1%
  • 0/10

مراسم E3 2022 به صورت دیجیتالی برگزار می‌شود

شیوع امیکرون باز هم دردسرساز شد!

مراسم E3 2022 به صورت دیجیتالی برگزار می‌شود ۰ ۱۷ دی ۱۴۰۰ اخبار بازی کپی لینک
مراسم E3 2022

بر اساس تازه‌ترین بیانیه‌ی انجمن سرگرمی‌های نرم‌افزاری، مراسم E3 2022 به خاطر شیوع ویروس جهش یافته امیکرون به صورت دیجیتالی و آنلاین برگزار خواهد شد.

بدون هیچ شک و تردیدی، E3 را می‌توان یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین رویدادها در صنعت بازی‌های ویدیویی دانست. مراسمی که اگرچه در طول چند سال اخیر به خاطر مشکلات فراوان و عدم همکاری همه‌ی جانبه‌ی بسیاری از شرکت‌های ناشر از آب و تاب افتاده و دیگر آن جذابیت همیشگی خود را ندارد، اما در کل شماری از بازیکنان هر ساله برای برگزاری آن لحظه شماری می‌کنند.

اگر خاطرتان باشد، دو سال پیش بود که همزمان با شیوع گسترده ویروس کرونا، برگزاری این نمایشگاه به کلی لغو شد. یک سال بعد، با توجه به تداوم فراگیری این بیماری، مسئولان به طور دیجیتالی و آنلاین مراسم ای‌تیری را با همکاری شرکت‌های بزرگی از جمله مایکروسافت، اسکوئر انیکس، الکترونیک آرتز و یوبی‌سافت برگزار کردند. با این حال، در طول چند ماه اخیر به لطف واکسیناسیون سراسری، برخی از نمایشگاه‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت حضوری برگزار شدند که به همین خاطر، انتظار می‌رفت مراسم E3 2022 نیز با همان شکل و شمایل همیشگی خود به میدان بازگردد.

در همین راستا، متاسفانه با رشد دوباره پاندمی و شیوع ویروس جهش یافته امیکرون، گویا محدودیت‌ها بار دیگر از راه می‌رسند و برخلاف تصورها، خبری از نمایشگاه حضوری نیست و مراسم ای‌تیری سال جاری میلادی مشابه سال پیش در قالب یک رویداد دیجیتالی و آنلاین برگزار خواهد شد. انجمن سرگرمی‌های نرم‌افزاری ساعاتی پیش در بیانیه‌ای اعلام کرد که پیرو دستورات سازمان بهداشت جهانی و کاهش ریسک‌ها و خطرات جانی در خصوص سویه جدید ویروس کرونا به نام امیکرون، مراسم E3 2022 به صورت حضوری برگزار نمی‌شود. این سازمان وعده داده که به‌زودی جزئیات بیشتری در خصوص رویداد پیش‌رو ارائه می‌کند.

انجمن سرگرمی‌های نرم‌افزاری در این باره توضیح می‌دهد:

به خاطر خطرات جانی و ریسک‌های زیاد در رابطه با شیوع ویروس کرونا، مراسم ای‌تیری سال ۲۰۲۲ میلادی به صورت حضوری برگزار نمی‌شود. با این حال، ما در خصوص رویداد پیش‌رو بسیار هیجان‌زده هستیم و به‌زودی اطلاعات بیشتری در این زمینه به اشتراک خواهیم گذاشت.

البته، در نظر داشته باشید که برگزاری دیجیتالی E3 2022 هنوز قطعی نشده است. با توجه به احتمال تغییر شرایط، ممکن است یک سری محدودیت‌ها از سوی سازمان‌های بهداشتی لغو شده و در نهایت مراسم ای‌تیری سال جاری میلادی به طور حضوری برگزار شود. بدین خاطر، اتحادیه سرگرمی‌های نرم‌افزاری علی‌رغم انتشار بیانیه‌ی فوق، هم‌اکنون در تلاش است تا فضای نمایشگاهی مورد نظر خود در شهر لاس وگاس را به ثبت برساند؛ چرا که ثبت چنین فضاها برای برگزاری یک رویداد بزرگ ماه‌ها به طول می‌انجامد.

هرچند، شواهد امر گویای این موضوع است که سویه جدید ویروس کرونا به این زودی‌ها از بین نمی‌رود و چه بسا با گذشت زمان، شاید شرایط بدتر نیز شود. بر این اساس، به احتمال قوی ای‌تیری امسال مشابه سال پیش به صورت آنلاین برگزار خواهد شد. ذکر این نکته مهم است که در صورت برگزاری دیجیتالی مراسم، تمامی علاقه‌مندان می‌توانند کنفرانس‌های مطبوعاتی را به صورت کاملا رایگان از طریق شبکه‌های توییچ، یوتیوب و توییتر تماشا کنند. با این حال، انتظار می‌رود که همچنان بخش‌هایی از رویداد ای‌تیری سال جاری میلادی در انحصار خبرنگارها، بازی‌سازان و استریمرهای معروف خواهد بود.

E3 2022

این در حالی است که مراسم بزرگ CES 2022 به صورت حضوری در شهر لاوس وگاس ایالات متحده آمریکا در حال برگزاری است. مسئولان این نمایشگاه با وجود شیوع سویه امیکرون و خطرات ناشی از تجمع‌ها، به برگزاری حضوری مراسم ادامه می‌دهند. این موضوع تاکنون با بازخوردها و انتقادهای شدیدی روبه‌رو شده است.

گفتنی است که تا به امروز شرکت‌های بزرگی همچون مایکروسافت و سونی به حضور و یا عدم حضور در ای‌تیری پیش‌رو اشاره نکرده‌اند و فهرست کمپانی‌های حاضر در نمایشگاه مشخص نشده است. اگر شرایط مشابه گذشته باشد، تعدادی از بازی‌های جدید کمپانی‌های نینتندو، یوبی‌سافت، اسکوئر انیکس، الکترونیک آرتز و ردموندی‌ها در این مراسم معرفی خواهند شد. متاسفانه، سونی چند سالی است که از حضور در ای‌تیری امتناع می‌کند و بازی‌های جدید این شرکت در نمایشگاه‌های اختصاصی از جمله State of Play به نمایش گذاشته می‌شوند.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با برگزاری دیجیتالی مراسم E3 2022 چیست؟ شما چه انتظارهایی از این رویداد بزرگ حوزه ویدیو گیم دارید؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments