#مهسا_امینی

شرکت id Software دیگر با آهنگساز Doom همکاری نخواهد داشت

تهیه کننده‌ی اجرایی Doom: بیشتر از هر کس دیگری از این موضوع ناراحت هستم

شرکت id Software دیگر با آهنگساز Doom همکاری نخواهد داشت نیکان صبوری ۰ ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ اخبار بازی
آهنگساز Doom شرکت id Software

Marty Stratton تهیه کننده‌ی اجرایی در یک بیانیه‌ی طولانی از قطع همکاری شرکت id Software با آهنگساز بازی Doom خبر داد.

چند هفته‌ی پیش خبری در سایت‌ها مبنی بر احتمال قطع همکاری مایک گوردون، آهنگساز اصلی بازی‌های Doom و Doom Eternal با بتزدا منتشر شد. اصل موضوع به این صورت است که طرفداران متوجه شدند که برخی از ترک‌های بازی توسط شخص مایک گوردون ساخته نشده است. او در پست‌های متعدد تایید کرد که این ترک‌ها توسط شخص دیگری تولید شده و همین موضوع احتمال قطع همکاری گوردون با بتزدا را به وجود آورد.

حال Marty Stratton تهیه کننده‌ی اجرایی بازی Doom Eternal در یک بیانیه‌ی بسیار طولانی این موضوع را شفاف سازی کرد. او ابتدا نوشت که هیچ کدام از ادعا‌ها در مورد بی‌احترامی و سهل‌انگاری شرکت id Software به موسیقی بازی و ندادن فضای کافی به مایک گوردن برای تولید موسیقی، حقیقت ندارد. همچنین حمله و بی‌احترامی به طراح آهنگ‌ها شدیدا او را ناراحت کرده بود.

در حالی که استراتون از توانایی‌های گوردن تعریف و تمجدید کرد، این موضوع را متذکر شد که هر دو طرف یعنی مایک گوردن و id Software برای حل کردن مشکلات در طول توسعه‌ی بازی تلاش کردند اما موضوعات پیرامون این مشکلات باعت از بین رفتن اعتماد‌ها شد.

در ادامه Marty Stratton در مورد مشکلات پیرامون موسیقی بازی Doom Eternal شفاف‌سازی کرد. موضوع از این قرار بود که طبق درخواست مایک گوردون، حداقل تعداد ۱۲ ترک موسیقی برای آن‌ها تولید کند و از آن‌ها به مدت شش هفته زمان خواست. با نزدیک شدن به زمان تحویل، تهیه‌کننده‌ی اجرایی از ناقص ماندن کار می‌ترسید به همین دلیل به طراح ارشد ساخت صدا، دستور داد که او هم شروع به میکس کردن آهنگ‌ها کند تا در صورت رخ دادن اتفاقی، بتوانند از موسیقی‌های جدید استفاده کنند.

در پی تاخیر کوتاه در کار گوردن، او تعداد ۹ ترک به دست تیم سازنده رساند و اعلام کرد که باقی ترک‌ها به زودی تولید می‌شود. در نهایت طبق توافق گوردن با شرکت id Software باقی آهنگ‌هایی که توسط او تولید نشده، به بازی اضافه خواهد شد.

استراتون می‌گوید که پس از انتقاد‌هایی که از موسیقی بازی شد، این آهنگساز در مورد کار کردن با شرکت id Software تردید پیدا کرد؛ چیزی که در پست‌های آنلاین او مشخص است. گفته می‌‎شود که گوردون در مورد موسیقی‌هایی که نتوانست به دست تیم توسعه برساند، بسیار نگران بود. این اتفاق ممکن بود به اعتبار کاری او لطمه بزند.

استراتون مدعی شد که شرکت بتزدا هیچ حرفی در مورد قطع همکاری با گوردون مطرح نکرده بود. با این حساب موسیقی‌های بسته‌ی الحاقی بازی Doom Eternal توسط شخص دیگری تولید خواهد شد و آهنگساز Doom دیگر با شرکت id Software همکاری نخواهد داشت.

در نهایت Marty Stratton گفت که بیشتر از هر کس دیگری از این موضوع ناراحت است اما همانطور که قبلا هم این اتفاق‌ها پیش آمده بود، آن‌ها به دنبال افراد با تجربه و خوب برای همکاری خواهند گشت. همینطور تیم آن‌ها بابت خلاقیت و همکاری با مایک گوردون داشته‌اند، خوشحال بوده و برای همیشه از طرفداران او خواهند بود.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا