تصاویر هنری جدید Doctor Strange 2 طرفداران را به جنون رسانده است!

مولتی‌ورس جنون واقعی اینجاست!

تصاویر هنری جدید Doctor Strange 2

اخیرا تصاویر هنری جدید Doctor Strange 2 از ایده‌هایی که در نسخه نهایی فیلم Doctor Strange in the Multiverse of Madness مورد استفاده قرار نگرفتند، منتشر شده است که طرفداران دنیای سینمایی مارول (MCU) را دچار جنون کرده است.

تقریبا هیچ فیلمی از استودیو مارول (Marvel Studios) به اندازه فیلم Doctor Strange in the Multiverse of Madness با مسائل مختلفی در پشت صحنه درگیر نبوده است. اولین اتفاق بزرگی که در پشت صحنه ساخت این اثر افتاد، تغییر کارگردان آن بود. اسکات دریکسون (Scott Derrickson)، کارگردان قسمت اول فیلم Doctor Strange، این فیلم را کارگردان کند، اما سپس او از این پروژه جدا شد و سم ریمی (Sam Raimi)، کارگردان سه‌گانه معروف Spider-Man جایگزین او شد، بنابراین خیلی چیزها در این دنباله، مثل جزئیات داستانی، قوس شخصیتی و نشانه‌های بصری آن تغییر کردند.

قرار بود فیلم اسکات دریکسون بسیار تاریک‌تر و حتی ترسناکتر از آن چه در ساخته سم ریمی رخ داد، باشد و همین باعث شد تا او به دلیل تفاوت‌های خلاقانه‌ای که با مارول داشت، به شکل دوستانه این پروژه را ترک کند.

با توجه به این که حماسه مولتی‌ورس (Multiverse Saga) اکنون مرزهای خود را با پروژه‌های جدید گسترش می‌دهد، طرفداران همچنین می‌توانند نگاه عمیق‌تری به آثار ساخته شده‌ای که قبلا در فاز چهارم نیای سینمایی مارول به نمایش درآمده‌اند، با مواردی مثل تصاویر هنری و مفهومی جدید داشته باشند. اکنون تصاویر هنری جدید Doctor Strange 2 منتشر شده‌اند که اطلاعات بیشتری را از ایده‌های اولیه این اثر که هرگز به نسخه نهایی آن را پیدا نکرده‌اند، در اختیار ما قرار می‌دهد.

تصاویر هنری جدید Doctor Strange 2 موارد حذف شده فیلم را نشان می‌دهند

به تازگی هنرمندی با نام توماس دو کرست (Thomas du Crest)، تصاویر هنری جدید Doctor Strange 2 را به اشتراک گذاشته است که در نسخه نهایی این اثر مورد استفاده قرار نگرفتند. این تصاویر برداشت‌های جدیدی را از این دنباله مولتی‌ورسی نشان می‌دهند.

دو عدد از این تصاویر، نگاهی به جهان مبتنی بر فراکتال‌ها ارائه می‌کند و برخی از بی‌ثباتی‌هایی را که در زمان ورود دکتر استرنج (Doctor Strange) و آمریکا چاوز (America Chavez) به جهان‌های مختلف ایجاد شدند را نشان می‌دهد. سه عدد تصویر دیگر ایده‌های چیزی را نشان می‌دهند که بعدا به دنیای هجوم تبدیل شدند که در انتهای فیلم، هنگامی که دکتر استرنج با استرنج شرور (Sinister Strange) می‌جنگید، نشان داده شد.

از زمانی که این تصاویر هنری جدید Doctor Strange 2 منتشر شده‌اند، طرفداران افکار و احساسات خود در مورد این تصاویر به اشتراک گذاشته‌اند و اکثر آن‌ها تا حد زیادی به این نکته اشاره کردند که این تصاویر بهتر از آن چه در فیلم نهایی دیدیم، به نظر می‌رسند.

چندین کاربر در شبکه اجتماعی اینستاگرام نسبت به این تصاویر واکنش منفی نشان دادند و از کلماتی مثل تراژیک برای توصیف اتفاقی که برای فیلم افتاد استفاده کردند و گفتند که یک فیلم مولتی‌ورس دکتر استرنج در دنیای کاملا متفاوتی آمده است. شما در زیر می‌توانید برخی از واکنش‌های طرفداران را نسبت به این تصاویر مشاهده کنید:

کاری که با این فیلم کردند غم‌انگیز است.

از ما دزدی شده است.

در جهان دیگری ما یک فیلم مولتی‌ورسی واقعی از دکتر استرنج گرفتیم.

همچنین کاربر دیگری بود که پرسید چرا همیشه مفاهیم و ایده‌های ضعیف‌تر برای این فیلم‌ها انتخاب می‌شوند:

چرا همیشه به نظر می‌رسد که آن‌ها مفاهیم و ایده‌های ضعیف‌تر را برای برخی از این پروژه‌ها انتخاب می‌کنند.

یکی دیگر از کاربران هم توضیح داد که این فیلم به دلیل عدم تطابق پس‌زمینه‌های آن با موارد به کار شده و همچنین تغییرات رنگ شدید در هر صحنه برای مخاطبان تا این حد عجیب به نظر می‌رسید:

دلیل این که فیلم برای من ناامید کننده است، این است که پس‌زمینه کالا با نماهای عملی تطابق نداشت، شما به نوعی فیلم را تماشا می‌کنید و ناخودآگاه به خود می‌گوید «آن‌ها واقعا آن جا نیستند» شاید دلیل آن درجه‌بندی رنگ نیز بوده است. از پرش‌های مولتی‌ورسی پرجنب و جوش گرفته تا پایانی کسل‌کننده و خاکستری، کمی احساس بدی به نظر می‌رسید.

یکی از کاربران انجمن ردیت (Reddit) نیز گفت که آرزو می‌کرد که این نوع تصاویر هنری و مفهومی به شکل عمومی منتشر نمی‌شدند زیرا بیشتر اوقات، آن‌ها همیشه بهتر هستند، در حالی که کاربری دیگری دیدن این تصاویر را خسته‌کننده خواهند و اعتراف کرد که احساس ناامیدی کرده است:

گاهی اوقات آرزو می‌کنم کاهش هرگز طراحی‌های مفهومی را نبینیم، زیرا در بیشتر مواقع بهتر هستند.

یک بار دیگر، تصاویر مفهومی فیلمنامه دریکسون بهتر از محصول نهایی است. این خسته‌کننده است. من نمی‌خواهم تصاویر مفهومی بیشتری ببینم، نیاز به ناامیدی بیشتری ندارم.

در پاسخ به نظر قبلی، یکی دیگر از طرفداران نظر طولانی‌ای را به اشتراک گذاشت و خاطرنشان کرد که ساخت آرزوهای هنری مفهومی برای هنرمندان تجسمی یک نوع کار است. این کاربر حق را به مارول داد و گفت باید برای جلوه‌های بصری توافقاتی انجام شوند تا کارها جلو بروند:

آره نمی‌خواهم به آن فکر کنم، اما نمی‌توانم «بار اوله؟» هر زمانی که مردم راجع به این چیزها اطلاعات کسب می‌کنند، تصاویر مفهومی معمولا از محصول نهایی جالبتر به نظر می‌رسند. به طرز تکا‌ن‌دهنده‌ای، نقاشی به دلایل بسیار یک ایده عالی بسیار امکان‌پذیرتر از تحقق بخشیدن به آن طراحی در یک فیلم بلند است. رویایی بودن تصاویر مفهومی در این راه نوعی کار است. تقریبا برای هر پروژه‌ای که تا به حال ساخته شده است، می‌توانید تصاویر مفهومی شگفت‌انگیزی را ببینید که باعث می‌شوند فکر کنید «چرا از آن‌ها استفاده نکردند!» اما واقعیت تاسف‌بار این است که باید توافق کرد و فقط تا این حد می‌توان انجام داد.

همچنین توماس دو کرست نیز به این نکته اشاره کرد که موردو (Mordo) و درکتر استرنج در برخی از تصاویر نقش دارند و در پاسخ به یکی از طرفداران که پرسید آیا موردو نسخه زمین-۶۱۶ (Earth-616) است یا استاد موردو (Master Mordo) از ایلومیناتی (Illuminati) گفت:

طرفدار: من هنوز علاقه‌مندم که بدانم چگونه موردو در تصاویر هنری با استرنج کار می‌کند و این نسخه ایلومیناتی نیست، بلکه در واقع او از دنیای اصلی دنیای سینمایی مارول است.

توماس دو کرست: شخصیت‌ها در آن مرحله لبشتر شبیه مکان‌هایی هستند، من زیاد وارد این موضوع نمی‌شوم.

آن چه می‌توانست در فیلم Doctor Strange 2 باشد

طرفداران مارول از به اشتراک گذاشتن افکار خود در مورد کار جلوه‌های بصری در آخرین فیلم‌ها و سریال‌های تلویزیونی دنیای سینمایی مارول که با انتشار تصاویر هنری جدید Doctor Strange 2 ادامه پیدا می‌کنند، نترسیده‌اند. فیلم Doctor Strange in the Multiverse of Madness برای اولین در حالی معرفی شد که به عنوان اولین فیلم ترسناک مارول نیز توصیف می‌شد و انتظارات برای ترسناک و وسیع بودن این اثر بسیار بالا بود.

اگرچه بسیاری از افراد نگران هستند که آثار آینده مارول در حماسه مولتی‌ورس همچنان بر هنرمندان جلوه‌های بصری فشار وارد کند، اما این امیدواری وجود دارد که دنیای سینمایی مارول به دوران برتر جلوه‌های بصری خود مانند زمان حماسه ابدیت (Infinity Saga) بازگردد. علاوه بر این، با توجه به تاخیرهایی که برای چندین پروژه اعلام شده است، داستان به طور کامل نوشته است، بنابراین تیم دنیای سینمایی مارول امیدوار است زمان و منابع بیشتری را برای ارائه چیزی که طرفداران از آن راضی باشند، داشته باشد.

همان طور که گفته شد، فیلم Doctor Strange in the Multiverse of Madness توسط سم ریمی که در کارنامه‌اش آثاری مثل سه‌گانه Spider-Man و مجموعه فیلم‌های Evil Dead دیده می‌شود، کارگردانی شده است. همچنین مایکل والدرون (Michael Waldron)، نویسنده سریال‌هایی چون Community، Rick and Morty، Loki و Heels، فیلمنامه این اثر را به نگارش درآورده است، علاوه بر این او وظیفه نویسندگی فیلم‌ Avengers: Secret Wars و فیلم بدون نام Star Wars به تهیه‌کنندگی کوین فایگی (Kevin Feige) را بر عهده دارد.

همچنین بندیکت کامبربچ (Benedict Cumberbatch) در نقش دکتر استیون استرنج،‌ الیزابت اولسن (Elizabeth Olsen) در نقش واندا ماکسیموف / اسکارلت ویچ (Wanda Maximoff / Scarlet Witch)، چیوتل اجیوفور (Chiwetel Ejiofor) در نقش کارل موردو (Karl Mordo)، بندیکت وانگ (Benedict Wong) در نقش وانگ (Wong)، سوچی گومز (Xochitl Gomez) در نقش آمریکا چاوز، مایکل استولبارگ (Michael Stuhlbarg) در نقش نیکودیموس وست (Nicodemus West)، ریچل مک آدامز (Rachel McAdams) در نقش کریستین پالمر (Christine Palmer)، همچنین پاتریک استوارت (Patrick Stewart) در نقش پروفسور چارلز اکساویر / پرفسور ایکس (Professor Charles Xavier / Professor X)، هایلی اتول (Hayley Atwell) در نقش پگی کارتر / کاپیتان کارتر (Peggy Carter / Captain Carter)، لاشانا لینچ (Lashana Lynch) در نقش ماریا رامبو / کاپیتان مارول (Maria Rambeau / Captain Marvel)، انسون مونت (Anson Mount) در نقش بلک‌گار بولتاگون / بلک بولت (Blackagar Boltagon / Black Bolt)، جان کرازینسکی (John Krasinski)‌ در نقش رید ریچاردز / آقای شگفت‌انگیز (Reed Richards / Mr. Fantastic) و شارلیز ترون (Charlize Theron) در نقش کلیا (Clea) از جمله بازیگرانی هستند که در فیلم Doctor Strange in the Multiverse of Madness به ایفای نقش پرداخته‌اند.

5 6 آراء
امتیاز مطلب

guest

5 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا