داستان بازی GTA 6 این فرنچایز را متحول خواهد کرد

نویسندگان جدید غوغا می‌کنند

بازی GTA 6

در سال‌های اخیر نگرش سازندگان داستان بازی GTA 6 تغییرات عمده‌ای داشته است و این موضوع را می‌توان در رویکرد متفاوت آن‌ها در ساخت قسمت آینده این مجموعه دید.

پس از بزرگ‌ترین لیک بازی در تاریخ گیمینگ، طرفداران هنوز چیز مهمی داستان بازی GTA 6 نمی‌داند. با توجه به اطلاعات فاش شده مشخص است که داستان بازی در Vice City اتفاق می‌افتد و شخصیت‌های اصلی زن و مردی هستند که در طراحی آن‌ها از افسانه بانی و کلاید (Bonnie and Clyde) الهام گرفته‌ شده است. اما آنچه تا به حال فاش شده است تنها بخشی از جزئیات هستند و چیزی در مورد داستان، لحن یا گیم پلی به ما نمی گویند. اگرچه ویدیوهای فاش شده نشان می‌دهند که گیم پلی به هیچ وجه تغییر چشمگیری نکرده است و طرفداران در قسمت جدید شاهد فضای معمول و همیشگی مجموعه GTA خواهند بود.

بخشی که بیشتر از همه مورد توجه طرافداران قرار گرفته است لحن، نگرش و تفاوت بازی با قسمت‌های پیشین است. نویسنده اصلی قسمت‌های قبلی و بسیاری دیگر از نویسندگان تیم راک استار گیمز (Rockstar Games) پس از انتشار بازی Red Dead Redemption 2 تیم را ترک کرده‌اند، بنابراین واقعاً مشخص نیست که جایگزین آن‌ها چگونه داستان قسمت ششم را روایت کرده‌اند.

GTA 5 در سال ۲۰۱۳ عرضه شد و با اینکه نه سال از عمرش می‌گذرد هنوز هم فروش بالایی دارد که موضوعی چشمگیر در دنیای بازی‌های ویدیویی به شمار می‌رود. اما نه تنها گیم پلی بازی قدیمی شده است، بلکه دیدگاهی که داستان آن نسبت به جهان اطراف دارد نیز کمرنگ‌تر و قدیمی‌تر شده است.

علیرغم اینکه Grand Theft Auto از بزرگترین امتیاز رسانه‌ای در تاریخ گیمینگ برخوردار است، قسمت ششم اولین باری خواهد بود که یک شخصیت زن به عنوان نقش اول فیلمنامه وارد داستان می‌شود. مسئله‌ای که باورش برای طرفداران کمی سخت بوده است زیرا تا به حال هیچ شخصیت زن اصلی و مثبتی در GTA 5 یا هیچ یک از بازی‌های قبلی وجود نداشته است. حالا سازندگان پس از ۲۵ سال و ۲۳۵ میلیون دلار فروش بالاخره تصمیم گرفته‌اند تا در قسمت جدید تصویر درستی از شخصیت‌های غیرقابل بازی ارائه دهند تا فضای بازی واقع‌گرایانه‌تر شود.

دن هاوسر (Dan Houser)، نویسنده اصلی، پیش از رفتن به بازیکنان اطمینان داد که در آینده مجموعه GTA مسائل حساس و کهنه گذشته که جایی در دنیای امروز ندارند کنار گذاشته خواهند شد و بازی دیدگاهی جامع‌تر به دنیای پیرامون خود خواهد داشت.

بازی GTA 6 با داشتن ده‌ها میلیون و حتی صدها میلیون بازیکن می‌تواند پلتفرم مناسبی برای تغییر رویه داستان‌های این ژانر از بازی‌ها باشد. با نوآوری و روش‌های جدید اتخاذ شده در قسمت مورد انتظار این مجموعه، فرصتی پیش آمده تا بازی محتوایی بیش از سرقت مجازی ماشین‌ها برای طرفداران خود داشته باشد.

نظر شما درباره این بازی چیست؟ آیا تصمیمات نویسندگان جدید می‌تواند تاثیر قابل توجهی در روند بازی داشته باشند؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذاری.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا