1%
  • 0/10

برگزاری نمایشگاه E3 2022 لغو شده است؟

تام هندرسون در این باره می‌گوید

برگزاری نمایشگاه E3 2022 لغو شده است؟ ۰ ۲۱ اسفند ۱۴۰۰ اخبار بازی کپی لینک
نمایشگاه E3 2022

برخلاف گزارش‌های قبلی، یکی از معروف‌ترین اینسایدرهای حوزه ویدیو گیم معتقد است که نمایشگاه E3 2022 به صورت دیجیتالی و آنلاین برگزار خواهد شد.

بدون تردید، E3 یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین نمایشگاه‌های ویدیو گیم برشمرده می‌شود که تا چند سال پیش تمامی اتفاقات مهم صنعت بازی‌های ویدیویی در این مراسم رقم می‌خورد. البته، ای‌تیری در طول سال‌های اخیر به خاطر مشکلات فراوان و عدم همکاری همه‌ی جانبه‌ی بسیاری از شرکت‌های ناشر دیگر جذابیت اولیه خود را ندارد، اما در هر حال هر ساله شماری از بازیکنان برای برگزاری آن لحظه شماری می‌کنند.

اگر خاطرتان باشد، دو سال پیش برگزاری رویداد E3 به خاطر شیوع گسترده ویروس کرونا در سراسر جهان به کلی لغو شد. یک سال بعد، با توجه به تداوم فراگیری این بیماری، مسئولان به طور دیجیتالی و آنلاین مراسم ای‌تیری را با همکاری شرکت‌های بزرگی از جمله مایکروسافت برگزار کردند. با این وجود، انتظار می‌رفت که مراسم پیش‌رو دوباره به صورت حضوری به میادین بازگردد و بعد از دو سال، دوباره شاهد آن حال و هوای همیشگی و غرفه‌های شلوغ کمپانی‌ها بودیم.

در همین راستا، ظاهرا انجمن سرگرمی‌های نرم‌افزاری همچنان برنامه‌ای برای برگزاری حضوری E3 ندارد و آن‌ها پیش‌تر با اشاره به رشد دوباره پاندمی و شیوع سویه جهش یافته اومیکرون، اعلام کردند که نمایشگاه امسال نیز به طور دیجیتالی و آنلاین پخش خواهد شد. با انتشار این خبر، طولی نکشید که آقای جف گراب، ژورنالیست معروف، ادعا کرد که مراسم ای‌تیری امسال چه از نظر حضوری و چه از نظر دیجیتالی و آنلاین به کلی لغو شده است.

در این میان، ساعاتی پیش آقای تام هندرسون، یکی از اینسایدرهای نامدار صنعت بازی‌های ویدیویی، نسبت به این موضوع واکنش نشان داد و علی‌رغم اظهارات جف گراب، در پیامی اعلام کرد که نمایشگاه E3 2022 به طور دیجیتالی برگزار خواهد شد. او مدعی است که انجمن سرگرمی‌های نرم‌افزاری به تازگی ایمیل‌هایی برای دعوت بازی‌سازان به نمایشگاه ارسال کرده که در این پیام‌ها به برگزاری دیجیتالی E3 اشاره شده است.

هندرسون بر این باور است که انجمن سرگرمی‌های نرم‌افزاری به‌زودی تاریخ دقیق برگزاری رویداد E3 را مشخص می‌کند. دقت داشته باشید این اولین باری نیست که ای‌تیری به صورت دیجیتالی و آنلاین برگزار می‌شود. همان‌طور که اشاره کردم، سال پیش نیز این مراسم در قالب برنامه‌ی دیجیتالی با حضور کمپانی‌های سرشناسی همچون مایکروسافت، نینتندو، بتزدا و یوبی‌سافت برگزار شد. با این حال، نکته جالب ماجرا اینجا است که علی‌رغم تداوم شیوع ویروس کرونا، شماری از رویدادهای ویدیو گیم در سال جاری میلادی به طور حضوری برگزار می‌شوند.

برای مثال، چند روز پیش مشخص شد که مراسم Gamescom 2022 به طور حضوری از روز دوم الی ششم شهریور سال ۱۴۰۱ (۲۴ تا ۲۸ آگوست)‌ در شهر کلن آلمان برگزار خواهد شد. بر اساس عادت، مراسم شب افتتاحیه نیز در روز یکم شهریور (۲۳ آگوست)‌ به میزبانی جیف کیلی پخش می‌شود. علاوه بر این، نمایشگاه Tokyo Game Show 2022 نیز بعد از دو سال به طور حضوری از روز ۲۴ تا ۲۷ شهریور (مصادف با پانزدهم الی هجدهم سپتامبر سال جاری میلادی) در کشور ژاپن برگزار می‌شود. تمامی این‌ها در حالی است که انجمن سرگرمی‌های نرم‌افزاری همچنان تمایلی به مراسم حضوری ندارد.

گفتنی است که تا به امروز شرکت‌های بزرگی همچون مایکروسافت و سونی به حضور و یا عدم حضور در E3 پیش‌رو اشاره نکرده‌اند و فهرست کمپانی‌های حاضر در نمایشگاه مشخص نشده است. اگر شرایط مشابه گذشته باشد، تعدادی از بازی‌های جدید کمپانی‌های نینتندو، یوبی‌سافت، اسکوئر انیکس، الکترونیک آرتز و ردموندی‌ها در این مراسم معرفی خواهند شد. متاسفانه، سونی چند سالی است که از حضور در ای‌تیری خودداری می‌کند و بازی‌های جدید این کمپانی در رویدادهای اختصاصی همچون State of Play و PlayStation Showcase به نمایش گذاشته می‌شوند.

در این میان، بد نیست اشاره کنم که نیک بیکر، بنیان‌گذار رسانه ایکس‌باکس ارا، اخیرا خاطرنشان کرده که شرکت مایکروسافت در حال برنامه ریزی برای برگزاری دو رویداد در سال جاری است. به گفته‌ی او، اولین رویداد ایکس‌باکس شوکیس در تاریخ نامشخصی از ماه می (اردیبهشت الی خرداد ۱۴۰۱) برگزار می‌شود؛ ادعایی که کمی عجیب به نظر می‌رسد، چرا که این کمپانی همواره در نمایشگاه E3 شرکت می‌کند که در این صورت، پخش دو کنفرانس ایکس‌باکس به فاصله‌ی کمتر از یک ماه تا حدودی دور از انتظار است.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با برگزاری نمایشگاه E3 2022 به صورت دیجیتالی و آنلاین چیست؟ به نظر شما، آیا انجمن سرگرمی‌های نرم‌افزاری می‌تواند رویداد ای‌تیری را دوباره به دوران اوج خود بازگرداند و یا این مراسم در سال‌های آینده به فراموشی سپرده خواهد شد؟ شما چه انتظارهایی از E3 پیش‌رو دارید؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments