#مهسا_امینی

آیا آهنگساز بازی Doom Eternal با بتزدا قطع همکاری می‌کند؟

ظاهرا میک گوردون با شرکت بتزدا دچار اختلافاتی شده است

آیا آهنگساز بازی Doom Eternal با بتزدا قطع همکاری می‌کند؟ سید مجتبی محمودی ۰ ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ اخبار بازی
آهنگساز بازی Doom Eternal

طبق پرسش برخی طرفداران از «میک گوردون» آهنگساز بازی Doom Eternal به نظر می‌رسد که او دچار اختلافاتی با شرکت بتزدا شده است و احتمالا دیگر با آن همکاری نخواهد کرد.

اکثر دوست‌داران دو نسخه‌ی آخر سری Doom موافق این قضیه هستند که موسیقی عالی این عناوین، بخش زیادی از جذابیت‌شان را به دوش می‌کشد. حالا این خبر که احتمالا موسیقی نسخه‌ی بعدی توسط گوردون ساخته نشود قطعا باعث ناراحتی آن‌هاست. این موضوع زمانی مشخص شد که thatACDCguy یک بلاگر تخصصی در زمینه‌ی صدا و موسیقی، در رشته توییتی از نتایج آنالیز قطعه‌ی معروف BFG Division در Doom (2016) و Doom Eternal را پرده برداشت و آن‌ها را با یکدیگر مقایسه کرد. او دریافت که طول موج‌ها در نسخه‌ی Eternal تفاوت بسیار کمتری نسبت به نسخه‌ی اوریجینال دارد.

این حرف در تعریف عمومی و قابل فهم‌تر آن، بدین معنی است که در نسخه‌ی اوریجینال این قطعه، صدای سازها تمایز بهتری دارند و در نتیجه کیفیت بسیار خوبی را شاهدیم. این قضیه در نسخه‌ی Eternal صدق نمی‌کند و احتمالا حس خواهید کرد که کیفیت کار ضعیف‌تر از قبل است.

در انتهای گفته‌های خود thatACDCguy به توانایی بالای میک گوردون در میکس و مهندسی صدا اشاره و همچنین عنوان کرد که این قطعه‌ی جدید اصلا به کارهای او نزدیک نیست. این‌جاست که گوردون خود به این گفته‌ها واکنش نشان می‌دهد و به طور رسمی می‌گوید که میکس تمام قطعه‌ها را او انجام نداده و تصمیم این کار به عهده‌ی او نبوده است.

پس از این واکنش گوردون، یکی از طرفداران در اینستاگرام از آهنگساز بازی Doom Eternal پرسیده است که آیا برای ساخت موسیقی قسمت‌های بعدی Doom با id Software همکاری می‌کند که او جواب داد: «شک دارم ما دوباره با هم کار کنیم.»

سایت PC Gamer پس از اطلاع از چنین جریانی، به طور مستقیم به صحبت با میگ گوردون پرداخت.

من غرور بسیاری در کارم دارم. این تمام چیزی‌ست که انجام می‌دهم، تمام چیزی‌ست که دارم و قلب و روحم را در آن می‌گذارم.

او در ادامه عنوان کرده که خودش در تلاش برای درک کردن موقعیت است و فعلا نظر دیگری ندارد. این‌که چه چیزی باعث شده است تا بتزدا، تنظیم آلبوم موسیقی Doom Eternal را به طور کامل به خود گوردون نسپارد و رابطه‌ی بین آن‌ها مخدوش شود، فعلا مشخص نیست. باید منتظر بمانیم تا در آینده اخبار جدیدی در این باره بشنویم.

آلبوم موسیقی عنوان Doom Eternal همین حالا در دسترس صاحبان نسخه‌ی Collector بازی قرار گرفته است و طی‌ هفته‌های آتی، در اسپاتیفای، آیتونز و دیگر پلتفرم‌های استریم موسیقی عرضه خواهد شد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا