#مهسا_امینی

کارگردان Captain Marvel 2 دیدگاه عجیبی نسبت به کاپیتان آمریکا دارد!

تئوری‌های Infinity War تمامی ندارد

کارگردان Captain Marvel 2

نیا داکوستا کارگردان Captain Marvel 2 در مصاحبه اخیر خود با وب سایت Inverse از دیدگاه عجیبش نسبت به کاپیتان آمریکا پرده برداشت.

مارول طی سال‌های گذشته برای ساخت آثار ابرقهرمانی خود به سراغ فیلمسازانی رفته که اسم و رسمی نداشتند اما از پتانسیل لازم برای تولید اقتباس‌های کمیک بوکی برخوردار بودند. اینطور که به نظر می‌رسد، چنین سیاستی در فاز چهارم Marvel Cinematic Universe ادامه خواهد یافت. استودیو آمریکایی سکان دومین اقتباس سینمایی کاپیتان آمریکا را به نیا داکوستا (Nia DaCosta) سپرده که تنها دو فیلم Little Woods و Candyman را در پرونده هنری خود دارد. Little Woods علی‌رغم نقدهای مثبت نتوانست فروش بالایی داشته باشد. Candyman شرایط بهتری داشته و در کنار جلب نظر منتقدان، فروش قابل‌قبولی را در باکس آفیس جهانی تجربه کرده است.

نیا داکوستا اخیرا مصاحبه‌ای را با وب سایت Inverse انجام داده و در آن از دیدگاه عجیبش نسبت به کاپیتان آمریکا پرده برداشت؛ دیدگاهی که به اتفاقات رخ داده در Avengers: Infinity War مربوط می‌شود. در صورتی که حافظه‌تان یاری نمی‌کند، انتقامجویان در جریان فیلم مزبور دور از هم بوده و هر کدام سعی دارند جلوی دستیابی تانوس به سنگ‌های قدرتمند را بگیرند. هر چند، موفق نشده و تایتان دیوانه پس از بدست آوردن سنگ‌ها به خواسته خود، یعنی نابود کردن نیمی از جمعیت موجودات زنده می‌رسد. فیلمساز جوان معتقد است اگر تصمیم اشتباه استیو راجرز نبود، هرگز فاجعه رخ نداده و نیمی از موجودات جهان از بین نمی‌رفتند:

چیز عجیبی که می‌خواهم درباره کاپیتان آمریکا بگویم، این است که رخ دادن بشکن تماما تقصیر او بود چون سعی داشت تمام تلاش خود را به کار گرفته و بهترین کار ممکن را انجام دهد.

جهانی وجود دارد که کاپیتان آمریکا در آن یک شخصیت منفی است. او باید ویژن را قربانی می‌کرد. استیو جان یک ربات هوشمند را به دیگر موجودات جهان هستی ترجیح داد. اگر از دیدگاه متفاوتی نگاه کنید، متوجه اشتباه او می‌شوید.

پس از اینکه Avengers: Infinity War اکران شد، طرفداران سعی کردند داستانش را بررسی کرده و ببینند کدام یک از شخصیت‌ها بیشترین نقش را در فاجعه داشتند. یکی از پرطرفدارترین تئوری‌ها به استار لرد مربوط می‌شود. طرفداران معتقد هستند اگر او می‌توانست احساسات خود را کنترل کرده و خارج از نقشه اقدام نکند، تانوس سنگ‌ها را از دست می‌داد و دیگر خبری از ناپدید شدن نیمی از موجودات زنده جهانی هستی نبود. مقصر دانستن کاپیتان آمریکا تئوری جدید و صد البته قابل‌پذیرشی است.

اگرچه حق با نیا داکوستا بوده، نباید خط قرمزهای اخلاقی کاپیتان آمریکا را فراموش کرد. او همیشه و همه جا به دنبال نجات دادت انسان‌ها بوده است. در صورتی که به یاد می‌آورید، استیو راجرز در Avengers: Age of Ultron تمام تلاش خود را به کار گرفت تا جان تمامی ساکنان سوکوویا را نجات دهد. او همچنین در Captain America: Civil War از تحویل دادن سرباز زمستان خودداری کرد؛ اقدامی که باعث شد شرایط پیچیده‌ای به وجود بیاید.

دومین اقتباس سینمایی کاپیتان آمریکا رسما The Marvels نام دارد اما در میان رسانه‌ها تحت عنوان Captain Marvel 2 هم شناخته می‌شود. در حال حاضر اطلاعات چندانی از داستان موجود نبوده و نمی‌دانیم اتفاقات حول محور چه موضوعی می‌چرخد. هر چند، تایید شده کارول دنورز تنها نبوده و کاملاخان و مونیکا رمبو هم در فیلم حضور دارند.

در انتها، لازم به ذکر است فیلم Captain Marvel 2 با عنوان The Marvels در تاریخ ۲۸ بهمن سال ۱۴۰۱ (مصادف با ۱۷ فوریه ۲۰۲۳) اکران خواهد شد.


guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا