عرضه بازی Final Fantasy 16 در سال ۲۰۲۲ غیرممکن است!

جیسون شرایر توضیح می‌دهد

عرضه بازی Final Fantasy 16

سردبیر رسانه معتبر بلومبرگ مدعی است که بازی مورد انتظار Final Fantasy 16 در سال ۲۰۲۲ میلادی عرضه نخواهد شد.

پس از انتشار گمانه‌زنی‌ها و گزارش‌های متعدد، در نهایت شهریور ماه سال گذشته بود که کمپانی اسکوئر انیکس (Square Enix) در جریان رویداد اختصاصی پلی‌استیشن از دنباله‌ی سری پرطرفدار فاینال فانتزی تحت عنوان Final Fantasy XVI پرده برداشت. این عنوان چند وقتی است که مراحل ساخت و توسعه‌ی خود را در استودیوی کریئیتو بیزینس یونیت ثری سپری می‌کند که البته جزئیات چندان زیادی از آن به اشتراک گذاشته نشده و تاریخ عرضه‌ی آن در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

در همین راستا، چندی پیش آقای جیسون شرایر، ژورنالیست رسانه معروف و شناخته‌شده بلومبرگ، در تازه‌ترین پادکست خود اعلام کرد که اگرچه شرکت اسکوئر انیکس با همکاری استودیوی کریئیتو بیزینس یونیت ثری روی ساخت نسخه‌ی شانزدهم فاینال فانتزی فعالیت می‌کند، اما این عنوان در سال جاری میلادی منتشر نخواهد شد. او معتقد است که شرایط تیم توسعه‌دهنده بازی به نحوی نیست که تا اواخر امسال بتواند پروسه‌ی ساخت آن را تکمیل کند.

به همین خاطر، شرایر بر این باور است که عرضه بازی Final Fantasy 16 طی ماه‌های آینده کاملا بعید بوده و هواداران نباید منتظر تجربه‌ی این اثر در سال جاری میلادی باشند. هرچند، باید بدانید که شرایر مدعی است این گفته‌ها صرفا برگرفته از برداشت شخصی او از وضعیت کنونی روند توسعه‌ی بازی است و این اطلاعات را از سوی کریئیتو بیزینس یونیت ثری و یا شرکت اسکوئر انیکس دریافت نکرده است.

جیسون شرایر در این زمینه می‌گوید:

برای انتشار بازی در سال ۲۰۲۲ میلادی امید زیادی ندارم. بدیهی است که این حرف من برای طرفداران مجموعه‌ی فاینال فانتزی ناامیدکننده به نظر می‌رسد، اما باید توضیحات دقیق‌تری در این باره ارائه دهم. پیش از هرچیزی باید بگویم که نظر من برگرفته از اطلاعات رسمی منتشر شده از پروسه‌ی توسعه‌ی Final Fantasy 16 نیست، اما اگر به طور منطقی به وضعیت تیم سازنده بازی نگاه کنیم، به راحتی می‌توان فهمید که این اثر مطمئنا در سال جاری میلادی منتشر نخواهد شد.

ژورنالیست معروف صنعت بازی‌های ویدیویی در ادامه‌ی صحبت‌های خود با جدیت تمام دوباره تاکید کرد که انتشار بازی مورد انتظار Final Fantasy 16 در سال جاری میلادی کاملا غیرممکن است. او این خصوص توضیح می‌دهد:

موردی که باید در زمینه بازی فاینال فانتزی ۱۶ در نظر گرفت، این است که اثر توسط همان تیمی در دست ساخت و توسعه قرار دارد که پیش‌تر عنوان فاینال فانتزی ۱۴ را خلق کرده‌اند. فراموش نکنید که پشتیبانی از بازی مزبور تا اوایل سال ۲۰۲۱ میلادی ادامه داشت و از همه مهم‌تر، بازی در زمان انتشار خود نیز با تاخیرهای زیادی روبه‌رو شد. بر این اساس و طبق شواهد موجود، به جرات می‌گویم که انتشار بازی جدید این فرنچایز در سال ۲۰۲۲ میلادی غیرممکن است.

ذکر این نکته مهم است که اسکوئر انیکس تا به این لحظه ادعاهای این خبرنگار را تایید و یا تکذیب نکرده است. از طرفی، منابع رسمی نیز واکنشی از خود در قبال چنین اظهاراتی نشان نداده‌اند. بر این اساس، در حالی که اغلب گفته‌های جیسون شرایر به حقیقت پیوسته‌اند، اما هنوز نمی‌توان با قاطعیت درباره عدم عرضه‌ی فاینال فانتزی ۱۶ در سال جاری میلادی صحبت کرد و طبق معمول، باید منتظر انتشار خبرهای رسمی بمانیم. ناگفته نماند که اثر مزبور در انحصار پلی‌استیشن 5 بوده و خبری از انتشار آن روی کنسول نسل هشتم سونی نیست.

داستان بازی در سرزمین والیستیا روایت می‌شود که برج‌هایی بلند از کریستال در سراسر آن به چشم می‌خورند؛ برج‌هایی که با نام کریستال‌های مادر شناخته می‌شوند. این برج‌ها ارتفاع بسیاری داشته و طی نسل‌های گذشته عناصر چهارگانه یعنی آب، هوا، خاک و آتش را کنار هم نگه داشته‌اند. موهبتی که از این کریستال‌ها نشئت می‌گیرد، به قلمروهای موجود در سرزمین والیستیا و مردمانشان اجازه داده در زمینه‌های مختلف پیشرفت کرده و در رفاه و آرامش زندگی کنند.

تاکنون جنگ‌های بسیاری بر سر تصاحب کریستال‌های مادر رخ داده که به دنبال آن، قلمروهای مختلفی به وجود آمدند که هر کدام فرهنگ و ایدئولوژی‌های منحصر به فردی دارند. از قلمروهای موجود در والیستیا می‌توان به فرمانروایی اعظم رزاریا، امپراتوری مقدس سنبرک، پادشاهی ولود، جمهوری دالمکیان و پادشاهی آیرون اشاره کرد. بعد از درگیری‌های فراوان، نهایتا صلحی نه چندان پایدار و شکننده میان تمامی قلمرو برقرار شد؛ تا اینکه  اینکه تهدید جدیدی در فرمانروایی اعظم رزاریا پدیدار شده و صلح میان قلمروها در آستانه‌ی نابودی قرار داده است.

پروتاگونیست بازی، کلایو رزفیلد نام دارد. او نخستین فرزند خانواده‌ی سلطنتی بوده که باید از فرزند دوم یا همان برادر کوچک‌تر خود به نام جاشوا محافظت کند؛ چرا که جاشوا از آیکان فونیکس برخوردار بوده و می‌تواند به موجودی قدرتمند تبدیل شود. در این مسیر، اتفاقات غیرمنتظره و ناگواری برای رزفیلد رخ می‌دهد که البته باید وظیفه‌ی خود را به نحو احسن انجام دهد.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با عدم عرضه بازی Final Fantasy 16 در سال ۲۰۲۲ میلادی چیست؟ شما چه انتظارهایی از اثر بعدی سری محبوب فاینال فانتزی دارید؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا