مراسم E3 2023 رسما لغو شد

همان طور که از مدت‌ها پیش انتظار می‌رفت

مراسم E3 2023 رسما لغو شد عرفان بدری ۰ ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ اخبار بازی
مراسم E3 2023

پس از این که بسیاری شرکت‌ها و ناشران بزرگ صنعت بازی‌های ویدئویی اعلام کردند که در مراسم E3 2023 شرکت نمی‌کنند، اکنون این رویداد به طور رسمی لغو شده و دیگر برگزار نخواهد شد.

مراسم E3 2023 قرار بود تا از تاریخ ۱۳ ژوئن (۲۳ خرداد) تا ۱۶ ژوئن (۲۶ خرداد) توسط ESA و ReedPop برگزار شود، اما از مدت‌ها پیش شرکت‌های بزرگی مثل سونی (Sony)، نینتندو (Nintendo) و مایکروسافت (Microsoft) که می‌توان گفت مهم‌ترین کمپانی‌های حاضر در این رویداد در سال‌های گذشته بودند، اعلام کردند که در مراسم E3 2023 شرکت نخواهند کرد و در عوض برنامه‌های اختصاصی خود را اجرا خواهند کرد.

همچنین مدتی پیش نیز شرکت‌های یوبی‌سافت (Ubisoft) و سگا (Sega) نیز خبر از تغییر برنامه‌های خود و عدم حضور در این رویداد دادند. بعد از آن نیز ناشر بزرگ بازی‌های مستقل یعنی دیوولور دیجیتال (Devolver Digital) نیز اعلام کرد که شرکت‌ها نیز در مراسم E3 2023 حضور پیدا نخواهد کرد. در ادامه نیز گزارش‌های مختلفی از سوی رسانه‌ها منتشر شدند که یا خبر از لغو این رویداد می‌دادند، یا این که حدس می‌زدند این مراسم به‌زودی لغو خواهد شد.

اکنون ESA و ReedPop، برگزارکنندگان E3 2023 به طور رسمی خبر از لغو شدن این رویداد داده‌اند. در همین رابطه، یکی از نمایندگان تیم برگزاری مراسم به رسانه آی‌جی‌ان (IGN) گفت:

این تصمیم سختی بود، چون ما و شرکایمان برای برگزاری این رویداد خیلی تلاش می‌کردیم، اما ما باید اقدامی که برای صنعت و E3 مناسبه رو انجام می‌دادیم. ما قدردان هستیم و درک می‌کنیم که شرکت‌های علاقه‌مند دموهای قابل پخششون رو آماده نکردن، به جز این چالش‌های تامین منابع، برای حضور E3 در تابستان امسال به یک مانعی تبدیل شد که نشد بر اون غلبه کنیم. بر کسانی که قصد حضور در E3 2023 رو داشتند، باید بگم که متاسفیم که نمی‌تونیم چیزی رو که شایسته شماست و از تجربیات رویدادهای برگزار شده توسط Reedpop انتظار دارید رو به نمایش بگذاریم.

مراسم E3 در چند سال اخیر با اتفاقات و چالش‌های مختلفی دست و پنجه نرم می‌کرد و شاید بتواند گفت که E3 2018 آخرین مراسم E3 بود که به طور کامل و مثل همیشه برگزار شد. در E3 2019 شرکت سونی برای اولین بار اعلام کرد که دیگر قصد حضور در آن را ندارد. سپس E3 2020 نیز به دلیل همه‌گیری ویروس کووید-۱۹ به طور کامل لغو شد و برگزار نشد. سپس این مراسم در سال ۲۰۲۱ بازگشت، اما به طور محدودتر و تنها به عنوان یک رویداد دیجیتالی برگزار شد. در ادامه نیز شاهد لغو شدن رویداد E3 2022 بودیم.

یکی از شرکت‌های طبق گزارشات امسال قرار بود حضور پرنگی در E3 2023 داشته باشد، کونامی (Konomi) بود که گفته می‌شود قصد رونمایی از نسخه ریمیک بازی Metal Gear Solid 3 و همچنین یک عنوان جدید از مجموعه Castlevania را داشت. در حالی که ممکن است لغو شدن E3 2023 برای عده‌ای خبر ناامید کننده و بدی باشد، اما ماه ژوئن بدون این مراسم نیز قرار است ماه شلوغ و پرسر و صدایی باشد. در این ماه قرار است شاهد برگزار رویداد Summer Game Fest باشیم که شرکت و ناشران بزرگ زیادی در آن حضور خواهند داشت. همچنین شرکت مایکروسافت نیز در این ماه یک Xbox Games Showcase جدید به همراه یک برنامه با محوریت بازی Starfield را برگزار خواهد کرد. علاوه بر این یوبی‌سافت نیز برنامه ویژه خود را با نام Ubisoft Forward خواهد داشت و گزارش شده که سونی نیز یک رویداد برای معرفی و نمایش بازی‌های جدید خود برگزار خواهد کرد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا