ساخت بازی Fallout 5 رسما تایید شد

به این زودی‌ها منتظر عرضه بازی نباشید!

ساخت بازی Fallout 5

 تاد هاوارد (Todd Howard) در تازه‌ترین گفت‌وگوی خود رسما اعلام کرد که شرکت بتزدا بعد از توسعه‌ی The Elder Scrolls 6، پروسه ساخت بازی Fallout 5 را آغاز می‌کند.

بدون شک سری فال‌اوت یکی از محبوب‌‎ترین فرنچایزهای صنعت بازی‌های ویدیویی به شمار می‌رود که تا به امروز نسخه‌های متعددی از آن توسط شرکت سرشناس بتزدا (Bethesda) راهی بازار شده است. جدیدترین بازی این مجموعه، فال‌اوت ۷۶ نام دارد که نزدیک به چهار سال از انتشارش می‌گذرد؛ عنوانی که اولین تجربه چند نفره آنلاین و سرویس محور از این سری را برای بازیکنان رقم زد.

در همین حین که بسیاری از هواداران پروپاقرص فال‌اوت بی‌صبرانه منتظر ساخت دنباله‌ی مجموعه هستند، اخیرا تاد هاوارد در گفت‌وگو با رسانه معروف IGN اعلام کرد که در حال حاضر تمامی اعضای استودیو بتزدا سافت‌ورکس روی توسعه بازی Starfield متمرکز شده‌اند و بعد از انتشار این عنوان، آن‌ها ساخت بازی The Elder Scrolls VI را در دستور کار خود قرار خواهند داد.

گقتنی است که نسخه ششم بازی الدر اسکرولز برای نخستین بار در سال ۲۰۱۸ میلادی معرفی شد. بعد از این رونمایی، سازندگان جزئیات زیادی از بازی ارائه نکردند و آن‌طور که به نظر می‌رسد، این عنوان همچنان در مرحله پیش تولید قرار دارد. بر این اساس، نباید به این زودی‌ها منتظر عرضه بازی باشید. در ادامه این مصاحبه، هاوارد خاطرنشان کرد که بعد از تکمیل فرآیند ساخت The Elder Scrolls 6، نوبت به خلق بازی مورد انتظار Fallout 5 می‌رسد.

با استناد بر اظهارات این کارگردان خلاق، ساخت دنباله فال‌اوت قطعی و تایید شده است. با این حال، از آنجا که تیم سازنده بعد از عرضه بازی The Elder Scrolls 6 به سراغ توسعه‌ آن می‌رود، به نظر می‌رسد که تا چند سال آینده خبری از عرضه‌ بازی نخواهد بود و هواداران چند سالی را باید با تجربه فال‌اوت ۷۶ سپری کنند. در خلال این گفته‌ها، هاوارد اذعان داشت که شرکت بتزدا همزمان با ساخت این عناوین بزرگ، روی توسعه چند پروژه دیگر فعالیت می‌کند که متاسفانه اطلاعاتی در این زمینه در دست نیست.

تاد هاوارد در این خصوص توضیح می‌دهد:

بله، بازی الدر اسکرولز ۶ در مرحله پیش تولید به سر می‌برد. بعد از انتشار این عنوان، ما ساخت بازی فال‌اوت ۵ را آغاز می‌کنیم. بدین ترتیب، برنامه ما برای چند سال آینده مشخص و شلوغ خواهد بود. البته، در این میان ما چندین پروژه دیگر نیز در اختیار داریم که باید به آن‌ها توجه کنیم.

نکته قابل توجه این است که علی‌رغم تمرکز بتزدا روی ساخت استارفیلد و الدر اسکرولز ۶، این کمپانی ایده‌های زیادی برای ساخت دنباله سری فال‌اوت در نظر گرفته است. تاد هاوارد در این رابطه عنوان کرده است که:

بازی فال‌اوت بخش مهمی از وجود شرکت ما است. ما هر از چند گاهی با استودیوها و توسعه‌دهندگان دیگری نیز همکاری می‌کنیم. من نمی‌توانم بگویم که دقیقا چه اتفاقی در آینده رخ می‌دهد. با این وجود، ما یک ایده کلی برای بازی فال‌اوت ۵ در نظر گرفته‌ایم.

ناگفته نماند که مراحل ساخت یک بازی ویدیویی در استودیو بتزدا سافت‌ورکس به طور معمول طولانی و زمان‌بر است؛ چرا که طبق ادعای سازندگان، آن‌ها به دنبال ارائه بهترین تجربه ممکن از آثار خود هستند. برای مثال، ساخت بازی استارفیلد از سال ۲۰۱۵ میلادی کلید خورده و این عنوان بعد از هفت سال صبر و انتظار، در نهایت در اواخر سال جاری میلادی راهی بازار خواهد شد. بنابراین، به نظر می‌رسد که دو بازی الدر اسکرولز ۶ و فال‌اوت ۵ نیز تا پیش از سال ۲۰۲۴ یا ۲۰۲۵ میلادی عرضه نخواهند شد و با انتشار آن‌ها فاصله زیادی داریم.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با صحبت‌های اخیر آقای تاد هاوارد و ساخت بازی Fallout 5 چیست؟ به نظر شما، آیا بتزدا با همکاری ردموندی‌ها می‌تواند این مجموعه پرطرفدار را به دوران اوج و طلایی خود بازگرداند؟ فراموش نکنید که نظرات خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا