#مهسا_امینی

سیستم امتیاز دهی Fall Guys ثابت می‌کند که باختن در این بازی به صرفه‌تر است!

سیستم عجیب و غریب بازی فال گایز هیجان بازی را کاهش داده است

سیستم امتیاز دهی Fall Guys

بازی رایگان Fall Guys، این روزها نقل تمام محافل گیمینگ است و سیاست عجیب استودیو توسعه دهنده، بحث‌ها درباره این بازی را داغ‌تر کرده است. سیستم امتیاز دهی Fall Guys، سبب حذف عمدی کاربران در دورهای ابتدایی بازی شده است!

هفته گذشته بازی Fall Guys قدمی بزرگ برداشت و با رایگان شدن این بازی در تمامی پلتفرم‌ها و انتشار برای اولین مرتبه در کنسول‌های نینتندو سوییچ و ایکس باکس، ما شاهد افزایش فوق العاده چشم گیر کاربران این بازی بودیم. اما اینگونه به نظر می‌رسد که سیاست توسعه دهندگان بازی Fall Guys تنها رایگان کردن این بازی نبوده و آن‌ها برنامه‌های بسیاری برای بازی تازه رایگان شده خود دارند!

اگر در زمان تجربه این بازی کمی دقت داشته باشید، متوجه می‌شوید که شما در زمان برد در این بازی، مقدار بسیار کمی بتل پس خود را ارتقا می‌دهید و در نتیجه بسیار دیرتر به سطوح پایانی بتل پس در زمان برد خود می‌رسید. به عبارت دیگر، باخت در مرحله ابتدایی بازی، بتل پس شما را بیش از برد در مسابقات ارتقا می‌دهد!

ارتقا یافتن در بازی Fall Guys با واحد Fame به معنای شهرت شناخته می‌شود. شما با پیروزی در مسابقات و تکمیل چالش‌های بازی، Fame دریافت می‌کنید. در حالی که هر چالش روزانه می‌تواند تا بیش از ۳۰۰ Fame برای شما و هر چالش هفتگی بیش از ۱۰۰۰ Fame را نصیب شما کند، بازی کردن به شکل معمول، چنین میزان چشم گیری از Fame را برای شما به ارمغان نمی‌آورد!

شما اگر در بازی شرکت کرده و طی دور ابتدایی حذف شوید، ۲۴ Fame به دست می‌آورید و نکته جالب این است که دورهای بعدی بازی، میزان Fame کمتری نسبت به دور اول برای شما در بر دارند! به عبارت دیگر، بهترین روش برای کسب Fame پس از تکمیل چالش‌ها، شرکت در بازی و حذف شدن در دور اول برای به دست آوردن ۲۴ Fame است! این موضوع می‌تواند سبب حذف عمدی کاربران در دور اول برای به دست آوردن Fame مورد نیازشان شود که بیشترین میزان Fame به دست آمده در میان هر دور است!

اما این پایان ماجرا نیست و در کنار توزیع عجیب و غریب Fame در بازی Fall Guys، تیم توسعه دهنده این بازی جوایزی که به برندگان بازی تعلق می‌گرفت را نیز به شدت کاهش داده است! پیش از رایگان شدن بازی Fall Guys، کاربران پس از پیروزی تاج دریافت می‌کردند که در حقیقت ارز درون بازی Fall Guys برای خرید آیتم‌های تزئینی بود، ولی پس از رایگان شدن، از تاج به عنوان ارز درون بازی برای خرید آیتم‌ها استفاده نشده و در عوض ما با نواری آشنا شدیم که پس از پیروزی نوار به مقدار بسیار کم ارتقا پیدا کرده که سبب بازگشایی برخی آیتم‌های تزئینی کم ارزش می‌شود. به عبارت دیگر ارزش پیروزی‌ها به شدت پایین آمده است.

بسیاری از فعالان دنیای بازی‌های ویدیویی تلاش کردند برای پیگیری این موضوع با استودیو مدیاتونیک (Mediatonic) ارتباط برقرار کنند و گمان دارند که سیستم امتیاز دهی در این بازی باید تغییراتی عمده به خود ببیند تا جلوی باخت عمدی کاربران گرفته شود. بدون شک حل نکردن این موضوع در آینده می‌تواند سبب کاهش هیجان بازی Fall Guys شود! نظر شما درباره سیستم امتیاز دهی Fall Guys چیست؟ آیا شما متوجه این موضوع شده بودید؟ منتظر نظرات شما هستیم.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا