دیزنی اکران سه فیلم جدید دنیای سینمایی مارول در سال ۲۰۲۴ را تایید کرد

برنامه قبلی مارول تغییر نکرده است!!

دیزنی اکران سه فیلم جدید دنیای سینمایی مارول در سال ۲۰۲۴ را تایید کرد پارسا خلیلی ۱۶ ۱۴ آبان ۱۴۰۲ مارول
فیلم جدید دنیای سینمایی مارول

به‌دنبال اتفاقات رخ داده طی چند سال گذشته، دیزنی درباره جدول اکران مارول تجدید نظر کرده و تنها به اکران سه فیلم جدید دنیای سینمایی مارول در سال ۲۰۲۴ چراغ سبز نشان داده است.

چند ماه پیش قشر وسیعی از نویسندگان با پیوستن به اعتصابات انجمن نویسندگان آمریکا (WGA)، رسما با استودیوهای کوچک و بزرگ هالیوود وارد جنگ شده‌ بودند. این جنبش از زمان آغازش منجر به توقف تولید عناوین مورد انتظار بسیاری از جمله تمامی فیلم‌ و سریال‌های فاز پنجم و ششم دنیای سینمایی مارول شد، اما اخیرا با رسیدن به توافقی منصفانه برای هر دو طرف، اعتصابات نویسندگان رسما به‌‌پایان رسیده است. با این حال هنوز برای خوشحال بودن خیلی زود است، چراکه اعتصابات اتحادیه بازیگران (SAG-AFTRA) همچنان ادامه دارد.

همانطور که می‌دانید، ترجیح دادن کمیت به کیفیت و انتشار ده‌ها پروژه سینمایی و تلویزیونی باعث شده تا فرانچایز دنیای سینمایی مارول محبوبیت و موفقیتی که پانزده سال بخاطرش زحمت کشیده بود را از دست بدهد. از امتیاز پایین منتقدین گرفته تا اعتراض طرفداران به ضعیف بودن داستان، شخصیت‌پردازی و جلوه‌های ویژه اکثر پروژه‌های فاز چهارم و پنجم، مارول اخیرا وضعیت چندان خوبی نداشته است. به‌همین خاطر تصمیم گرفته تا با بکارگیری استراتژی‌ جدید و کارآمد، به گسترش فرانچایز خود ادامه بدهد. طبق گزارش‌های تازه منتشر شده، دیزنی تنها به اکران سه فیلم جدید دنیای سینمایی مارول در سال ۲۰۲۴ چراغ سبز نشان داده است (البته اگر به‌خاطر اعتصابات در جریان دوباره تاخیر نخورند).

Deadpool 3

فیلم Deadpool 3 که طی چند ماه اخیر با چالش‌های متعددی روبرو شده، در حال حاضر برای اکران در تاریخ ۳ می سال ۲۰۲۴ (۱۴ اردیبهشت سال ۱۴۰۳) برنامه‌ریزی شده، اما اگر استودیوهای فیلمسازی و اتحادیه بازیگران نتوانند در آینده نزدیک با یکدیگر به توافق برسند، تاریخ اکران آن باری دیگر به‌تعویق خواهد افتاد. به‌گفته شان لوی (Shawn Levi) تقریبا نیمی از پروسه فیلمبرداری قبل از آغاز اعتصابات طی شده بود. بنابراین اگر پروژه با تاخیری جدید مواجه شود، ممکن است زمان کافی برای فیلمبرداری نیمه دیگر وجود نداشته باشد.

Captain America: Brave New World

در حال حاضر قسمت چهارم کاپیتان آمریکا با بازی آنتونی مکی (Anthony Mackie) در نقش اصلی، برای اکران در تاریخ ۲۶ جولای (۵ مرداد سال ۱۴۰۳) برنامه‌ریزی شده اما اگر شایعات و گمانه‌زنی‌های اخیر درست باشند، ماجراجویی جدید سم ویلسون می‌تواند زودتر از Deadpool 3 روی پرده نقره‌ای برود. شایان ذکر است که برخلاف ددپول، مراحل فیلمبرداری کاپیتان آمریکا قبل از آغاز اعتصابات تکمیل شده بود، بنابراین پیشی گرفتن آن از ددپول خیلی دور از ذهن نیست.

Thunderbolts

فیلمبرداری این عنوان قرار بود در ماه ژوئن آغاز شود و در تاریخ ۲۰ دسامبر (۳۰ آذر سال ۱۴۰۳) روی پرده سینما برود اما درست مثل سایر پروژه‌های استودیو مارول، قربانی اعتصابات انجمن نویسندگان و اتحادیه بازیگران شد. به‌همین خاطر احتمال به‌تعویق افتادن آن تا سال ۲۰۲۵ وجود دارد.

در حال حاضر جدیدترین اثر سینمایی مارول، دنباله کیهانی پرحاشیه The Marvels است که در تاریخ ۱۰ نوامبر (۱۹ آبان ماه) در سینماها اکران می‌شود.

4.1 7 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

16 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا