نقدها و نمرات سریال Gotham Knights منتشر شدند | اسپین‌آفی ناامیدکننده از بتمن

منتقدان حسابی این سریال را به باد انتقاد گرفته‌اند

نقدها و نمرات سریال Gotham Knights

در حالی که چند روز تا آغاز پخش اسپین‌آف جدید بتمن از شبکه سی‌دبلیو (The CW) فاصله داریم، به تازگی نقدها و نمرات سریال Gotham Knights منتشر شده‌اند که از اثری ناامیدکننده و نه چندان جالب خبر می‌دهند.

این سریال جدید سی‌دبلیو که برخلاف اکثر آثار قهرمانی این شبکه در اروورس (Arrowverse) جریان ندارد، قرار است تا به معمای مرگ بتمن (Batman) بپردازد و گروهی از شخصیت‌های کمتر شناخته‌شده مثل پسر خوانده بروس وین (Bruce Wayne) و دختر جوکر در مرکزیت آن قرار قرار دارند.

اولین تریلرهای این سریال از نظر طرفداران چندان جالب نبودند و بیشتر آن‌ها از این اثر به شدت ناامید شدند. اکنون با نزدیک شدن به ۱۴ مارس (۲۳ اسفند) که تاریخ پخش اولین قسمت آن است، نقدها و نمرات سریال Gotham Knights منتشر شده‌اند و ما در ادامه نگاهی به آن‌ها خواهیم داشت.

منتقد رسانه مورفیز مولتی‌ورس (Murphy’s Multiverse) که گفته شش قسمت اول این سریال را تماشا کرده است،  در نقد خود اشاره می‌کند که شخصیت‌پردازی سریال اصلا جالب نیست و کارکترها بسیار بد به تصویر کشیده‌اند. او همچنین می‌گوید که خط داستانی Gotham Knights چیز جدیدی را ارائه نمی‌کند و بسیار شبیه به فصل دوم سریال Riverdale است و در مجموع تجربه تماشای این مجموعه تلویزیونی برای او بسیار بود.

همچنین لئو رایدل (Leo Rydel) از رسانه گیکلی گودز (Geekly Goods) نیز در نقد خود نوشت که تنها دو قسمت این سریال را دیده، اما همین کار هم بسیار برای او سخت بوده است. او می‌گوید خشونت بسیار زیاد سریال و طرح داستانی‌ای که بیشتر یک بی‌احترامی به شخصیت بتمن است، این مجموعه تلویزیونی را تقریبا برای او غیرقابل تماشا می‌کنند و اگر که مجبور نبود تا نقد خود را کامل کند، دیدن Gotham Knights را ادامه نمی‌داد.

در یکی دیگر از نقدهای این اسپین‌آف بتمن اشاره می‌شود که سریال Gotham Knights در تمام جنبه‌ها افتضاح عمل می‌کند، اما نیکول درام (Nicole Drum) از رسانه کمیک‌بوک (ComicBook) نظر مثبت‌تری نسبت به این مجموعه داشت و گفت اگر چه این اثر نسبت به یک سریال عالی و بی‌نقص فاصله دارد، اما رویکرد داستانی جالبی را از بتمن ارائه می‌دهد. این منتقد در مجموع به خاطر داستان متفاوت و وفاداری به حال و هوای کتاب‌های کمیک توصیه می‌کند که طرفداران آن را تماشا کنند، زیرا به قدری جذاب هست که ارزش وقت گذاشتن را داشته باشد.

با اینحال رسانه گیم‌اسپات (GameSpot) در نقد خود به مسئله مهمی پرداخته که طرفداران سال‌هاست نسبت به آن انتقاد دارند. منتقد این وب‌سایت می‌گوید که سریال Gotham Knights ممکن است زیر آشفتگی بیش از حدی که وجود دارد، دفن شود، زیرا ما به تازگی فیلم The Batman را با بازی رابرت پتینسون (Robert Pattinson) داشته‌ایم و به‌زودی نیز دو بتمن دیگر را با بازی بن افلک (Ben Affleck) و مایکل کیتون (Michael Keaton) خواهیم دید. از طرفی دیگر دنیای دی سی (DCU) نیز تا مدتی دیگر ریبوت خواهد شد و در فیلم The Brave and The Bold بتمنی دیگر را که بازیگر جدیدی نقشش را ایفا می‌کند، می‌بینیم. با اینحال این منتقد درباره خود سریال می‌گوید که نمایشی سرگرم‌کننده است، اما با این شرایط تاسف‌بار ممکن است پتانسیل خیلی چیزها از دست برود.

رسانه سی‌بی‌آر (CBR) نیز نسبت به این مجموعه نظر منفی‌ای داشته و گفته که متاسفانه این سریال هم مانند بتمن از بدو ورود مرده بود، با این حال شاید با پیشروی داستان شرایط آن بهبود پیدا کند. همچنین در نقد Streamr نیز آمده که Gotham Knights خیلی خوب نیست، اما موارد زیادی در آن وجود دارد که می‌توانند بسیار بهتر شوند. شخصیت‌های این سریال جزو افرادی هستند که چندان به آن‌ها پرداخته نشده و اگر که سازندگان بخواهند، می‌توانند اثری جذاب و متفاوت را به طرفداران تحویل دهند.

رسانه تی‌وی پالس (TV Pulse) نیز می‌گوید که نسبت به تمدید سریال Gotham Knights‌ برای فصل دوم خوشبین است، زیرا عناصر منحصربه‌فردی در آن وجود دارند که اگر تیم تولید به آن‌ها بپردازد، قطعا می‌تواند در فصل‌های آینده مجموعه تلویزیونی بهتری را ارائه دهد.

رسانه The Cosmic Circus نیز این مجموعه را سرگرم‌کننده دانست و از انتخاب تیم بازیگران آن تعریف کرد، هر چند این سریال چیزی نبود که منتقد این وب‌سایت فکر می‌کرد. منتقد رسانه Chron هم می‌گوید که Gotham Knights یک داستان وحشتناک کلاسیک و احمقانه دارد که مانند دیگر آثار شبکه سی‌دبلیو غیر منطقی است، هر چند بازهم می‌توان از تماشای آن لذت برد.

در مجموع می‌توان گفت که نقدها و نمرات سریال Gotham Knights چندان امیدوارکننده نیستند و این مجموعه دارای ضعف‌های است. هنوز مشخص نیست که آیا این سریال قرار است برای فصل دوم تمدید شود یا خیر. معمولا سریال‌های ابرقهرمانی این شبکه در فصول اول خود با واکنش‌های مثبتی همراه بودند، هر چند سریال‌هایی مانند Batwoman و Legends of Tomorrow نیز بودند که با وجود ضعیف بودن فصل اول، برای فصل‌های بعدی تمدید شدند.

2.2 5 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا