1%
  • 0/10

نمایشگاه E3 برای همیشه لغو شد

به آخر خط رسید

نمایشگاه E3 برای همیشه لغو شد ۰ ۲۲ آذر ۱۴۰۲ اخبار بازی کپی لینک
نمایشگاه E3

بعد از لغوهای پی‌درپی، در نهایت انجمن سرگرمی‌های نرم‌افزاری ایالات متحده از لغو همیشگی نمایشگاه E3 خبر داد.

ای‌تیری یکی از بزرگ‌ترین نمایشگاه‌های صنعت بازی‌های ویدیویی به شمار می‌رفت که در سال‌های اخیر به خاطر ضعف‌های مدیریتی و عدم همکاری شرکت‌ها با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کرد. اگر خاطرتان باشد، برگزاری این مراسم تا به امروز بارها و بارها لغو شده و برخلاف تصورها، تلاش مسئولان نیز چندان ثمربخش نبوده است.

در همین راستا، اگر اخبار بازی‌ها را در رسانه سرگرمی دنبال کرده باشید، احتمالا اطلاع دارید که انجمن سرگرمی‌های نرم‌افزاری ایالات متحده (ESA) در ماه‌های گذشته اعلام کرد که در سال ۲۰۲۴ میلادی برنامه‌ای برای برگزاری دوره بعدی این نمایشگاه ندارد. حال در تازه‌ترین خبرها، گویا این نمایشگاه خاطره‌انگیز به آخر خط رسیده و برگزاری آن برای همیشه لغو شده است.

بیانیه انجمن سرگرمی‌های نرم‌افزاری ایالات متحده به شرح زیر است:

برای بیش از دو دهه میزبان رویدادی بودیم که نه تنها به مراسم مهمی در آمریکا، بلکه به یکی از مهم‌ترین رویدادهای صنعت جهانی بازی‌های ویدیویی تبدیل شده بود. با این حال، انجمن سرگرمی‌های نرم‌افزاری تصیمیم گرفته است تا به نمایشگاه ای تیری برای همیشه خاتمه دهد. ما می‌دانیم که تمامی اعضای صنعت بازی‌ها نظیر بازی‌سازها و گیمرها شور و اشتیاق زیادی برای ای تیری دارند و ما نیز در هیجان آن‌ها شریک هستیم. ما می‌دانیم خداحافظی با این نمایشگاه پرطرفدار کار سخت و دشواری است، اما با توجه به فرصت‌های جدیدی که صنعت ما برای طرفدارها و شرکای خود ایجاد کرده، باید تصمیم صحیحی گرفت.

دوران افول مراسم E3 بعد از عدم بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی با این نمایشگاه آغاز شد؛ زمانی که ژاپنی‌ها در اقدامی غافل‌گیرکننده از عدم همکاری با ای تیری خبر دادند. بعد از آن، نوبت به شرکت نینتندو رسید که از حضور در این مراسم کناره‌گیری کرد. در میان این گرفتاری‌ها، با وجود همکاری انجمن سرگرمی‌های نرم‌افزاری آمریکا با شرکت ReedPop جهت احیای دوباره E3، اما این اقدام نیز به نتیجه نرسید.

البته، انجمن نرم‌افزارهای سرگرمی آمریکا قصد داشت تا روی برگزاری ای تیری در سال ۲۰۲۵ میلادی تمرکز کند. در واقع، گفته شده که این نمایشگاه با یک سری تغییرات اساسی روبه‌‎رو می‌شود که گویا این برنامه نیز با شکست مواجه شد و باید برای همیشه با نمایشگاه E3 خداحافظی کرد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments