1%
  • 0/10

مصرف اینترنت با تعرفه آزاد را با کدهای دستوری غیرفعال کنید

هشدار به کاربران همراه اول و ایرانسل

مصرف اینترنت با تعرفه آزاد را با کدهای دستوری غیرفعال کنید ۰ ۰۵ مرداد ۱۳۹۹ اخبار فناوری کپی لینک
رجیستری گوشی مسافری

معمولا پس از اتمام بسته‌های اینترنت، بدون اینکه مشترکان در جریان قرار بگیرند، اینترنت آنها با تعرفه‌ی آزاد محاسبه می‌شود.

حالا سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرده که مشترکان می‌توانند با وارد کردن کدهای دستوری مصرف اینترنت با تعرفه‌ی آزاد را قطع کنند.

بر این اساس کاربران همراه اول می‌توانند با شماره‌گیری کد دستوری #۱۱۳*۱۰۰* و مشترکان ایرانسل با شماره‌گیری کد دستوری #۳*۲*۳*۵۵۵* پس از اتمام بسته اینترنت، امکان مصرف اینترنت با تعرفه آزاد را غیرفعال کنند.

تاکنون کاربران بسیاری به دلیل اینکه از اتمام بسته‌ی اینترنت خود مطلع نبودند متحمل پرداخت هزینه‌ی زیادی می‌شدند؛ چرا که پس از اتمام بسته‌ی اینترنت برای مشترکان سیم‌کارت‌های اعتباری، مصرف اینترنت از هزینه‌ی شارژ آنها کم می‌شود و برای مشترکان سیم‌کارت‌های دائمی، هزینه‌ی اینترنت روی قبض ماهانه‌ی آنها محاسبه می‌شود و از آنجا که اینترنت آزاد از تعرفه‌ی گران‌تری برخوردار است، مشترکان با قبض‌های نجومی مواجه می‌شوند و مشترکان اعتباری با اتمام سریع شارژ سیم‌کارت خود روبه‌رو می‌شوند.

بر این اساس با ارائه کدهای دستوری مذکور کاربران می‌توانند مصرف اینترنت با تعرفه آزاد را غیرفعال کنند تا در صورت تمام شدن بسته‌های اینترنت هزینه‌ی زیادی را متحمل نشوند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments