرفی شده و بعد از دو سال به دست هواداران برسد.

تام هندرسون در بخشی از گزارش خود اعلام کرد که احتمال عرضه بازی در سال ۲۰۲۴ میلادی وجود دارد، اما سابقه راکستار گیمز نشان می‌دهد که آن‌ها انتشار بازی جدید خود را حداقل یک سال عقب می‌اندازند. بدین ترتیب، شاید در ابتدا بازی GTA 6 برای انتشار در سال ۲۰۲۴ میلادی برنامه‌ریزی شود که به خاطر بهینه‌سازی و رفع مشکلات، عرضه آن به سال ۲۰۲۵ میلادی موکول شود.

در این میان، مایکروسافت چند هفته پیش در بخشی از گزارش خود به نهاد نظارتی انگلستان که مربوط به پرونده معامله اکتیویژن بلیزارد می‌شود، اعلام کرد که بازی جی تی ای ۶ در سال ۲۰۲۴ میلادی برای پلتفرم‌های هدف منتشر خواهد شد. تام هندرسون پیش بینی مایکروسافت از عرضه این عنوان در سال مزبور را بسیار خوشبینانه می‌داند، اما بر این باور است که انتشار بازی با یک سال تاخیر روبه‌رو خواهد شد.

گفتنی است که شرکت راکستار گیمز تا به امروز صرفا ساخت بازی بعدی سری GTA را تایید کرده و این عنوان هنوز به طور رسمی معرفی نشده و تاریخ عرضه آن در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. از این رو، هنوز نمی‌توان با قاطعیت تمام ادعای هندرسون مبنی بر معرفی بازی در سال ۲۰۲۳ میلادی و عرضه آن در ۲۰۲۵ میلادی را تایید کرد و طبق معمول باید منتظر انتشار خبرهای رسمی از سوی تیم سازنده یا شرکت ناشر بمانیم.

ناگفته نماند که مدتی پیش یک هکر نوجوان در اقدامی غافل‌گیرکننده، بیش از ۹۰ ویدیو از گیم پلی نسخه پری آلفای بازی منتشر کرد که در پی آن، اطلاعات زیادی از نقشه، شخصیت‌ها، اسلحه‌ها و قابلیت‌های جدید این اثر در دسترس عموم قرار گرفت. با تایید این افشاگری توسط راکستار گیمز، این اتفاق به عنوان بزرگ‌ترین افشاگری تاریخ صنعت بازی‌های ویدیویی لقب گرفت که حسابی سازندگان را به دردسر انداخت.

در وهله اول، به نظر می‌رسید که به دنبال این اتفاق، برنامه زمان‌بندی و پروسه ساخت بازی در استودیوی راکستار گیمز دستخوش تغییراتی خواهد شد و در پی آن، عرضه بازی عقب خواهد افتاد. با این وجود، مدیرعامل شرکت تیک تو اینتراکتیو مدتی قبل در پیامی خاطرنشان کرد که هیچ کدام یک از کدهای سورس بازی لو نرفته و به همین خاطر، فرآیند ساخت جی تی ای ۶ تحت تاثیر آن قرار نمی‌گیرد.

با استناد بر ویدیوهای لو رفته از بازی، ظاهرا حوادث این عنوان در شهر وایس سیتی، برگرفته از شهر میامی در ایالت فلوریدا آمریکا، جریان دارد. از طرفی، این بازی احتمالا دارای دو شخصیت اصلی مرد و زن بوده که به ترتیب جیسون (Jason) و لوسیا (Lucia) نام دارند. گویا داستان این زوج برگرفته از “دزدان بانی و کلاید” (زوج سارق مشهور آمریکایی) است.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با اظهارات اخیر تام هندرسون درباره معرفی بازی GTA 6 در سال ۲۰۲۳ میلادی و عرضه آن در سال ۲۰۲۵ چیست؟؟ به نظر شما، بازی جدید سری جی تی ای در چه تاریخی معرفی خواهد شد؟ شما چه انتظارهایی از این عنوان دارید؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

3.7 19 آراء
امتیاز مطلب

guest

7 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا