برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

کارگردان Doctor Strange تاخیر در اکران فیلم‌ها را عامل بهبود کیفیت ‌آن‌ها می‌داند

نیمه‌ی پر لیوان

کارگردان Doctor Strange تاخیر در اکران فیلم‌ها را عامل بهبود کیفیت ‌آن‌ها می‌داند ۰ ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ سینمای جهان کپی لینک
کارگردان Doctor Strange

اسکات دریکسون کارگردان Doctor Strange با انتشار دو توییت گفت به تعویق افتادن اکران فیلم‌ها به سازندگان وقت بیشتری برای کار روی فیلمنامه می‌دهد.

شیوع جهانی ویروس کرونا، استودیوهای فیلمسازی را مجبور کرد تا تمامی شعب خود در سراسر جهان را در راستای اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی به طور موقت تعطیل کنند. اتخاذ چنین تصمیمی از سوی مدیران باعث شد تا روند ساخت فیلم‌های سینمایی متوقف شود. در این میان، تعداد بسیار کمی از پروژه‌ها همچنان فعال هستند که به دلیل دورکاری دست‌اندرکاران، با سرعت بسیار کمی پیشرفت می‌کنند.

از آن‌جایی که سینماها در اکثر نقاط جهان تعطیل شده‌اند و زمان بازگشایی آن‌ها هم مشخص نیست، دو شرکت دیزنی و مارول تصمیم گرفتنند برنامه‌ی فاز چهارم دنیای سینمایی را به‌طور کامل تغییر داده و اکران فیلم‌های سینمایی از جمله Doctor Strange in the Multiverse of Madness را به زمان دیگری موکول کنند. قسمت دوم Doctor Strange قرار بود در تاریخ در تاریخ ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ (۷ می ۲۰۲۱) اکران شود اما علاقه‌مندان اکنون باید تا تاریخ ۱۴ آبان (مصادف با ۵ نوامبر) صبر کنند.

اسکات دریکسون (Scott Derrickson) با انتشار دو توییت به حمایت از تصمیم استودیوهای فیلمسازی برای به تعویق انداختن آثار خود پرداخت. کارگردان Doctor Strange عقیده دارد تاخیر چند ماهه در اکران، یعنی کارگردان و تیم تولید زمان بیشتری برای کار روی بخش‌های مختلف فیلم دارند. بدین ترتیب، کیفیت نهایی افزایش می‌یابد. او برای اثبات ادعای خود به دو فیلم سینمایی Blade Runner و همچنین اولین اقتباس سینمایی دکتر استرنج اشاره کرد:

به تاخیر افتادن اکران فیلم‌های بلاک‌باستر به بهبود کیفیت نهایی آن‌ها منجر می‌شود؛ زیرا به‌واسطه‌ی این تصمیم، وقت بیشتری به فیلمنامه و طراحی محصول اختصاص داده می‌شود.

فیلم Blade Runner شگفت‌انگیز به نظر می‌رسد چون ریدلی اسکات (Ridley Scott) و تیمش در جریان اعتصاب بازیگران و نویسندگان بین سال‌های ۸۰ الی ۸۱، روی جلوه‌های بصری کار کردند.

علاوه بر این، ما زمان اکران Doctor Strange را به مدت پنج ماه عقب انداختیم تا بندیکت کمبربچ (Benedict Cumberbatch) برای نقش دکتر استرنج آماده شود. اگر این کار را نمی‌کردیم، هرگز فرصتی برای رفع نواقص فیلمنامه و پیاده‌سازی بسیاری از جلوه‌های ویژه پیدا نمی‌کردیم.

توییت‌های اسکات دریکسون تا حدودی درست هستند. بعضا به دلیل ضرب‌العجل‌هایی که برای پروژه‌ها تعیین می‌شود، کارگردان و تیم تولید مجبور می‌شوند برخی اشکالات را نادیده بگیرند تا محصول در زمان مورد نظر آماده شود اما تاخیرهای این چنینی به آن‌ها اجازه می‌دهد تا نواقص مورد نظر را رفع کنند. البته این حرف همیشه درست نیست. فیلمی مانند Mulan کاملا آماده‌ی اکران بود و حتی تعدادی از سینمادوستان موفق شدند به تماشای آن بنشینند. از همین رو، احتمال هر گونه تغییر در بخش‌های مختلف آن بسیار بعید به نظر می‌رسد.

پس از موفقیت‌های Doctor Strange در جلب بازخوردهای مثبت و همچنین فروش قابل‌قبول، مارول تصمیم گرفت کارگردانی قسمت دوم را هم به اسکات دریکسون بسپارد اما این فیلمساز آمریکایی به دلیل اختلاف نظر از پروژه کنار رفت. با توجه به گزارش‌های تاییدنشده، سم ریمی (Sam Raimi) یکی از اصلی‌ترین گزینه‌ها برای ساخت Doctor Strange in the Multiverse of Madness محسوب می‌شود.

در ضمن، اسکات دریکسون در حال حاضر روی فیلم دلهره‌آور Bermuda کار می‌کند. این اثر درباره‌ی مثلث برمودا بوده و احتمالا کریس ایوانز (Chris Evans) را در نقش اصلی خود خواهد داشت.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments