مقایسه فلش ازرا میلر با گرنت گاستین
1%
  • 0/10

مقایسه فلش ازرا میلر با گرنت گاستین

چه کسی بهترین فلش دی سی است؟

مقایسه فلش ازرا میلر با گرنت گاستین ۹ ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ سینما و تلویزیون (کمیک) کپی لینک

در جدیدترین قسمت فصل نهم سریال The Flash، یک فرد آگاه و معتمد به مقایسه فلش ازرا میلر (Ezra Miller) با گرنت گاستین (Grant Gustin) و دیگر فلش‌های دی سی می‌پردازد و تائید می‌کند که کدام یک بهترین فلش دی سی است.

در فصل نهم سریال The Flash شاهد مقایسه فلش ازرا میلر از دنیای توسعه‌یافته دی سی (DCEU) با فلش گرنت گاستین که از زمین نخست (Earth-Prime) در ارو ورس (Arrowverse) و تمام فلش‌های دیگری که در مولتی‌ورس دی سی وجود دارند، بودیم و تائید شد که کدام یک از آن بهترین فلش در دی سی است.

مولتی‌ورس دی سی نقش پررنگی در جدیدترین قسمت The Flash یعنی It’s My Party and I’ll Die If I Want To داشت. شخصیت شرور بلادورک (Bloodwork) در این قسمت نقشه ریخت تا سلول‌های خونی خراب را در سراسر واقعیت پخش تا بتواند جهان‌های متعددی از جمله زمین نخست ارو ورس را تصاحب کند. این تهدید جدید مولتی‌ورسی باعث شد تا الیور کوئین (Oliver Queen) در نقشش جدیدش به عنوان اسپکتر (The Spectre) باری دیگر به طور مستقیم با بری آلن (Barry Allen) همکاری کند و تمام موجودات دنیا را نجات دهد. در این قسمت فهمیدیم که پس از کراس‌اور بزرگ Crisis on Infinite Earths در ارو ورس، یک مولتی‌ورس جدید به وجود آمده است.

زمانی که بری آلن و الیور کوئین بلادورک را شکست دادند، مانند گذشته که الیور زنده بود، به جایی رفتند تا با یک نوشیدنی پیروزی خود را جشن بگیرند. در آن جا بری از الیور می‌پرسد که چند فلش دیگر تمام زمین‌های دیگر مولتی‌ورس وجود دارند؟ اما الیور از دادن پاسخ دقیق خودداری کرد، اما گفت که تعداد آن‌های بیش از اندازه‌ای که بافی باشد، است. با این حال اما او یک حقیقت جالب را درباره فلش‌های مولتی‌ورس به اشتراک گذاشت. او به مقایسه فلش ازرا میلر با گرنت گاستین و تمام فلش‌های حاضر در مولتی‌ورس پرداخت و گفت که هیچ کدام از آن‌ها از فلش گرنت گاستین بهتر و تاثیرگذارتر نبوده‌اند.

با توجه به دوستی طولانی‌ای که الیور کوئین با بری آن داشته، ممکن است که عده‌ای گمان کنند که او به همین دلیل بری را بهترین فلش مولتی‌ورس دی سی می‌داند، اما با توجه به چیزهایی که قبلا دیده‌ایم دلیلی وجود ندارد که به صداقت و درستی حرف او شکی داشته باشیم. الیور اولین کسی بود که زمانی که بری بیش از اندازه اعتماد به نفس داشت، با او درگیر شد و سعی کرد که او غرور و خود بزرگ بینی‌اش را کنار بگذارد. با توجه به این موضوع، می‌توان گفت که الیور واقعا معتقد است که بری بهترین فلش مولتی‌ورس دی سی است و این جمله، یک حرف بیهوده برای قوت قلب دادن به او نیست.

مقایسه فلش ازرا میلر با گرنت گاستین

اما با نادیده گرفتن حرف‌های الیور کوئین، هنوز هم مقایسه فلش ازرا میلر با گرنت گاستین کار سختی است. بری آلن زمین نخست که اکنون نزدیک به دهه است که در قاب تلویزیون حضور دارد، به نسبت فلش دنیای توسعه‌یافته دی سی قهرمان با تجربه‌تری است و در طول فعالیت‌های خود لیست بسیار بزرگی از دستاوردهای چشمگیر دارد. این دستاوردها شامل مواردی چون زنده ماندن در داخل سیاهچاله برای بیش از ۳۰ ثانیه و ساخت یک اسپید فورس (Speed Force) جدید می‌شود. در حالی که فعلا نمی‌توان سطح قدرت این دو فلش را با یکدیگر مقایسه کرد، اما با توجه به تجربه عملی‌ای که فلش گرنت گاستین در مقایسه با فلش ازرا میلر دارد، می‌توان گفت که او فلش قدرتمندتری است.

فصل نهم سریال The Flash که آخرین است آخرین فصل از داستان‌های دنیای محبوب و دوست‌داشتنی ارو ورس باشد، هم اکنون از شبکه سی‌دبلیو (The CW) در حال پخش است. پخش این فصل که با ۱۳ قسمت، کوتاه‌ترین فصل این سریال است، از اوایل سال ۲۰۲۳ شروع شد و تا پایان ماه مه به اتمام خواهد رسید و در نهایت، شاهد بسته شدن پرونده ارو ورس بعد از نزدیک به ۱۱ سال خواهیم بود. در طول این سال‌ها شاهد سریال‌های دیگری چون Supergirl، Legends of Tomorrow، Black Lightning و Batwoman نیز بودیم که تا سال گذشته پخششان ادامه داشت، اما سپس شاهد لغو شدن ساخت ادامه آن‌ها بودیم.

اما جدا از ارو ورس، اولین فیلم سینمایی اختصاصی با محوریت فلش یعنی The Flash در راه است و پس از نزدیک به ۹ سال انتظار، در تاریخ ۱۶ ژوئن ۲۰۲۳ (۲۶ خرداد ۱۴۰۲) در سالن‌های سینمای سراسر دنیا اکران خواهد شد و اتفاقا، داستان این اثر نیز روی مولتی‌ورس جریان دارد و شاید فلش گرنت گاستین نیز در آن حاضر شود. این اثر به دست اندی موسکیتی (Andy Muschietti) کارگردانی شده است و به جز فلش ازرا میلر، قرار است شاهد بازگشت بتمن (Batman) مایکل کیتون (Michael Keaton) و بن افلک (Ben Affleck) نیز در آن باشیم. احتمال دارد که به جز فلش گرنت گاستین، شخصیت‌های دیگر از ارو ورس نیز در این فیلم سینمایی حضوری کوتاه داشته باشند.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

9 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments