واکنش عجیب کوری بارلوگ به افشای گیم پلی بازی God of War Ragnarok

عصبانیت سانتا مونیکا

گیم پلی بازی God of War Ragnarok

ساعاتی پس از افشای ویدیوهایی از صحنه‌های مهم گیم پلی و داستانی بازی God of War Ragnarok در شبکه‌های اجتماعی، کوری بارلوگ، تهیه‌کننده سری خدای جنگ، نسبت به این موضوع واکنش نشان داد.

کمتر از دو هفته به انتشار بازی مورد انتظار گاد آو وار رگناروک باقی مانده و در حالی که هواداران بی‌صبرانه منتظر تجربه بازی و شروع ماجراجویی هیجان‌انگیز کریتوس هستند، چندی پیش یکی از خرده‌فروشان نسخه فیزیکی این عنوان را زودتر از زمان مقرر و به طور غیرقانونی عرضه کرده که حسابی استودیوی سانتا مونیکا و بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی را به دردسر انداخته و مهم‌تر از همه، داستان بازی را برای برخی‌ها لو داده است.

در واقع، انتشار زودهنگام و غیرقانونی بازی باعث شده تا ویدیوهایی از صحنه‌های مهم گیم‌پلی خدای جنگ رگناروک در فضای مجازی منتشر شود که داستان بازی را اسپویل می‌کند. در همین راستا، مت سوفوس، کارگردان بخش داستانی بازی، در پیامی از هواداران درخواست کرد که چند روزی به انجمن ردیت و شبکه یوتیوب مراجعه نکنند تا داستان و وقایع مهم این عنوان برای کسی اسپویل نشود.

مت سوفوس در این زمینه می‌گوید:

چند وقتی از شبکه‌های اجتماعی از جمله ردیت و یوتیوب دور باشید، مگر اینکه اسپویل‌کنندگان را بلاک کرده باشید. از اینکه بازی در طول این چند روز برای کسی اسپویل شده، بسیار متاسف هستم. ما تمام تلاش خود را به کار گرفتیم تا این بازی بدون هیچ اسپویل به دست شما برسد.

در همین حین، آقای کوری بارلوگ، کارگردان و تهیه‌کننده بازی، در صفحه شخصی حساب کاربری توییتر خود نسبت به این افشاگری واکنش نداد. او ضمن اشاره به قانونی‌شکنی خرده‌فروش مزبور، از هوادارانی که ناخواسته اسپویل شده‌اند، عذرخواهی کرد. در ادامه او اشاره می‌کند که نسخه فیزیکی بازی‌ها صرفا باید شامل دیتا باشند و فعال‌سازی آن از طریق پلتفرم مورد نظر صورت بگیرد؛ اقدامی که می‌تواند جلوی هرگونه قانونی‌شکنی فروشگاه‌ها و افشای گیم‌پلی و داستان بازی‌ها را بگیرد.

کوری بارلوگ در این خصوص توضیح می‌دهد:

در حال حاضر به این نتیجه رسیدم که اگر دیسک بازی‌ها صرفا شامل دیتای بازی‌ها باشند، یک مزیت محسوب می‌شود. یکی از خرده‌فروش‌ها قانون‌شکنی کرده و بازی را زودتر از زمان مقرر به فروش رسانده است. این خبر برای من و تمامی اعضای استودیو بسیار ناامیدکننده است. از تمامی بازیکنانی که به دنبال یک تجربه جدید از سری خدای جنگ بودند و حالا باید از اسپویل‌ها و ویدیوهای لو رفته دوری کنند، عذرخواهی می‌کنم. به معنای واقعی کلمه این کار احمقانه است. هرگز این روشی نبود که سانتا مونیکا قصد ارائه آن را داشت.

لازم به ذکر است که بازی خدای جنگ رگناروک در روز ۹ نوامبر سال ۲۰۲۲ میلادی (۱۸ آبان ماه) به صورت انحصاری برای کنسول‌های پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 منتشر می‌شود. شما همین حالا می‌توانید بازی مزبور را به طور دیجیتالی از طریق فروشگاه رسمی پلی استیشن پیش خرید کنید که در این صورت یک زره ویژه برای کریتوس و یک تونیک برای آترئوس به رایگان دریافت می‌کنید.

داستان بازی جدید خدای جنگ پس از اتفاقات نسخه پیشین جریان دارد؛ زمانی که فیمبول وینتر از راه رسیده و تمام نه قلمرو را تحت تاثیر خود قرار داده است. کریتوس به همراه پسرش، آترئوس برای پاسخ معماها سفر پرماجراجویی را به هر یک از قلمروها آغاز می‌کند و از طرفی، نیروهای آزگارد نیز برای نبرد عظیمی آماده می‌شوند. در همین حین، مادر بالدر یعنی فریا نیز از طلسم خود فرار کرده و قصد دارد انتقام مرگ پسرش را از کریتوس بگیرد.

بر اساس گزارش اخیر رسانه معروف IGN، اتمام ۱۰۰ درصدی مراحل (اصلی و فرعی) بازی چیزی در حدود ۵۰ ساعت طول می‌کشد.  البته، این رقم برای شرایط عادی بوده و بدیهی است که مدت زمان گیم‌پلی به درجه سختی و مهارت بازیکنان بستگی دارد. نکته قابل توجه این گزارش‌ها این است که ظاهرا گیم‌پلی و محتوای گاد آو وار رگناروک تقریبا دو برابر نسخه قبلی خواهد بود و این بار جهان بازی بزرگ‌تر و گسترده‌تر از همیشه است.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با قانون‌شکنی خرده‌فروش و افشای ویدیوهایی از صحنه‌های مهم گیم پلی بازی God of War Ragnarok چیست؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا