نمایشگاه E3 2020 به احتمال زیاد لغو خواهد شد

کرونا زهر خود را به صنعت بازی‌های ویدیویی ریخت!

لغو نمایشگاه E3 2020

امروز منابع و خبرگزاری‌های متعددی، از لغو شدن نمایشگاه E3 2020 به خاطر نگرانی از شیوع ویروس کرونا خبر داده‌اند. این خبر تا آخر امروز توسط برگزارکنندگان نمایشگاه به طور رسمی اعلام خواهد شد.

شیوع ویروس کرونا بدون شک یکی از مهم‌ترین وقایع قرن ۲۱ است؛ ویروسی با سرعت انتشار بسیار بالا که نگرانی‌اش باعث شد تا بسیاری از نمایشگاه‌های مهم دنیا لغو شوند، به‌خصوص در حوزه‌ی فناوری و بازی‌های ویدیویی. ابتدا MWC 2020 که بزرگ‌ترین نمایشگاه مخصوص گوشی‌های هوشمند بود و سپس لغو کنفرانس‌های GDC 2020. در حوزه‌های دیگر مثل ورزش هم این اتفاق اثر شگرفی گذاشته است و بسیاری از لیگ‌ها و جام‌ها یا مسابقات خود را به تعویق انداخته‌اند یا آن‌ها را بدون تماشاگر برگزار می‌کنند.

حالا زهر کرونا دامن‌گیر بزرگ‌ترین نمایشگاه صنعت بازی‌های ویدیویی هم شده است. بسیاری از خبرگزاری‌های مهم، بنا به ادعای منابع خود خبر از لغو نمایشگاه E3 2020 به خاطر شیوع کرونا می‌دهند. در یک هفته‌ی گذشته شایعاتی در این باره به گوش می‌‌رسید، اما حالا وقوعش تقریبا قطعی است.

یکی از اولین شرکت‌هایی که نسبت به این قضیه واکنش نشان داد، شرکت Devolver Digital بود که در توییتر از همه‌ی کسانی که قصد حضور در E3 2020 را دارند، تقاضا کرد رزرو پرواز و هتل‌های خود را لغو کنند. پس از آن سایت‌هایی مثل Ars Technica و Bloomberg به طور اختصاصی این اتفاق را تایید کردند.

در همین هفته بود که iam8bit یکی از گروه‌های مهم برگزاری E3 که وظیفه‌ی ساخت ویدیوها و ثبت جریانات را بر عهده داشت، از نمایشگاه امسال کناره‌گیری کرد. در حال حاضر باید منتظر اعلام رسمی ESA نهاد اصلی برگزارکننده‌ی این نمایشگاه باشیم تا خبر لغو را در اختیار عموم قرار دهد؛ اقدامی که خبرگزاری‌ها از وقوع آن تا پایان امروز خبر داده‌اند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا