کارگردان قسمت اول Doctor Strange خواهان ساخت یک فیلم ترسناک براساس جنگ ستارگان است

The Thing با حال و هوای جنگ ستارگان

کارگردان قسمت اول Doctor Strange

اسکات دریکسون کارگردان قسمت اول Doctor Strange با انتشار یک توییت از علاقه‌ی خود به ساخت فیلمی ترسناک بر اساس جنگ ستارگان خبر داد.

پس از موفقیت‌های Doctor Strange، تصمیم بر این شد که اسکات دریکسون (Scott Derrickson) برای کارگردانی قسمت دوم بازگردد اما این فیلمساز آمریکایی چندی پیش به دلیل اختلاف نظر از کارگردانی پروژه‌ی Doctor Strange in the Multiverse of Madness انصراف داد. مدت کوتاهی پس از این اتفاق، دریکسون به تیم تولید Bermuda پیوست تا کارگردانی این فیلم دلهره‌آور درباره‌ی مثلث برمودا را بر عهده داشته باشد. کریس اونز (Chris Evans) بازیگر نقش کاپیتان آمریکا در حال حاضر اولویت اول برای ایفای نقش اصلی است.

ظاهرا چندی پیش یکی از طرفداران از اسکات دریکسون پرسید اگر فرصت ساخت یک فیلم براساس فرنچایز جنگ ستارگان را داشته باشد، چه نوع اثری را خواهد ساخت. کارگردان قسمت اول Doctor Strange هم با انتشار یک توییت از علاقه‌اش به ساخت فیلمی درباره‌ی سیاره‌ی هاث با الهام از فیلم سینمایی The Thing یا رمان In The Mountains of Madness نوشته‌ی اچ. پی. لاورکرافت (H. P. Lovecraft) گفت. دریکسون در ادامه‌ی توییت نوشت دوست دارد این اثر را با درجه‌بندی سنی R (نامناسب برای افراد زیر ۱۷ سال) ساخته و قصه‌ی آن هیچ ارتباطی به دیگر شخصیت‌ها و خط‌های داستانی فرنچایز جنگ ستارگان نداشته باشد.

سیاره‌ی هاث نخستین بار در فیلم سینمایی Star Wars: Episode V – The Empire Strikes Back محصول سال ۱۹۸۰ به تصویر کشیده شد و پس از آن هم در محصولات مختلف این فرنچایز از جمله بازی‌های ویدیویی مورد استفاده قرار گرفت. این سیاره کوچک بوده، به زمین شباهت دارد و قابل سکونت است اما سرتاسر آن را یخ و برف پوشانده است. همین مسئله باعث شده تا به جز چند گونه‌ی جانوری مانند وامپا و تان‌تان، خبری از گل و گیاه روی این سیاره‌ی سفیدپوش نباشد. برای فیلمبرداری صحنه‌های مربوط به سیاره‌ی هاث در فیلم The Empire Strikes Back، از یخچال طبیعی Hardangerjøkulen واقع در کشور نروژ به عنوان لوکیشن استفاده شده بود.

نسخه‌ی مشهور فیلم The Thing در سال ۱۹۸۲ به کارگردانی جان کارپنتر (John Carpenter) ساخته شد. این اثر ترسناک درباره‌ی گروهی از کارکنان پایگاه تحقیقاتی آمریکایی در قطب است که با یک موجود فضایی انگل مانند مواجه می‌شوند. این موجود فضایی می‌تواند وارد بدن قربانی شده و کنترل بدن او را به‌دست بگیرد. در چنین شرایطی، کارکنان پایگاه باید افراد سالم را از افراد آلوده تفکیک کنند که همین موضوع باعث رخ دادن اتفاقات اصلی داستان می‎‌شود. رمان In The Mountains of Madness هم در لوکیشنی سرتاسر پوشیده از برف جریان دارد. داستان آن درباره‌ی گروهی از کاوشگران است که به قاره‌ی جنوبگان سفر کرده و چندین جاندار ماقبل تاریخ را کشف می‌کنند.

با توجه به سیاست‌هایی که دیزنی در قبال جنگ ستارگان اتخاذ کرده تا فرنچایزی مخصوص خانواده‌ها باشد، بعید به نظر می‌رسد چنین محصولی ساخته شود. نظر شما در این باره چیست؟ آیا با ساخت چنین فیلمی موافق هستید؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا