کمتر از ۱۰ درصد مشتریان برای خرید گوشی هوشمند بیش از ۱۰۰۰ دلار پول می‌دهند

قیمت بالا مانعی بر سر راه 5G؟

کمتر از ۱۰ درصد مشتریان برای خرید گوشی هوشمند بیش از ۱۰۰۰ دلار پول می‌دهند عرفان خورسند ۰ ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ موبایل
خرید گوشی هوشمند

چرخه‌ی ارتقای تلفن‌های همراه به تدریج کند شده و مشتریان بیشتری به جای خرید گوشی هوشمند جدید به تعمیر و نگهداری مدل‌های فعلی خود می‌پردازند. با سرگرمی همراه باشید.

تلفن‌های هوشمند قدرتمند و پرچمدار این روزها به راحتی قیمت ۱۰۰۰ دلاری یا بیشتر دارند. با اینکه طی دو سال گذشته مشتریان راحت‌تر با این افزایش قیمت کنار آمده‌اند، اما این بدین معنا نیست که هنگام معرفی یک گوشی گران‌قیمت جدید برای خرید آن صف می‌کشند. بلکه اتفاقا کاملا برعکس است و اکثر مشتریان ترجیح می‌دهند استفاده‌ی بیشتری از دستگاه‌های فعلی خود کنند. پژوهش‌های بخش موبایل گروه NPD نشان می‌دهد که کمتر از ۱۰ درصد خریداران برای خرید گوشی هوشمند ۱۰۰۰ دلار یا بیشتر پول خرج می‌کنند. با توجه به اینکه کم‌کم موج فناوری نسل پنجم شبکه تلفن همراه از راه می‌رسد، این مسئله می‌تواند مانع بزرگی بر سر راه همه‌گیر شدن آن باشد.

تلفن‌های مجهز به 5G در حال حاضر بسیار هزینه‌بر هستند و به‌طور معمول حدود ۱۲۰۰ دلار قیمت دارند. روند فعلی پیشرفت این تکنولوژی نشان می‌دهد که حداقل در سال جاری میلادی خبری از کاهش هزینه تولید نیست. محدودیت‌های دیگر این فناوری در حال حاضر همچون برد کوتاه، عدم کارکرد در صورت وجود مانع و همچنین تولید حرارت بسیار زیاد چیپ‌های 5G می‌توانند مزید بر علت شوند تا همه‌گیر شدن آن مطابق پیش‌بینی‌ها نباشد.

البته خبرهای خوبی هم برای این فناوری وجود دارد. گزارش NPD نشان می‌دهد که از هر چهار مشتری سه نفر نسبت به آن آگاهی دارند. به‌علاوه یک سوم دارندگان گوشی هوشمند در حال حاضر به خرید یک مدل جدید که از 5G پشتیبانی کند علاقمند هستند. شما چه فکر می‌کنید؟ آیا فناوری 5G به این زودی‌ها تبدیل به یک استاندارد همه‌گیر خواهد شد؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا